10 Najpiękniejszych Aktorek Złotego Wieku Hollywood

Złoty Wiek Hollywood był chwalebną epoką, w której każdy nowy film był oryginalny i świeży, ale dobrych aktorów zawsze trudno było znaleźć. Sukces każdego filmu został zbudowany wokół studiów filmowych Big Eight oraz ich kultowych aktorów i aktorek, którzy byli głównie zwykłymi pracownikami związanymi bardzo surowymi umowami.

Kiedyś uważano je za standardy piękna i możesz wyraźnie zrozumieć, dlaczego.

1. Grace Kelly

Kelly zajęła zaledwie cztery lata w branży, aby osiągnąć szaloną sławę, z której większość zawdzięcza Alfredowi Hitchcockowi. Był geniuszem, który dostrzegł jej talent i uczynił ją gwiazdą swoich najlepszych thrillerów. W 1956 roku zakończyła karierę aktorską i została żoną księcia Monako Rainiera III.

2. Audrey Hepburn

Piękna, inteligentna, wyrafinowana i uważana przez wielu za najlepszą aktorkę w historii — taki świat pamięta Audrey. Jej pierwsza główna rola zwróciła na nią uwagę nominowanych do Oscara, a następnie wiele innych nagród i nominacji. Amerykański Instytut Sztuki Filmowej uznał ją za trzecią najlepszą aktorkę w historii.

3. Marilyn Monroe

Wiele mówi o aktorce, gdy ludzie ubóstwiają jej piękno kilkadziesiąt lat po jej chwalebnych czasach. Marilyn Monroe wciąż żyje za darmo w umysłach milionów fanów. I nawet pomimo jej wczesnej śmierci, zawsze zostanie zapamiętana jako kobieta, która sprawiła, że Blondynki znów stały się seksowne.

4. Ava Gardner

Jedna z najjaśniejszych gwiazd na niebie z lat 40. i 50. Początek jej kariery nie był łatwy; Ava musiała usiąść w dziesiątkach ról drugoplanowych, dopóki Robert Siodmack nie zaprosił jej do występu. Od tego czasu Gardner zagrał w 49 innych znanych filmach.

5. Vivien Lee

Vivienne jest jedną z tych kobiet, które pojawiają się raz na pokolenie i po prostu kradną serca wszystkim. Niestety miała dość osobliwe podejście, co oznaczało, że niewielu reżyserów kiedykolwiek chciałoby z nią współpracować. Dlatego jej filmografia składa się tylko z 21 filmów, ale każdy z nich jest arcydziełem.

6. Lana Turner

Lana zrobiła oszałamiającą karierę dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi i fantastycznemu ciału. Lana Turner wyszła za mąż siedem razy i miała wiele romansów z boku, co oznaczało, że Lana była często krytykowana za jej niepoważne zachowanie. Ale, jak mówią, biznes to biznes, więc bez względu na wszystko, każde studio, które było w stanie go zatrudnić, odniosło wielki sukces.

7. Joan Fontaine

Z domu Joan De Havilland została zmuszona do zmiany imienia, aby nie przeszkadzać w karierze swojej starszej siostry, która przyjęła nazwisko ojca. To nie powstrzymało Joan od zostania jedną z ulubionych postaci Alfreda Hitchcocka i zdobycia wielu prestiżowych nagród filmowych.

8. Elizabeth Taylor

Popularność Liz Taylor była tak duża, że była jedną z pierwszych, która otrzymała wielomilionowe tantiemy, i nie wspominając o tym, jak jej piękno i charyzma doprowadzały mężczyzn do szaleństwa. Większość jej filmów zyskała legendarny status i zdobyła niezliczone nagrody.

9. Weronika Lake

Veronica była pierwszą aktorką, która spopularyzowała trend długich włosów w filmach, a fryzury zakrywające jedno oko stały się jej specjalnością. Po strasznym wypadku na planie straciła nienarodzone dziecko, a jej kariera zaczęła spadać. W8 158

10. Sophia Loren

Legendarna aktorka i piosenkarka była przyzwyczajona do prowadzenia Hollywood, jakby to było jej Podwórko. Sofia zdobyła wszystkie prestiżowe nagrody filmowe i została pierwszą laureatką Oscara za najlepszy film obcojęzyczny. To sprawiedliwe, że Akademia Filmowa przyznała jej Honorową Nagrodę Akademii za osiągnięcia w karierze.

Conceptual blog