10 niezbędnych przedmiotów, które powinny znajdować się w zestawie ratunkowym

Jedną z najbardziej niedocenianych umiejętności w dzisiejszym świecie zaawansowanych technologii jest umiejętność znoszenia trudnych warunków dzikiej przyrody. Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest wszechstronny zestaw survivalowy wypełniony przydatnymi narzędziami.

Zestawy survivalowe są zazwyczaj bardzo przenośnymi, skutecznie zapakowanymi zestawami, które mogą z łatwością uratować Ci życie. Oczywiście różne sytuacje i biomy wymagają różnych podejść do tego, co musisz spakować, ale ogólnie rzecz biorąc, poniższe dziesięć przedmiotów jest bardzo przydatnych w prawie każdej sytuacji.

1. Nóż survivalowy

Zawsze dobrze jest mieć ostrą krawędź tnącą w zestawie. Nóż może być używany jako broń obronna, a także jako podstawowe narzędzie rzemieślnicze. Powinieneś również zapoznać się z techniką ostrzenia, ponieważ posiadanie tępego ostrza jest gorsze niż jego brak.

2. Zapalniki i krzesiwo

Jeśli masz broń i możesz zdobyć ogień, Twoje szanse na przetrwanie znacznie wzrosną. Posiadanie ognia oznacza ciepło, jedzenie i dobrą ochronę przed dziką przyrodą. Można znaleźć suszone liście i wykorzystać je jako krzesiwo, ale po co pozostawiać je Przypadkowi, skoro można je kupić na Amazon? Kiedy to robisz, kup sobie wodoodporne zapałki i soczewkę skupiającą.

3. Lek

Powinieneś zabrać ze sobą tylko niezbędne rzeczy: zestaw do szycia, opaskę uciskową, środek hemostatyczny, bandaże, środki antyseptyczne, środki przeciwbólowe i antybiotyki o szerokim spektrum działania. Ten zestaw pierwszej pomocy będzie wystarczająco mały i lekki, aby zmieścić się w torbie.

4. Multitool

Czasami nóż nie wystarczy. A kiedy tak się dzieje, posiadanie multitoola z milionem różnych zastosowań może zmienić trudną sytuację w wciągające doświadczenie. Nawiasem mówiąc, wiele nowoczesnych noży survivalowych ma dodatkowe narzędzia, więc uważnie przeczytaj instrukcję obsługi.

5. Kuchenny akcesoria

Dwa słowa: składane pojemniki. Łatwe do spakowania, łatwe do czyszczenia-cholerny geniusz! Oczywiście możesz też potrzebować przyborów kuchennych, ale widelce i łyżki są znacznie mniej ważne niż miski. I nie zapomnij zabrać ze sobą metalowej patelni do gotowania!

6. Lin

Trochę nylonowej liny i wytrzymały paracord pomogą Ci przygotować się na różne sytuacje, takie jak przypinanie namiotu, szycie i Wiązanie rzeczy.

7. Akcesoria wędkarskie

Żyłki mogą być używane nie tylko do łowienia ryb, ale także do szycia i przypinania małych przedmiotów. Idealnie do tego potrzebny jest haczyk, a jeszcze lepiej kilka przynęt. Pamiętaj tylko, że wędkarstwo (i polowanie) to umiejętności, które należy rozwinąć. Oznacza to, że jeśli nigdy nie nauczyłeś się łowić, posiadanie wszystkich tych narzędzi niewiele ci pomoże.

8. Latarka

Posiadanie Źródła światła jest bardzo ważne. Możesz użyć latarki zasilanej bateryjnie lub różdżek chemicznych, aby uzyskać bardziej niezawodne oświetlenie o niskiej intensywności.

9. Elementy mocy

Mówiąc o bateriach: jeśli planujesz spakować coś elektronicznego, powinieneś mieć coś, co może zasilać jego baterie. Ręczna maszyna Dynamo jest uciążliwa i zmęczysz się po pierwszych pięciu minutach, ale jest bardzo niezawodna. Z drugiej strony panele słoneczne potrzebują tylko światła słonecznego do obsługi i ładowania sprzętu, ale ich skuteczność zależy całkowicie od aktualnej pogody. Po prostu zapakuj oba, jeśli możesz.

10. Jedzenie i woda

I wreszcie, po uwzględnieniu wszystkich wyżej wymienionych produktów, wypełnij pozostałą wolną przestrzeń wodą i wysokokalorycznym jedzeniem. Kto wie, może używasz tego kawałka suszonej wołowiny lub orzechów jako przynęty, aby złapać wiewiórkę lub coś w tym rodzaju. Nigdy nie wiadomo na pewno, ale przynajmniej przez jakiś czas będziesz miał coś do jedzenia.

Conceptual blog