10 wyjątkowo pięknych miejsc, których nie chcesz odwiedzać

Kiedy cała ta kwarantanna w końcu się skończy, ludzie z pewnością będą chcieli podróżować i znów zobaczyć świat. Ale są zarówno wspaniałe miejsca do odwiedzenia, jak i obszary, od których turyści powinni trzymać się z daleka. Na przecięciu tych dwóch diagramów Venna znajdują się magiczne miejsca, które są tak piękne, jak niebezpieczne. Od śmiercionośnych obszarów niebezpiecznych sejsmicznie po miasta o obfitości przestępczości. Oto lista dziesięciu miejsc na Ziemi, których nie chcesz odwiedzać.

1. Sana, Jemen
Starożytne miasto Sana ma wyjątkową atmosferę ze względu na wspaniałą architekturę, ale tak naprawdę nie będziesz chciał tu zostać. Jest to jedno z najbardziej niestabilnych politycznie miejsc na świecie, z niekończącymi się protestami, dobrze uzbrojoną policją patrolującą ulice i okazjonalnymi strzałami, a nawet eksplozjami odbijającymi się echem po ulicach.

2. Grand Canyon, USA
Ludzie często myślą, że takie znane miejsce turystyczne jest całkowicie bezpieczne i ogólnie mają rację. Ale w pobliżu rzeki doszło do niezliczonych wypadków z powodu złego sprzętu i faktu, że turyści nie byli w pełni przygotowani na spotkanie z tym cudem natury. Jest to również drugie najbardziej popularne miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie odpoczywają sami.

3. Pustynia Danakil, Etiopia
Pustynia Danakil w Etiopii jest prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych miejsc na świecie, ale naprawdę jest to Widok Do zobaczenia. Żadne biuro podróży na świecie nigdy nie pozwoli Ci odwiedzić tej pustyni bez podpisania jakiegokolwiek oświadczenia o zdrowiu psychicznym, głównie z powodu trwającego konfliktu zbrojnego z Erytreą, w którym możesz zostać zastrzelony, dźgnięty nożem, a nawet porwany.

4. Neapol, Włochy
Wyobraź sobie ogromne miasto z ponad milionem ludzi mieszkających tuż obok bomby zegarowej wypełnionej gorącą lawą. Neapol jest otoczony wulkanami, a jeśli pewnego dnia Góra eksploduje, a to tylko kwestia czasu, ponad milion ludzi może być w niebezpieczeństwie.

5. Bagdad, Irak
Nawet po tych wszystkich latach Irak jest nadal jednym z najbardziej niebezpiecznych hotspotów na świecie. Zamachy samobójcze, przypadkowe kolizje, miny lądowe i porwania z Zachodu są tym, czego powinieneś się spodziewać, jeśli zdecydujesz się udać do Bagdadu.

6. Huntington Gorge, USA
Utworzony przez lodowce ponad dziesięć wieków temu wąwóz Huntington jest niewątpliwie widokiem dla obolałych oczu. Ale jest to również dość śmiertelne. Wielu wspinaczy zostało pochowanych pod lawinami i intensywnymi opadami śniegu, a nawet jeśli myślisz o zwykłej starej wędrówce, nadal nie powinieneś tu jechać.

7. Południowa Tunezja
Jeśli udasz się do południowej Tunezji, prawdopodobnie staniesz się kolejną nazwą w sekcji nekrologów lokalnej gazety. Zagrożenie terroryzmem istnieje przez cały czas, więc podróżni muszą zachować czujność i postępować zgodnie z instrukcjami lokalnych władz.

8. Gwatemala, Ameryka Środkowa
Jeśli nie lubisz huraganów, jest to ostatnie miejsce na ziemi, do którego powinieneś się udać. Jest to jednak dość ekscytujące, więc może spróbuj planować z wyprzedzeniem i nie bądź spontaniczny.

9. Stambuł, Turcja
Stambuł to wspaniałe miejsce do odwiedzenia, ale nawet w tym rajskim zakątku nie jesteś całkowicie bezpieczny. Miasto znajduje się na uskoku północno–anatolijskim, co oznacza tylko jedno – trzęsienia ziemi. Duże!

10. Jawa i Sumatra, Indonezja
Jeśli nie jesteś wielkim fanem ekstremalnych warunków pogodowych i potencjalnych klęsk żywiołowych, takich jak powodzie, susze, trzęsienia ziemi, osuwiska, erupcje wulkaniczne i tsunami, wybierz inne miejsce docelowe. Ogromne fale niszczą wyspy Jawa i Sumatra raz na kilka lat, a wszystko, co chcę wiedzieć, to jak i dlaczego ludzie tam mieszkają.

Conceptual blog