12 najbardziej kolorowych cudów natury na Ziemi

Świat może być dość nudnym miejscem. Rozległe pola kukurydzy, trawniki porośnięte chwastami, średniej wielkości dęby z zielonymi liśćmi. I woda! Boo! Nic nie sprawia, że mam ochotę ziewać, jak myśl o bezbarwnej, bezwonnej cieczy, która nie smakuje jak nic. Jednak sporządzenie listy najbardziej nudnych zjawisk przyrodniczych nie spowoduje dużej liczby kliknięć. Z drugiej strony, omawianie niektórych z najpiękniejszych cudów natury może po prostu uczynić mnie bohaterem w biurze. Więc to jest to, co postanowiłem ci dać! Oto 12 kolorowych miejsc na całym świecie. 

1. Rio Tinto, Hiszpania

Ta 60-milowa (100 kilometrów) rzeka, która pochodzi z gór Sierra Morena w południowo-zachodniej Hiszpanii, zyskuje oszałamiające pomarańczowe i czerwone kolory dzięki miedzi, żelazowi i innym metalom ciężkim. Najlepszym sposobem na podziwianie piękna jest wizyta w małym górniczym miasteczku Nerva. Zauważ, że tylko około połowa długości rzeki ma te kolory. Gdy dotrzesz do miasta Niba, wydaje ci się, że jest to kolejna nudna, nietoksyczna rzeka. 

2. Lake Louise, Alberta, Kanada

Znane wśród rdzennych mieszkańców jako Ho-ran-num-nye (jezioro małych ryb), to lodowcowe jezioro położone w Parku Narodowym Banff nabiera turkusowego koloru z powodu drobnoziarnistych cząstek skały zawartych w lodzie, gdy topi się w jeziorze. Jeśli jesteś wielkim fanem filmu Thelma i Louise, z przyjemnością dowiesz się, że jest tam również Jezioro Thelma. Jest w Minnesocie, ale jest dogodnie zlokalizowany w pobliżu granicy z Kanadą! 

NA TEMAT: 8 Zaskakujących Faktów Na Temat Kolorów, Które Ludzie Zwykle Mylą W Niewłaściwy Sposób

3. Flying Geyser, Hrabstwo Washoe, Nevada

Woda wyrzucana przez ten geotermalny gejzer zawiera ciepłolubne glony, które rozwijają się w wilgotnym, gorącym otoczeniu i zabarwiają skały w odcieniach zieleni i czerwieni. Można go znaleźć na prywatnej ziemi należącej do projektu Burning Man. Tak! Ci sami ludzie, którzy przynieśli ci Festiwal Burning Man, który cieszy się dziwakami z całego świata!

4. Lawendowe pola Prowansji, Francja

Prowansja, region geograficzny w południowo-wschodniej Francji, słynie latem z bujnych pól lawendy. Aby zobaczyć je na własne oczy, udaj się na płaskowyż Luberon i Verdon na północ od Aix-en-Provence i Marsylii lub skieruj się na wschód obok Awinionu. Ale to okno jest dość krótkie; zaczynają kwitnąć około początku czerwca, a następnie do połowy lipca kończą kwitnienie.

NA TEMAT: 10 najbardziej szalonych kolorowych miast na Ziemi

5. Laguna Colorada, Boliwia

Dla każdego, kto nie mówi po hiszpańsku, to płytkie Słone Jezioro tłumaczy się jako czerwona Laguna. Znajduje się w Narodowym rezerwacie fauny Andyjskiej im. Eduardo Avaroa, w pobliżu granicy z Chile. Skąd pochodzi czerwonawo-różowy kolor, pytasz? Czy to odpływy z flamingów czy coś takiego? Oczywiście, że nie, głupie spodnie! Jest to spowodowane przez pewien rodzaj glonów. Glony-oto wyjaśnienie wszystkiego! 

6. Palous, Northwest USA.

Ten szczególny region rolniczy w USA obejmuje części północno-środkowego Idaho, Południowo-Wschodni Waszyngton i – jeśli chcesz uniknąć walki na pięści z upartymi, dumnymi oregończykami-Północno-Wschodni Oregon. Preria składa się z lessowych wzgórz, które zajmują ogromną powierzchnię 19 000 mil kwadratowych (50 000 km2)!

NA TEMAT: 8 najbardziej niesamowicie pięknych jezior na świecie

7. Hillier Lake, Australia

Położone na krańcu Środkowej wyspy w Australii Zachodniej, to słone jezioro słynie z różowego odcienia. „Słuchajcie, chłopaki. Kto wlał cały ten Pepto-Bismol do jeziora?”pytasz, ponieważ jesteś mądry i uważasz, że nikt nigdy wcześniej nie żartował w ten sposób. W rzeczywistości dostaje swój kolor z — zgadłeś-glonów! Nazywa się Dunaliella salina dla wszystkich miłośników nauki i / lub łaciny. 

8. Tarasy ryżowe Honghe Han, Yunnan, Chiny

Ogromny młyn ryżowy? Cóż, dobrze pasuje do prawie wszystkiego. W każdym razie, Yunnan, Chiny woła Twoje imię. Z ponad 1200-letnią historią, ta seria tarasów do uprawy ryżu zajmuje ponad milion akrów! znajduje się w zachodniej części kraju. W 2013 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dobroć. To oczywiście zajęło im wystarczająco dużo czasu! 

NA TEMAT: 14 oszałamiających przykładów obcej i pięknej natury

9. Landmannalaugar, Islandia

Pewnego dnia w 1477 roku (dokładnie 500 lat przed moimi narodzinami!!!) na Wyżynie Islandii doszło do erupcji wulkanu, a świat już nigdy nie będzie taki sam. Być może jest to przesada, ale to wydarzenie naprawdę daje kolejny cud natury, który warto odwiedzić podczas pobytu na Islandii. Niektóre obszary są trudne do zdobycia samochodem z powodu braku dróg, ale to tylko kolejny powód, aby zaprzyjaźnić się z koniem!

10. Cagno Cristales, Kolumbia

Nazywana rzeką pięciu kolorów lub płynną tęczą, ta kolumbijska rzeka, w zależności od tego, czy chcesz być dokładna, czy całkowicie przesadzona, płynie w prowincji Serrania de La Macarena w stanie Meta. Masz swoje żółte i zielone, niebieskie i czarne kolory. A co z czerwonymi? W rzeczywistości jest głównie czerwony! To musi być praca glonów, prawda? Nie, tym razem. W tym przypadku winowajcą jest roślina znana jako Macarenia clavigera. Jakie to odświeżające!?

NA TEMAT: 7 Największych I Najgłębszych Dziur Na Ziemi

11. Jezioro Pięciu Kolorów, Syczuan, Chiny

Jezioro pięciu kolorów znajduje się w malowniczej i historycznej części Doliny Jiuzhaigou w prowincji Syczuan, rzut kamieniem od Tybetu. Płytka woda, dno jeziora poprzecinane pniami drzew, które spadły wiele, wiele księżyców temu. Mówimy o obfitości księżyców, moi przyjaciele. 

12. Row danakilski, Etiopia

Szukasz najgorętszego miejsca na Ziemi? Zarezerwuj bilet do tego obszaru Etiopii z najwyższymi średnimi temperaturami przez cały rok i odwiedź gorące źródła! Składa się z bulgoczącej siarki, jest to prawdopodobnie najmniej odpowiednie miejsce do życia w dowolnym miejscu na planecie. W rzeczywistości istnieją pewne części koryta, w których jest tak gorąco, kwaśno i słono, że nie można tam znaleźć nawet najbardziej odpornych mikroorganizmów!

NA TEMAT: 19 oszałamiających cudów natury, które możesz znaleźć tuż za oknem

Conceptual blog