14 najdziwniejszych przezroczystych zwierząt

Sekret przetrwania wielu zwierząt tkwi w ich sile i wielkości, a inne polegają na zdolności do pozostania niezauważonym. Nasza Jasnoniebieska kropka jest domem dla ogromnej liczby gatunków zwierząt, z których niektóre są cholernie dziwne i zasługują na większą uwagę. Weźmy na przykład półprzezroczyste zwierzęta. Jak to wszystko nie pochodzi z innej planety? Ich futurystyczny wygląd przypomina częściowo technologię maskowania z filmu Predator i sprawia, że wyglądają jak szkło.

1. Żółw chrząszcz

Na całym świecie można znaleźć kilka gatunków tych chrząszczy, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę — półprzezroczystą skorupę z ciemnymi plamami.

2. Półprzezroczysty Ogórek Morski

Ten dziwaczny organizm czołga się po dnie oceanu, ssąc krótkimi mackami każdy kawałek jadalnego materiału, jaki może znaleźć. To jak oceaniczna Roomba!

3. Szklana Kałamarnica

Istnieje ponad 50 różnych rodzajów tych ledwo zauważalnych facetów. Cranchiidae, znane również jako szklane kałamarnice, spędzają większość swojego życia ochładzając się w górnych warstwach Oceanu, próbując się ukryć.

4. Przezroczysty Amfipod Phronima

Wielkość ciała tej maleńkiej krewetki wynosi zaledwie 2 cm, ale to nie powstrzymuje jej przed byciem okrutnym drapieżnikiem. Dzięki doskonałemu ciału krewetki są jak ninja w wodzie-niewidzialny zabójca, który zabija swoją ofiarę ostrymi pazurami.

5. Cyjanogaster

Ta mała ryba została odkryta zaledwie kilka lat temu w Amazonii. Jak widać, nie ma nic do ukrycia.

6. Morski Anioł

Te stworzenia to drapieżne ślimaki, których ulubioną przekąską są diabły morskie. Rozumiesz? Anioły rybne, diabły morskie… to bardzo poetyckie! Ciekawostka: ich wygląd zainspirował projekt dwóch rodzajów Pokemonów-Fiony i Manafi.

7. Salamandra Barton Springs

Jeśli kiedykolwiek będziesz w Barton Springs, niedaleko Austin w Teksasie, idź i spójrz na te uzależnione od narkotyków salamandry. Nie znajdziesz tych jaszczurek w żadnym innym miejscu na świecie, ponieważ wymagają one wyjątkowo specyficznych warunków wodnych.

8. Szklana Ośmiornica

Te przypominające duchy głowonogi można znaleźć pływających w wodach tropikalnych i subtropikalnych na całym świecie. Niewiele wiemy o tych ośmiornicach i ich zachowaniu, ale możemy łatwo zobaczyć ich wnętrzności, patrząc na nie.

9. Szklany Sum

Poznaj jednego z najbardziej przejrzystych kręgowców na świecie. Sum szklany można znaleźć u wybrzeży Tajlandii, Malezji i Indonezji.

10. Półprzezroczysty Skaczący Pająk

Pająki są przerażające, nie ma potrzeby, aby uczynić je jeszcze bardziej przerażającymi, powiedział każdy człowiek. Ale Matka Natura chciałaby się z tym nie zgodzić. W ten sposób mamy niewidzialne skaczące pająki! Przynajmniej są bardzo małe, więc nie stanowią zagrożenia.

11. Krewetki Szklane

Ten mały łotr jest również znany jako krewetka duchów. Jest to prawie zwykły skorupiak słodkowodny, ale wygląda fantastycznie.

12. Szklana żaba

Jeśli chcesz zobaczyć szklaną żabę, musisz udać się do lasów deszczowych Ameryki Środkowej i Południowej. Pamiętaj jednak, że kiedy szklane żaby siedzą nieruchomo, są praktycznie niewidoczne, więc twoja pasywna percepcja jest kluczowa.

13. Greta Oto

Znany również jako szklany motyl, to piękno można znaleźć w lasach Kolumbii, Boliwii, Peru i Ekwadoru. Te przezroczyste skrzydła wyglądają jak małe okna. Tak fajnie.

14. Antarktyczna lodowa ryby

Ten paskudny mieszkaniec morza żyje w lodowatych wodach iz jakiegoś powodu jego krew i skóra są prawie całkowicie przezroczyste, a dokładniej bezbarwne. Ryba lodowa jest jedynym kręgowcem, który nie ma czerwonych krwinek ani hemoglobiny.

Conceptual blog