15 Rzeczy, Których Nigdy Nie Wiedziałeś O Zendaya

Pełna wdzięku młoda dziewczyna z Disney Channel o pięknym imieniu Zendaya błyskawicznie poleciała do Hollywood! Współpraca z Beyoncé i Taylor Swift, rola em J w nowych filmach Spider-Mana, fantastyczny duet z Zac Efronem w The Greatest Showman i wreszcie ponad 110 milionów obserwujących na Instagramie. Ale czekaj, to nie wszystko!

Oto 15 interesujących rzeczy, których nigdy nie dowiesz się o Zendaya.

1. Zendaya celowo używa tylko swojego imienia, ponieważ jest fajna jak Cher lub Prince. Przynajmniej tak myśli.

2. Jest jedynym dzieckiem Claire Stormer i Kazembe Ajamu. Ale ma jeszcze pięcioro rodzeństwa ze strony ojca. Co zaskakujące, aktorka urodziła się już jako ciotka — ma siostrzeńców i siostrzenice starsze od niej. Jak to działa? Nie pytaj.

3. Gdyby Zendaya nie została aktorką lub piosenkarką, wybrałaby zawód nauczyciela, taki jak jej rodzice, lub dołączyłaby do NBA (w końcu).

4. W The Greatest Showman, gdzie grała akrobatkę powietrzną, Zendaya sama wykonała większość niemożliwych akrobacji na trapezie.

5. Kiedyś miała uroczego sznaucera o imieniu Midnight, który zmarł w październiku 2015 roku. Teraz jej zwierzakiem jest Sznaucer miniaturowy o imieniu Nun. Rozumiesz? Północ i południe?

6. Zendaya przesłuchała główną rolę w filmie Battle Angel ality, ale rola trafiła do Rosy Salazar. Szczerze mówiąc, Nie wiem, który z nich byłby lepszy.

7. Podczas castingu do filmu Spider-Man: Homecoming Zendaya tak naprawdę nie wiedziała, co to za projekt. Myślała, że to przesłuchanie do obiecującej komedii dla nastolatków, której akcja rozgrywa się w szkole.

8. Kiedy miała zaledwie 16 lat, została już uznana za producenta KC Undercover. Zendaya odegrała główną rolę i pomogła w stworzeniu projektu, wprowadzając pewne zmiany w scenariuszu.

9. Rodzice Zendayi przestali jej mówić, w co się ubrać, gdy miała dwa lata, pozwalając jej eksperymentować ze stylami. Takie eksperymenty pomogły aktorce poradzić sobie z niepewnością. Pod względem stylu zainspirowały ją gwiazdy takie jak Madonna, Erika Badu i jej własny ojciec.

10. Limitowana edycja lalki Barbie została stworzona przez Mattela na wzór Zendayi podczas rozdania Oscarów w 2015 roku.

11. Zendaya świętowała swoje dwudzieste urodziny, rozpoczynając kampanię zbierania funduszy w wysokości 50 000 $ dla ruchu konwoju nadziei na rzecz Praw Kobiet.

12. Zendaya jest wegetarianką. Jednak nie lubi warzyw. Zabawne, wiem. Potrafi poradzić sobie z zielenią, ale woli pizzę.

13. Zendaya jest nie tylko aktorką-piosenkarką, ale także całkiem dobrym pisarzem. W 2013 roku ukazała się jej książka zatytułowana „między tobą a mną: jak stylowo i pewnie kołysać swoje nastoletnie lata”. W nim odpowiedziała na miliony intrygujących pytań, które fani zadawali jej w mediach społecznościowych.

14. Aktorka jest bardzo przesądna. Nigdy nie zapomina o rzuceniu rozsypanej soli przez ramię i nie przejdzie przez drogę czarnego kota. Przynajmniej dopóki jej ścieżki nie skrzyżują się z czarnym kotem w MCU.

15. Zendaya opowiada się za naturalnym pięknem. Aktorka opublikowała nawet zdjęcie przed i po jednym ze swoich zdjęć. Oczywiście nie było potrzeby retuszu. Dlatego Zendaya zawsze zachęca wszystkich do kochania siebie takimi, jakimi są.

Conceptual blog