17 Niesamowitych Faktów Na Temat Nietoperzy

Czy lubisz nietoperze? Cóż, jeśli tego nie zrobisz, wkrótce to zrobisz, ponieważ te urocze małe robale są po prostu urocze (przynajmniej większość z nich).

Nietoperze są niesamowitymi stworzeniami i jedynymi latającymi ssakami na planecie. Nie, latające wiewiórki się nie liczą. Pomimo wielu podobieństw, różne rodzaje tych skrzydlatych horrorów mają inny styl życia, wygląd i preferencje żywieniowe. Niektóre żywią się nektarem kwiatowym, a inne wolą świeżą krew. Ale co jeszcze o nich wiemy, poza tym, że „jedzenie ich może wywołać pandemię”?

Porozmawiajmy o niesamowitych faktach o nietoperzach!

1) istnieją meksykańskie nietoperze z wolnym ogonem, które mogą osiągnąć prędkość 60 mil na godzinę i latać do 250 mil na noc.

2) nietoperze wampirów fizycznie nie mogą ssać krwi. Po prostu odgryzają skórę i liżą ranę.

3) Niektóre nietoperze lubią pić krew krów, inne atakują kozy, ale nietoperze wampirów mączlików nauczyły się zachowywać jak kurczaki, aby oszukać soczyste kurczaki i zmusić je do przytulania się do nich.

4) ponad 50% wszystkich nietoperzy w USA to gatunki zagrożone.

5) dzięki unikalnej strukturze skrzydeł nietoperze latają wydajniej niż ptaki.

6) nietoperze można spotkać praktycznie w dowolnym miejscu na świecie. Od koła podbiegunowego po najbardziej wysunięte na południe punkty Argentyny i Afryki.

7) jeden bardzo głodny nietoperz może połknąć 600 paskudnych owadów w 60 minut.

8) Teraz wyobraź sobie 150 dużych brązowych nietoperzy patrolujących farmy ogórków noc po nocy. W ciągu jednego lata mogą pomóc nam zaoszczędzić miliardy dolarów!

9) jeśli wystraszyły Cię nietoperze wampirów, po prostu wiedz, że gdzieś w Afryce Zachodniej jest gatunek nietoperzy, które używają pajęczyny jako koca.

10) ze wszystkich nietoperzy tylko krwiopijcy mogą swobodnie poruszać się po ziemi.

11) najmniejszym odkrytym lotnikiem nocnym jest nietoperz trzmiel. Ważący około dwóch gramów ten mały nietoperz można łatwo pomylić z trzmielem, stąd nazwa.

12) Guano nietoperzy jest doskonałym nawozem ze względu na wysokie stężenie fosforu i azotu.

13) nawiasem mówiąc, guano było używane do produkcji prawdziwego prochu strzelniczego podczas wojny secesyjnej w USA.

14) wyrażenie „ślepy jak nietoperz” jest w 100% błędne. Nie tylko dobrze widzą, ale niektóre z nich są w stanie wychwycić promieniowanie ultrafioletowe.

15) najstarszy znany nietoperz żył około 50 milionów lat temu.

16) zdecydowana większość gatunków nietoperzy śpi, komunikuje się, kojarzy, rozmnaża się i umiera, zawieszając się do góry nogami.

17) mówiąc o martwych nietoperzach. Jeśli ktoś umrze zwisając w dół, nie rozluźnia łap i pozostaje w tym stanie, dopóki coś lub ktoś go nie otrząśnie.

Conceptual blog