25 Ras Psów, Które Mogą Spowodować Gwałtowny Wzrost Ubezpieczenia Właścicieli Domów

Akita

Japoński pies Narodowy zajmuje pierwsze miejsce na liście zakazanych, jeśli chodzi o ubezpieczenie domu. Są one znane jako niezwykle dominujące i były używane do polowania na różne zwierzęta w całej historii — nawet niedźwiedzie. Akity są bardzo oddane, ale muszą być stale strzeżone i szkolone, w tym regularne treningi, aby uniknąć wypadków. 

Mastif

Chociaż są to głównie delikatne olbrzymy, twój zwykły Mastif angielski może ważyć do 230 funtów, co oznacza, że jeśli stracisz nad nim kontrolę, może łatwo cię pokonać. Chociaż te duże kły nie stanowią dużego ryzyka dla innych psów, sam ich duży rozmiar sprawia, że trudno jest je kontrolować, jeśli coś się wydarzy.

Chow Chow

Ci faceci mogą wyglądać jak puszyste miękkie zabawki, ale wiadomo, że przypadkowo krzywdzą dzieci i wymagają od właścicieli poczucia władzy, którą małe dzieci mogą mieć trudności z przekazaniem. Mogą być również bardzo przywiązani do rodziców i chronić swoją rodzinę, stwarzając zagrożenie dla zbliżających się nieznajomych.

American pit bull terrier

Chociaż pit bulls są zwykle źle rozumiane, zwykle dzieje się tak z powodu właściciela. Przy prawidłowym traktowaniu pitties są całkowicie spokojni i dobrze się zachowują. Ale jeśli Pit Bull nie jest szkolony i niewłaściwie szkolony, może stanowić zagrożenie, które często jest niekontrolowane, szczególnie ze względu na naturalną siłę rasy. 

Bullmastif

Te psy są duże, ale myślą, że są małymi terierami, co może prowadzić do potencjalnych problemów, takich jak bicie własnych dzieci lub agresywne traktowanie innych psów. Jeśli zostaną uratowane lub adoptowane jako dorosłe psy, szkolenie jest bardzo trudne — im wcześniej, tym lepiej. 

Presa Canario

Te piękne szczenięta muszą być wcześnie uspołecznione i posłuszne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Presa Canario została po raz pierwszy opracowana w celu ochrony zwierząt gospodarskich przed atakiem dzikich psów, które zagrażały ich stadu. Gdy nie otrzyma niezbędnych ćwiczeń, mogą wystąpić śmiertelne konsekwencje.

Cane Corso

Cane Corso, znany również jako włoski Mastif, potrzebuje ton socjalizacji i intensywnego szkolenia. Nie tylko w celu uniknięcia agresywnego zachowania, ale także w celu uniknięcia płochliwości. Te psy, choć mogą wyglądać onieśmielająco, mogą być bardzo nerwowe, a jeśli zostaną zaskoczone, z łatwością zabiorą cię ze sobą — i wszystko, co stanie im na drodze! 

Dog Duński

Podobnie jak Cane Corso, Duńskie Dogi łatwo się przestraszyć. Tak piękne, jak mogą być, wymagają poważnego szkolenia, jeśli chodzi o oswajanie, i zwykle wymagają opieki nad psami i dziećmi, co prowadzi do nieostrożnego zachowania ze strony właściciela. Jak zawsze nieszczepione psy stanowią większe ryzyko.

Doberman Pinczer

W pewnym momencie Dobermany były hodowane w Niemczech jako psy stróżujące. Chociaż hodowcy pracowali nad tym, aby te psy były spokojne i stabilne, zdarzały się przypadki, w których psy Dobermana atakowały dzieci, a nawet jeśli wina za złe zachowanie psa spoczywa na właścicielach, firmy ubezpieczeniowe tak nie uważają. 

American staffordshire terrier

Staffy są zazwyczaj zabawne i delikatne, ale jeśli je zaniedbasz, AKC lub American Kennel Club mówi, że ich działania mogą stać się destrukcyjne. Jeśli twój pies ucieknie lub jeśli masz małe dzieci bez nadzoru, może to stanowić problem.

Herman Shepard

Kolejny częsty pies policyjny, te szczenięta chronią swoje rodziny, co może prowadzić do problemów. W 2018 roku para owczarków niemieckich uciekła z domu i zaatakowała przechodzącego pieszego.  

Rottweiler

Jakkolwiek urocze mogą być rotti, mogą osiągnąć ogromne rozmiary i zostały wyhodowane wyłącznie w celu wzmocnienia. Chociaż psy te są oddane swoim rodzinom, może to przynieść odwrót i spowodować, że będą okrutnie traktować ludzi lub innych właścicieli psów, którzy się zbliżają. Zwykle używane jako tryby policyjne, czasami te psy (jeśli są źle wyszkolone) mogą błędnie interpretować czas gry jako tryb ataku.

Siberian Husky

Husky są świetne, ale znane są również z wyjątkowo wysokiego poziomu energii, którego zmęczenie zajmuje wiele godzin. Były bardziej hodowane, aby ciągnąć sanie niż pilnować domów, a ze względu na ich wybuchową naturę Wiele osób nie lubi przebywania w pobliżu małych dzieci, co może mieć wpływ na ubezpieczenie – nawet konkurują z dziećmi o uwagę.

Pekińczyk

Możesz chcieć pieścić tego psa, biorąc pod uwagę jego malutką naturę, ale ze względu na jego niezależną naturę trudno je kontrolować. Często buntują się wokół dzieci i potrzebują silnego poczucia autorytetu, aby oswoić swój nonsensowny charakter. 

Hybryda wilka

Wilki są urodzonymi łowcami, a nawet jeśli usuniesz wilka z natury, nie możesz zabrać natury wilkowi. Hybryda wilka jest uzyskiwana przez krzyżowanie psa i wilka, a tworzenie tej mieszanki może być później niebezpieczne i prowadzić do nieprzewidywalnych działań w przyszłości. 

Alaskan Malamute

Podobnie jak husky, malamuty są zwierzętami domowymi, które są popularne ze względu na ich miłość do ludzi. Mają jednak tak zwane „silne pragnienie zdobyczy”, co oznacza, że jeśli ich potrzeby nie zostaną zaspokojone, mogą stać się agresywni — zwłaszcza jeśli nie zostaną przeszkoleni od najmłodszych lat.

Chihuahua

Chociaż duże psy są zwykle na liście zakazanych, Chihuahua nie są tak naprawdę najlepszymi psami rodzinnymi ze względu na ich uparte zachowanie i silną wolę. Trudno je wyszkolić, chyba że mają bardzo silne poczucie przywództwa. W rzeczywistości mogą być dość agresywni wobec dzieci z zazdrości.

Affenpincher

Ta mała Futrzana bryła nie wygląda zbyt dobrze, ale jest dość psotna. Chociaż affenpinchery mogą być zabawne, stają się defensywni, gdy czują się nieswojo, więc jeśli małe dziecko jest niegrzeczne wobec nich lub przywiązuje się do nich, mogą się ugryźć. Silne przywództwo jest po prostu konieczne, ponieważ łatwo nie poddają się słabym przywódcom. 

Argentyński Dogo

Ten pies jest powszechnie używany do egzekwowania prawa i towarzyszenia tym, którzy nie mają domu, ale jego agresywna Strona, gdy jest źle wychowana, spowodowała, że został zakazany w ponad sześciu krajach. Ze względu na nieprzewidywalny charakter Doga argentyńskiego firmy ubezpieczeniowe uważają go za duże ryzyko. 

Jack Russell Terrier

Jack Russell jest małym poszukiwaczem przygód, ale jego energia może być trudna do opanowania. Jeśli ich nie osaczysz, Jack-Russell może rozerwać twój dom na strzępy. Nie lubią też szorstkiej gry, więc jeśli dziecko je szturcha, mogą ugryźć, aby uzyskać potrzebną przestrzeń. Te psy potrzebują dużo czasu i uwagi.

Shih Tzu

Ludzie nie zalecają rodzinom rozpoczynania Shih Tzu, ponieważ rasa ta ma wrażliwy mechanizm obronny, który sprawia, że łatwo je przestraszyć lub nadmiernie pobudzić, co może prowadzić do nieuzasadnionych ukąszeń. Potrzebują również kogoś, kto jest w pobliżu przez większość czasu, w przeciwnym razie może rozwinąć się silny lęk separacyjny, który pogarsza to zachowanie. 

Weimaraner

Ta rasa była kiedyś psem myśliwskim i mają dużo energii, co oznacza, że wyczerpanie ich zajmuje trochę czasu. Kiedy się nie męczą, mogą powalić dzieci, nudzić się i odczuwać silną potrzebę ćwiczeń i aktywności fizycznej. Mogą nawet rozłożyć dom, jeśli nie masz nic przeciwko ich potrzebom.

Japońska Tosa

Japońska Tosa jest rzadkim psem, a jeśli o nich nie słyszałeś, to prawdopodobnie dlatego. Historycznie Tosa były hodowane jako pies bojowy, ale, co zaskakujące, są bardziej nieustraszone i agresywne w stosunku do ludzi niż psów.

Rhodesian Ridgeback

Rhodesian Ridgeback to majestatyczny pies. Kiedyś polował na lwy w południowej Afryce i niestety ma złą reputację za atakowanie dzieci, gdy są wypuszczane na wolność. Jeśli istnieje najmniejsza szansa, że Twój Ridgeback może zejść ze smyczy lub przeskoczyć płot (co jest prawdopodobne, biorąc pod uwagę ich rozmiar i siłę), może dojść do chaosu.

Dalmatyńczyk

Możesz nie zobaczyć zbyt wielu tych cętkowanych psów Disneya w całym mieście, a to dlatego, że ich zachowanie może być trudne do kontrolowania. Ten pies ma szalony, wysoki poziom energii, którego potrzebuje do częstego uwalniania. Jeśli nie zwracasz na to uwagi, spodziewaj się problemów z zachowaniem. 

Następna strona

Conceptual blog