6 powodów, dla których rekiny boją się delfinów

Kiedy myślimy o gatunku, który rządzi morzami, większość ludzi prawdopodobnie spotka rekiny. Są duże, wściekłe, mają dobry zestaw zębów i od najmłodszych lat uczymy się ich unikać i zostawiać w spokoju.

Ku zaskoczeniu wszystkich, w morzu żyje jeden gatunek zwierząt, który przeraża rekiny-delfiny na śmierć. Właśnie dlatego.

Delfiny Mają Lepszą Mobilność

Delfiny mają poziomą płetwę ogonową w porównaniu z pionową płetwą rekina. Oznacza to, że mają lepszą mobilność w górę lub w dół. Połącz to z ich bardziej elastycznymi stawami i nie ma sytuacji, w której rekin byłby w stanie przechytrzyć delfina.

Delfiny Polują W Stadach

Chociaż rekin może być fizycznie silniejszy niż delfin, Delfiny zawsze podróżują w stadach i będą chronić członka swojej paczki, który zostanie zaatakowany. Jeden na jednego delfin może nie mieć szans, ale rekin nie może wytrzymać tuzina delfinów.

Delfiny Mądrzejsze

Nie chodzi o to, że rekiny niezwykle utrudniają życie delfinom, ale delfiny są jednymi z najmądrzejszych (jeśli nie najmądrzejszych) stworzeń, które wędrują po oceanach. Jeśli chodzi o taktykę, „rekiny” zawsze przegrywają.

Delfiny To Tarany

Delfiny mają pysk, który jest genetycznie skonstruowany tak, aby działał jak taran, który może wyrządzić wiele wewnętrznych szkód rekinom, jeśli zostaną wbite w miękkie podbrzusze.

Orki są również częścią rodziny delfinów

A orki są znane z jedzenia dużych białych rekinów za każdym razem, gdy brakuje innego jedzenia. Myślę, że można powiedzieć, że orki są prawdziwymi wyższymi drapieżnikami w wodach.

Delfiny Szybciej

Chociaż delfiny mają już większą mobilność i większy mózg niż rekiny, poruszają się również szybciej w wodzie niż rekiny, które próbowałyby na nie polować. Powoduje to łatwe przegrupowanie z resztą kapsuły, aby pokonać rekina czystą liczebnością.

Conceptual blog