6 Razy Rosyjskie Siły Zbrojne Zostały Całkowicie Rozbite

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, trudno jest spojrzeć na Rosję inaczej niż na wielkiego łobuza i państwo terrorystyczne. Ich żołnierze ledwo utrzymują swoje pozycje, a Putin ukrywa się w jakimś głębokim podziemnym bunkrze, decydując, czy zabić się teraz, czy poczekać, aż łowcy nagród zapukają do jego drzwi.

Przez wieki Rosjanie brali udział w niezliczonych bitwach, ale ważne jest, aby wiedzieć, że nie wszystkie z nich zakończyły się dobrze. Pamiętajmy o największych niepowodzeniach wojskowych Rosji!

1. Bitwa nad rzeką Kalka-Rus Kijowska przeciwko Mongołom (1223)

Zacznę od stwierdzenia, że Rus Kijowska była prekursorem współczesnej Rosji i wielu innych narodów europejskich. Rosja była rodzajem Konfederacji Książąt skupionych wokół miasta nazwanego na cześć księcia Kijowa — stąd nazwa Kijów (a nie Kijów). Zasadniczo była to Unia Europejska, ale z końmi, włóczniami i strzałami. W XIII wieku Mongołowie zajęli mniejsze królestwa po lewej, prawej i środkowej stronie. Pewnego dnia Mongołowie wysłali posłańca do Kijowa, dając książętom do zrozumienia, że muszą uklęknąć przed hordą. Książęta śmiali się z rzekomego zagrożenia i zabili biednego Posłańca. Jak śmiesz tych Mongołów grozić szlachetnym książętom? Krótko mówiąc, szlachta zebrała ogromną armię i znokautowała żywe gówno z zaskakująco mało inspirujących wojsk mongolskich. Ale chciwi ludzie z protruzji podążyli za wycofującymi się najeźdźcami, ale wpadli w zasadzkę i zostali zabici przez hordę. Nawet ci, którzy się poddali, zostali zabici i pochowani bezpośrednio pod obozem. Absolutnie okrutne!

2. Moskwa w oblężeniu-Moskwa kontra Mongołowie (1382)

120 lat po bitwie nad rzeką Kalka Moskwa wynurzyła się z bagien, a nawet zaczęła wyglądać jak obiecujące małe miasto, ale wciąż była pod panowaniem Mongołów i rządzona przez marionetkowego szlachcica — księcia Dmitrija Dońskiego. Pewnego dnia Dmitrij miał dość dowodzenia i postanowił zabić kilku Mongołów. Takie działania tylko rozgniewały azjatyckich Władców i wysłali swoją wersję Terminatora, księcia Tochtamysza, aby nauczył dritrię lekcji. Trzymał Moskwę w oblężeniu przez trzy okropne dni, a następnie wymachiwał białą flagą. Słabi Moskale ucieszyli się i otworzyli bramy, ale zostali zabici przez szermierzy Tochtamysza. Nawiasem mówiąc, Donsky nie był nawet w Moskwie w tym czasie, ale kiedy wrócił, zobaczył tylko zwęglone zwłoki i jego ulubione miasto wymazane z powierzchni Ziemi.

3. Wojna krymska-Rosja kontra Imperium Osmańskie, Francja i Wielka Brytania (1853-1856)

Wielu z was uzna ten konkretny przypadek za bardzo interesujący. W 1853 r. Rosja tak bardzo martwiła się prawosławnymi chrześcijanami na Krymie, który był częścią Imperium Osmańskiego, że postanowili po prostu interweniować i uwolnić biednych obywateli od złych sułtanów. Turcy nie uznali takiej akcji za przyjemną i wypowiedzieli wojnę Rosji. Francja i Wielka Brytania również wzięły udział, ponieważ rozumiały, jakie są stawki w tej wojnie. Jeśli nie zostanie to powstrzymane, Rosja rozprzestrzeni swój „świat” na cały świat! Pomijając szczegóły walki, powiedzmy, że wojska rosyjskie straciły ponad milion żołnierzy i wszystkie swoje statki stacjonujące na Morzu Czarnym. Naprawdę wrócili na Krym w 2014 roku i wkrótce zostaną wyrzuceni jak kiepskie psy, którymi są.

4. I wojna światowa-Rosja vs Niemcy (1915)

Nie mogąc zniszczyć Anglii i Francji na Zachodzie, podstępni Niemcy postanowili przynajmniej zaatakować Rosję na Wschodzie. Utrzymywali oni swoje pozycje w Galicji, dopóki z Frontu Zachodniego nie dostarczono partii dział artyleryjskich i żołnierzy. Atak był szybki i śmiertelny, co doprowadziło do całkowitego zniszczenia wojsk rosyjskich. 140 000 osób zostało więźniami, a gdzieś mniej niż milion zostało zabitych lub rannych. Pozostali Rosjanie uciekli na wschód, pozostawiając całą Polske i Litwę Niemcom.

5. Bitwa pod groźnym-Rosja vs Czeczenia (1994-1995)

Groźny zamienił się w krwawą łaźnię. Początkowo rosyjski generał Gawron chwalił się, że zdobył miasto tylko oddziałem spadochroniarzy. Ale, jak w końcu zdał sobie sprawę, nawet 38 000 żołnierzy i setki czołgów nie wystarczyłoby, by złamać ducha dzielnych Czeczenów. Generał nie przemyślał planu bitwy do końca, co doprowadziło do dwuletnich trudności dla Rosjan i niestety zakończyło się całkowitym zniszczeniem Groźnego. Rosyjskie lotnictwo zbombardowało miasto, aby zastraszyć bojowników ruchu oporu, ale bomby tak bardzo zepsuły drogi, że żaden czołg nie mógł po nich przejechać. Brak czołgów – brak wsparcia artyleryjskiego. Krótko mówiąc, generał spieprzył, oto co chcę powiedzieć. Rosyjscy orkowie nie znali miasta tak jak Czeczeni i często wpadali w zasadzki i ginęli. W ciągu zaledwie kilku godzin czeczeński ruch oporu zniszczył ponad 400 czołgów i pojazdów opancerzonych, nie mówiąc już o tysiącach żołnierzy.

6. Rosja atakuje Ukraine (2022)

28 lat po upokorzeniu ze strony Czeczenów Rosjanie najechali Ukrainę, aby „denacifikować kraj i zapobiec ludobójstwu języka rosyjskiego”. Przynajmniej taka jest oficjalna wersja Putina, w którą nikt tak naprawdę nie wierzy oprócz Rosjan z praniem mózgu. Podczas gdy wojna wciąż trwa, jasne jest, że bandyci Putina odgryzli znacznie więcej, niż mogą przełknąć. Według planów przejętych od pojmanego żołnierza miał to być 3-dniowy Blitzkrieg. Wchodził i wychodził przed kolacją. Rosjanie szczerze wierzyli, że jeśli zaczną bombardować cywilów, cały kraj przewróci się przed nowym władcą. Fajne ciasteczko! W ciągu 25 dni od rozpoczęcia inwazji zginęło ponad 14 000 rosyjskich żołnierzy, tysiące pojazdów wojskowych i samolotów zostało spalonych doszczętnie, a co gorsza — dzięki tym wszystkim sankcjom rosyjska gospodarka rozpada się szybciej niż spadająca gwiazda. Nawet jeśli przez jakiś dziki przypadek uda im się” wygrać ” wojnę, nadal pozostaną przegrani. Zawsze był, zawsze będzie.

Chwała Ukrainie!

Conceptual blog