7 Arcydzieł Sztuki Z Ledwo Zauważalnymi Wadami

Kiedy patrzysz na słynne dzieło sztuki w galerii lub muzeum, czy często zauważasz małe wady lub błędy? Prawdopodobnie nie, ale zaufaj mi, nawet najbardziej legendarni artyści mieli złe dni i dlatego popełniali błędy.

Oto siedem światowej sławy arcydzieł sztuki z ukrytymi wadami.

1″ Madonna Sykstyńska ” Rafaela

Wiele osób zauważa szósty palec u nogi Papieża, a także 6 palec u nogi Madonny, ale tak naprawdę to tylko złudzenia. Jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że 6.palec jest tylko częścią jego dłoni, a palec u nogi jest prawdopodobnie kością dużego palca.

2″ Kolacja w Emaus ” Caravaggio

Niektórzy koneserzy sztuki uważają, że miska owoców nie tylko przeciwstawia się prawom grawitacji, wystając zbyt mocno i nie spadając, ale wszystkie owoce w niej są złe i poza sezonem. Jeśli jest to najlepsze, co mogą znaleźć Ci krytycy, można śmiało powiedzieć, że nie wyrządzono żadnej szkody.

3″ Narodziny Wenus ” Botticellego

Wszyscy widzieliśmy ten wielki obraz na plakatach, filmach lub innych mediach. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Botticelli przedstawił grecką boginię miłości w tak surowy sposób? Spójrz na tę długą szyję i spuchnięte nogi… jakby próbował nam powiedzieć, że nawet boginie mogą być niedoskonałe.

4 Dawid Michał Anioł

Cały posąg został wykonany z jednego kawałka marmuru, a rzeźbienie, jak zapewne się domyślacie, jest bardzo trudne! Michał Anioł starał się, aby był jak najbardziej anatomicznie dokładny, ale nawet jego bystre oko nie zauważyło, że na plecach Dawida brakuje mięśni. Wielka sprawa!

5″ bar w Foley Berge ” Eduarda Maneta

Jest całkiem jasne, że umieszczenie butelek w odbiciu lustra nie jest w 100% dokładne, ale to nie jest wielka sprawa. Cóż, dla nas śmiertelników tak nie jest. Historycy sztuki prawdopodobnie przewracają oczami z obrzydzeniem. Może Mane zrobił to celowo, nie wiemy o tym.

6 „dziewiąty wał” Iwana Ajwazowskiego

To słynny piękny obraz przedstawiający gigantyczne fale na pełnym morzu. Nie widzę w tym nic złego. Ale to dlatego, że nigdy w życiu nie widziałem fali oceanu. Jak się okazuje, kształt fal na otwartych wodach nie jest taki sam jak kształt fal uderzających w Brzeg.

7 Mojżesz Michał Anioł

Z powodu błędnej interpretacji Biblii Mojżesz miał rogi zamiast promieni wychodzących z jego głowy. To właśnie dostajesz, gdy korzystasz z Tłumacza Google.

Conceptual blog