7 Cudów Natury Indii

Indie to kraina czarów. Zdajesz sobie z tego sprawę w chwili, gdy wychodzisz z lotniska na ruchliwe ulice Delhi wypełnione brzęczącymi rikszami, taksówkami, targami, kolorowymi sklepami odzieżowymi, aromatycznymi przyprawami i przepysznymi potrawami.  Nic więc dziwnego, że Indie są również bogate w cuda stworzone wyłącznie przez Matkę Naturę. Bez względu na to, ile imponujących budynków stworzymy, jej wyobraźnia zawsze będzie lepsza niż nasza. Od wspaniałych wodospadów powrotnych po nieskazitelną naturę Morza Andamańskiego, przedstawiamy 7 naturalnych cudów Indii.

Jałowa Wyspa

Poznaj dziewiczą naturę planety Ziemia, odwiedzając tę 1,8-milionową wyspę położoną głęboko na Morzu Andamańskim. Znana głównie z plaż o ciemnofioletowym kolorze, jałowa Wyspa oferuje podróż do czasów, gdy nasza planeta wyglądała jak ogromna miska gotującej się zupy, wulkany wyrzucały lawę, a para spiralnie unosiła się ku niebu. To z pewnością jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń w Indiach!

Kamień balansujący

Stan Tamil Nadu przyciąga turystów z całego świata swoimi niesamowitymi zabytkami dziedzictwa kulturowego i starożytnymi świątyniami. Ale podczas eksploracji tych kulturowych skarbów nie zapomnij zajrzeć do tajemniczej skały balansującej znajdującej się w Mahabalipuram. Ten ogromny kamień o masie 250 ton, wbrew prawom grawitacji, znalazł się na śliskim zboczu pod szalonym kątem. Otrzymał także przydomek „Kula masła Kryszny”.

Odwrotny Wodospad

Położony w głębi Ghatów Zachodnich, w pobliżu Pune w stanie Maharashtra, znajduje się malowniczy Ghat Malshay, w którym znajduje się popularny Fort Singagad. Chociaż to miejsce jest piękne przez cały rok, tylko w sezonie monsunowym możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Odwrotny wodospad, który spada w górę! Tak, kolejne zjawisko przeciwstawiające się grawitacji, które występuje z powodu wysokiego ciśnienia wytwarzanego przez silne wiatry. Stań na szczycie wodospadu i zanurz się w spadającej wodzie!

Jana Rox

Skały Yany wyglądają jak coś prosto z filmu science fiction o starożytnych obcych statkach kosmicznych czających się głęboko w dżungli planety Ziemia. Ten naturalny cud stanu Karnataka składa się z wapienia i ma jaskinię ze świątynią u podstawy, w której znajduje się samozwańczy Lingam. Formacja ma dwa wybitne szczyty, z których każdy nosi własną nazwę – odpowiednio Bhairaveshwara Shikhara i Mohini Shikhara.

Jaskinia Amarnath

Jaskinia Amarnath w Dżammu i Kaszmirze jest jednym z tych miejsc, które należy odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Znajduje się w nim lodowy stalagmit w kształcie lingama Shivy, który kurczy się i rozszerza zgodnie z fazami księżyca. To miejsce jest najświętsze dla Hindusów na całym świecie, ponieważ uważa się, że tutaj Pan Shiva przekazał tajną wiedzę o stworzeniu tego świata swojej żonie, bogini Parvati. Znajduje się na imponującej wysokości 3888 metrów i mówi się, że jest ziemską siedzibą Pana Śiwy.

Jezioro Lonar

Jako jedyne w swoim rodzaju jezioro Lonar jest największym jeziorem kraterowym na Ziemi, które powstało około 52 000 lat temu, kiedy meteoryt spadł na ziemię, pozostawiając ogromne wgniecenie, które później wypełniło się wodą. Dżungla wkrótce przejęła kontrolę, przekształcając jałowy teren w zielone jezioro pełne życia otoczone bujną roślinnością i zwykłymi gatunkami roślin. Nie wspominając o rzadkich mikroorganizmach, których trudno znaleźć nigdzie indziej na Ziemi!

Wzgórze magnetyczne

Jeśli chodzi o złudzenia optyczne, wzgórze magnetyczne jest jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie. Jadąc autostradą Lech-Kargil-Srinagar w Ladakhu, będzie specjalne miejsce oznaczone białym prostokątem. Zatrzymaj się tam, Ustaw samochód na bieg neutralny i ciesz się oszałamiającym uczuciem wspinania się pod górę z prędkością około 20 km/s. naukowcy twierdzą, że to tylko złudzenie optyczne stworzone przez najdroższą – wydaje się, że idzie w górę, ale w rzeczywistości idzie całkowicie w dół!

Conceptual blog