7 Najpiękniejszych Pałaców Królewskich Na Świecie

Pałace królewskie to miejsce, w którym wszyscy chcielibyśmy mieszkać. Są ogromne, mają ogromną liczbę pracowników, którzy dbają o każdy Twój kaprys, i emanują prestiżem i statusem. I oczywiście w życiu są ważniejsze rzeczy niż poczucie ważnej osoby i chwalenie się tym, jak duży jest Twój dom, ale bądźmy szczerzy: to miłe. W porządku jest być dumnym z tego, co masz, i więcej niż w porządku jest chwalić się tym, co masz, jeśli mieszkasz w cholernym pałacu królewskim!

Rzućmy okiem na niektóre pałace królewskie na całym świecie, które mają największe prawo do przechwalania się. Jedynym ich minusem jest to, że prawdopodobnie nie będziesz w stanie w nich żyć, chyba że się w nich urodziłeś, ale to tylko formalność.

Pałac Peterhof, Sankt Petersburg

To nie lada wyczyn, aby nazywać się rosyjskim Wersalem, a Pałac Peterhof z pewnością zasługuje na swoją nazwę. Pałac jest pełen znakomicie urządzonych pokoi, z których każdy jest bardziej luksusowy niż reszta. Został zbudowany na początku XVIII wieku dla Piotra Wielkiego i z pewnością udało mu się pokazać światu, że Rosja odniosła sukces w modernizacji.

Pałac Buckingham, Londyn

Jeśli królowa zgodzi się spędzić tam większość swojego życia, możesz być cholernie pewien, że to prawdziwy pałac. Ma ponad 300 lat, ale podobnie jak jego główny mieszkaniec, nie wykazuje oznak utraty swojej świetności i klasy w wieku dorosłym.

Pałac papieski, Awinion

Będąc Pałacem, w którym ojcowie mieszkali od początku XIV wieku, pałac ten z pewnością zasługuje na miejsce na tej liście. Chociaż papieże nie są dokładnie uważani za rodzinę królewską, Pałac Papieski emanuje pewnym Królewskim blaskiem ze względu na swój ogromny rozmiar i poziom ochrony. Po powrocie papieży do Rzymu pałac ten był faktycznie używany przez samego Napoleona.

Pałac Potala, Tybet

Ten tybetański Pałac po prostu budzi podziw. Zbudowany na zboczu góry, ten pałac dosłownie wygląda i czuje się, jakbyś wspinał się do nieba. Został zbudowany w 1649 roku, co czyni jego architekturę jeszcze bardziej imponującą, a na jego terenie znajduje się ponad 10 000 posągów. To miejsce było kiedyś zimową rezydencją Dalajlamy, ale obecnie jest tylko atrakcją turystyczną.

Wielki Pałac, Bangkok

Cóż, tytuł nie kłamie: ta rzecz jest po prostu ogromna! Ma typową piękną starożytną azjatycką architekturę, która wpędzi wszystkich w podziw. To miejsce należało kiedyś do starych królów Tajlandii, ale teraz jest (częściowo) otwarte dla ogółu społeczeństwa. Jeśli chodzi o pałace królewskie, ten jest stosunkowo nowy – został zbudowany dopiero w 1782 roku.

Wersal, Wersal

Nie jestem pewien, czy pałac został nazwany na cześć miasta, czy miasto zostało nazwane na cześć pałacu, ale mogę śmiało powiedzieć, że pałac jest jedyną rzeczą, dla której miasto jest warte odwiedzenia. Wydaje się, że w ogóle nie warto odwiedzać miasta, ale niech moje słowa nie wprowadzą cię w błąd: Pałac wersalski jest wart twojego czasu. Jest to najlepszy – i najbardziej dekadencki-Pałac Królewski na świecie, zbudowany przez Ludwika XIV, a nawet teraz bardzo niewiele pałaców może dorównać wspaniałości Wersalu.

Hawa Mahal, Jaipur

Jeśli lubisz niesamowite fasady budynków, to jest to pałac, którego szukasz. Został zbudowany na krótko przed XIX wiekiem i nadal jest jednym z najpiękniejszych budynków do obejrzenia. Najważniejszą cechą jest jego wygląd zewnętrzny, mimo że w środku znajduje się wiele pokoi do odwiedzenia przez turystów. Ale po prostu spójrz na tę fasadę, a zrozumiesz, że to jest dokładnie to, czego potrzeba.

Conceptual blog