7 Największych Mokrych Rynków Na Świecie

Mokre rynki nie otrzymały najlepszej prasy po całej tej historii z Covid-19. Niezależnie od tego, czy pochodzi z mokrego rynku Wuhan, czy nie, cały świat patrzy na te rynki, aby znaleźć powód, by je zamknąć na dobre. I chociaż rynki azjatyckie mogą nie zawsze osiągać najlepsze wyniki, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dla zdrowia wszystkich, mokre rynki są w rzeczywistości zjawiskiem globalnym i nie ograniczają się do chińskich gett. Tak długo, jak ktoś sprzedaje świeże produkty na rynku, technicznie spełnia to wymagania.

Rzućmy okiem na niektóre z największych mokrych rynków na świecie.

Porta Palazzo

Ten włoski rynek zajmuje powierzchnię ponad 50 000 m2 i jest znany głównie z szerokiej gamy owoców i warzyw. Ale nie martw się, możesz tam również kupić ser lub trochę mięsa. I kwiaty, jeśli są w twoim typie.

Rynek Otavalo

Nawet Ekwador ma swój własny gigantyczny rynek żywności. Sprzedaje nie tylko produkty, ale także tradycyjne artykuły gospodarstwa domowego. Między innymi oferuje szeroką gamę koców, ubrań, a nawet przyborów kuchennych do domu.

Rungis

Jest to prawdopodobnie największy rynek żywności, jaki można znaleźć. Na tym rynku, położonym w pobliżu Paryża, można kupić wszelkiego rodzaju wysokiej jakości jedzenie, ale wejście do środka nie będzie łatwe. Otwiera się o północy, zamyka wczesnym rankiem i zwykle jest otwarty tylko dla mieszkańców.

Rynek Centralny de Abasto

W Meksyku prawdopodobnie będzie to rynek, który chcesz odwiedzić. Można tam znaleźć prawie każdy rodzaj jedzenia, jaki można sobie życzyć, i jest to prawdopodobnie najświeższe jedzenie, jakie można znaleźć w Meksyku.

Targ Rybny Tsukiji

Ten Tokijski rynek znany jest głównie z ogromnej różnorodności świeżych ryb. I nie możesz po prostu kupić ryb – możesz także znaleźć wszystko, czego potrzebujesz do gotowania i jedzenia ryb: warzywa, noże kuchenne, sosy.. … To największy targ rybny na Ziemi, więc zdecydowanie powinieneś go odwiedzić, jeśli chcesz ucztować na najwyższej jakości rybach.

Belo Horizonte

Byłaby to niekompletna lista bez wzmianki o największym rynku mokrych produktów w Brazylii, prawda? Na tym rynku jest aż 400 straganów i zaspokoi wszystkie twoje potrzeby dietetyczne. Niezależnie od tego, czy chcesz owoców, przypraw, nabiału czy mięsa, Belo Horizonte zajmie się tobą.

Khari Baoli

Chociaż na tym indyjskim rynku sprzedawane są tylko przyprawy, nadal są uważane za łatwo psujące się świeże towary. Ten rynek, położony w New Delhi, jest największym rynkiem przypraw w całej Azji, co coś mówi. Jednak nie idź tam na spokojne poranne zakupy – jest niesamowicie zatłoczony!

Conceptual blog