7 Oldschoolowych Hollywoodzkich Filmów, Które Możesz Tylko Uwielbiać

Retro powraca w modzie i nie mówimy tylko o modzie i muzyce, ale także o filmach. Wspaniałe kobiety, przystojni, dobrze ubrani mężczyźni, ciekawe historie oparte na klasycznych książkach, z niesamowitymi efektami specjalnymi i scenerią nie z tego świata — krótko mówiąc, oldschoolowe filmy z Hollywood są prawdziwą przyjemnością.

Oto osiem klasycznych hollywoodzkich filmów, które możesz uwielbiać.

1. Casablanca (1942)

Casablanca to jeden z tych oldschoolowych filmów, w których każdy fragment dialogu stał się częścią naszego dziedzictwa kulturowego, ponieważ ludzie w każdym wieku używają z niego niesamowicie niezapomnianych cytatów. Na przykład Klasyczne „nie ustawiam szyi dla nikogo” i oczywiście „ze wszystkich knajp we wszystkich miastach na świecie wchodzi do mojej”. „Casablanca” jest prawdopodobnie najlepszym filmem o trójkącie miłosnym wszechczasów.

2. Śniadanie U Tiffany ’ Ego (1961)

Dzień po dniu, wczesnym rankiem, elegancko ubrana dama łapie taksówkę przed sklepem Tiffany, zjada kanapkę na śniadanie, podziwiając tiary i wraca do domu do łóżka. To urocze! Śniadanie u Tiffany ’ ego to filmowa adaptacja książki Trumana Capote, pełna dobrych wibracji i dowcipnej satyry. W ciągu ostatnich czterdziestu lat setki kobiet mdlały nad uroczą postacią Audrey Hepburn. Po co się nad tym zastanawiać?

3. West Side Story (1961)

Fabuła West Side Story oparta jest na klasycznej, ale zmodernizowanej opowieści o Romeo i Julii. Dwa walczące gangi uliczne, Jets i Shark, próbują rozdzielić ulice Nowego Jorku, ale wszystko się zmienia, gdy Tony i Maria zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Do dziś West Side Story jest jednym z najbardziej poruszających musicali, jakie kiedykolwiek powstały.

4. Czarnoksiężnik z Krainy Oz (1939)

Pstryknij piętami i wypowiedz magiczne zdanie: nie ma miejsca lepszego niż dom! – a może zostaniesz przeniesiony do tajemniczego miejsca o nazwie oz. Albo To, albo Kansas, jeśli masz wizę turystyczną. Prawdopodobnie wszyscy wiedzą o fantastycznych przygodach Doroty z udziałem czarownic, blaszaków, latających małp i tchórzliwych Lwów. Więc wiesz bardzo dobrze, jak uroczy jest ten oldschoolowy klasyk.

5. Co się stało z Baby Jane? (1962)

What happened to Baby Jane to przerażający thriller o dwóch siostrach podzielonych sławą i tragedią. Dwie starzejące się hollywoodzkie divy – Betty Davis i Joan Crawford – grają siostry: jedna przykuta do wózka inwalidzkiego, a druga alkoholiczka. Pierwsza siostra modli się o litość, a sprawca pogrąża się w nienawiści i zazdrości. Naprawdę chcą się pozbyć, ale czy któraś z sióstr jest w stanie zabić?

6. Śpiew w deszczu (1952)

Singing in the Rain to urocza, beztroska komedia o tym, jak Hollywood przechodzi od niemego kina do niesamowitych piosenek, które wszyscy mogą usłyszeć. To dzięki temu filmowi mieliśmy takie hity ,jak tytułowe” singing in the Rain „i” Good Morning”, które mogłeś usłyszeć w Friends. I to nie wspominając o fantastycznej fabule i aktorstwie! „Singing in the Rain” to jeden z najlepszych amerykańskich musicali.

7. Dźwięki Muzyki (1965)

Według dzisiejszych standardów trzygodzinny Musical sam w sobie wydaje się ciężki, ale jeśli dodasz powolną fabułę i motywy z czasów II wojny światowej, dostaniesz prawdziwy szum. Musisz być gotowy, aby wejść all-in na dźwięki muzyki, aby docenić uroczą Julie Andrews i jej piękny głos. Dopiero wtedy zrozumiesz, dlaczego Komitet Oscara przyznał temu filmowi wiele nagród, w tym nominację do musicalu, najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Conceptual blog