7 prezydentów, którzy wystąpili w reklamach telewizyjnych

Jak powie Ci każdy inteligentny polityk, polityka polega na obiecywaniu wszystkiego, ale jednocześnie nic konkretnego, aby te słowa Nie ugryzły cię później w tyłek. Nic dziwnego, że to stwierdzenie doskonale opisuje, jak działa reklama.

Zdarza się to rzadko, ale było sześć przypadków, w których prawdziwi prezydenci pojawiali się na ekranach, próbując nam coś sprzedać.

1. Barack Obama

W 2015 r. Barack Obama nie wystąpił w reklamach fast foodów ani kart kredytowych; zamiast tego promował swój system opieki zdrowotnej-Obamacare i stronę internetową Healthcare.gov . To nie jest zbyt ekscytujące ani zabawne, ale przynajmniej Reklama załatwiła sprawę. Nawet dzisiaj cały świat wciąż pamięta dobre, złe i brzydkie strony Obamacare. Lisa

2. Ronald Reagan

Jak większość ludzi wie, zanim został 40. prezydentem Stanów Zjednoczonych, Ronald Reagan był aktorem. Nie najlepszy, ale nadal. Kiedy Reagan miał 40 lat, wciąż miał dużą część swojej charyzmy i wykorzystał to wszystko do reklamy Chesterfield Tobacco Company. To były dni, kiedy Papierosy były „fajne”, a Regan wyglądała naprawdę fajnie i przekonująco.

3. Michaił Gorbaczow

Kiedy myślisz o Gorbaczowie, prawdopodobnie pamiętasz starego łysego rosyjskiego kolesia z reklamy Pizza Hut. Tak, rzeczywiście, to był on w 1997 roku! Co to jest? Nigdy nie widziałeś tej reklamy? Musi dlatego, że został stworzony dla rosyjskiej publiczności, która nigdy nie widziała restauracji Pizza Hut. Firma nakręciła reklamę w Moskwie z budżetem w wysokości miliona dolarów, z których większość trafiła prosto do kieszeni Gorby ’ ego.

Po zostaniu gwiazdą Michael otrzymał niezliczone zaproszenia od różnych firm, aw 2000 roku wystąpił w reklamie austriackich kolei narodowych, ale nie był już prezydentem. Trzynaście lat później ta stara skamielina stała się gwiazdą Louis Vuitton w Berlinie, pojawiając się obok Andre Agassi, Steffi Graf i Catherine Deneuve.

4. Donald Trump

W 1995 r.odbyła się kolejna kampania reklamowa sieci restauracji Pizza Hut, w której wystąpił były prezydent USA Donald Trump. W reklamie pojawiła się także jego ulubiona pierwsza żona Ivana. Reklama była naprawdę zabawna, ponieważ obserwowaliśmy, jak Donald Trump je kawałek pizzy, zaczynając od skórki. Ale była też atrakcja: ciasto było wypełnione lepkim serem.

Oprócz reklamy Pizza Hut, być może widziałeś Trumpa w reklamach McDonald ’ s, Visa, materacy i prawdopodobnie wielu innych, co czyni go jedną z najbardziej płodnych gwiazd reklamowych wśród polityków.

5. Wacław Gaweł

W 2011 roku pierwszy prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Havel pojawił się w kampanii reklamowej dystrybutora motoryzacyjnego AAA Auto. Odszedł już od polityki, ale nawet Stary człowiek od czasu do czasu potrzebuje nowego samochodu. Na tym właśnie polega umowa: Havel dostaje darmowy bicz, aw zamian AAA Auto rozlewa swoją pomarszczoną twarz w całym kraju. Później ujawniono, że samochód, który kupił, był przeznaczony dla jego fundacji charytatywnej. Mógł po prostu poprosić o pieniądze, ale w porządku.

6. Nicolas Sarkozy

A oto Nicolas Sarkozy, były prezydent Francji reklamujący proszek do prania Bonux. Ten relikt krążył w gazetach i wszędzie tam, gdzie zwykle można było znaleźć reklamę Bonux, już w 1967 roku. Mały Nick wygląda tak szczęśliwy, jakby miał nową zabawkę!

7. Włodzimierz Zieliński

Podobnie jak Barack Obama, nowo mianowany prezydent Ukrainy Zelensky pojawił się w reklamie społecznej, a nie w reklamie jakiegoś burgera. W Dzień Niepodległości prezydent Zelensky wezwał społeczność światową do inwestowania w przyszłość Europy i świata — Ukrainę. Boże, jak miał rację co do tego! W każdym razie była to bardzo przydatna i naiwna reklama społeczna, ale jest lepsza niż Pizza Hut.

Conceptual blog