7 sposobów na zwiększenie pozytywności w życiu osobistym

Wszystkie relacje zaczynają się świeżo i przyjemnie, ale po pewnym czasie obaj partnerzy muszą pracować nad swoimi nawykami i emocjami, aby budować zaufanie. Czasami może to być bardzo męczące, ale istnieje kilka sposobów na nadanie pozytywnej atmosfery nawet w najtrudniejszych chwilach.

1. Komplement

Często kilka słów wsparcia pomoże Twojemu partnerowi przezwyciężyć to, o czym myślał przez kilka dni. Miłe słowa sprawią, że poczują się kochani i doceniani. A jeśli powiesz im, że ich tyłek wygląda świetnie, z pewnością podniesie ich na duchu, jeśli będą w złym humorze. Krótko mówiąc, skup się na pozytywach i nie martw się o małe rzeczy. Ważne jest, aby wiedzieć, że nawet jeśli nadal będziesz używać tych samych komplementów, to też zadziała.

2. Uwolnij swój gniew

Gniew jest zabójcą związku. To sprawia, że jesteś egocentryczny i uniemożliwia Ci zobaczenie dobra wokół siebie. Jeśli jesteś zły na swojego partnera, daj sobie trochę czasu na uspokojenie się, cofnij się o krok i przedyskutuj, co się dzieje.

3. Opiniować

Musisz zanurzyć się i podzielić się tym, co naprawdę dzieje się w Twoich sercach i umysłach. Jeśli twój partner nie wie, jak się czujesz, powinieneś rozpocząć rozmowę, pamiętaj tylko o poprzednim kroku — najpierw puść swój gniew. Jest to jedna z najtrudniejszych sztuczek do opanowania, ale będziesz o wiele szczęśliwszy, jeśli powiesz prawdę.

4. Przypomnij sobie stare dobre czasy

Jeśli w Twojej obecnej sytuacji nie ma nic dobrego, ale nadal chcesz pocieszyć swojego partnera, wszystko, co musisz zrobić, to cofnąć się w czasie i pamiętać o bardziej zielonej trawie. Załóż te różowe okulary i wybierz się w podróż do krainy wspomnień.

5. Dbanie o siebie

Nawet jeśli jesteś szalenie zakochany i myślisz, że możesz zrobić wszystko dla swojego partnera, ważne jest również, aby myśleć o swoich potrzebach, zwłaszcza gdy mówimy o czyimś zdrowiu psychicznym. Poświęć trochę czasu na skupienie się na tym, czego chcesz i potrzebujesz, a natychmiast zobaczysz wyniki. To inwestycja długoterminowa, ale warto.

6. Staraj się być realistą

Kiedy widzisz szczęśliwą parę w filmach i telewizji i myślisz sobie: „Dlaczego nie możemy być tacy jak oni?”. otwierasz puszkę Pandory. Nie ma idealnych par. Po prostu nie istnieją w prawdziwym życiu. Więc za każdym razem, gdy narzekasz na swojego partnera, że robi coś złego, pamiętaj, że każdy związek jest niedoskonały. Jeśli jesteś uczciwy wobec siebie i swojego partnera i zarządzasz swoimi oczekiwaniami, będzie to miało duży wpływ na twój związek.

7. Złagodzić krytykę

Spędzanie czasu z kimś może prowadzić do nieoczekiwanych konsekwencji, na przykład zaczynasz zauważać, jak denerwujący jest. Te małe cechy mogą doprowadzić cię do szaleństwa, ale ważne jest, aby pamiętać o wszystkich rzeczach, które lubisz w swoim partnerze. Nie jest niczym niezwykłym, że denerwują cię głupie dziwactwa, ale jeśli naprawdę ci przeszkadzają, lepiej zabierz głos. Myślisz, że jesteś taki wspaniały? Prawdopodobnie masz jeszcze więcej drobiazgów, które doprowadzają twojego partnera do szaleństwa. Witamy w związku dla dorosłych. Złośliwa krytyka tylko pogorszy sytuację dla was obojga, więc jeśli czujesz, że masz zamiar oderwać się od czegoś nieistotnego, spróbuj skupić się na pozytywnej stronie i tym, co lubisz w swoim partnerze.

Conceptual blog