8 Często zadawanych pytań na temat laserowego usuwania tatuaży

Twoi rodzice prawdopodobnie przestraszyli Cię jako nastolatka, że tatuaże są wieczne, będziesz ich żałować i będą wyglądać gorzej, gdy będziesz starszy. Ale to nie do końca prawda, prawda? Tatuaże nie sprawią, że będziesz wyglądać gorzej z wiekiem, to tylko proces starzenia się, prawda? I, naszym skromnym zdaniem, Tatuowanie babci lub dziadka jest nieskończenie fajniejsze. Tatuaże mogą być wieczne, jeśli je lubisz, ale jeśli przestałeś lubić tatuaż, możesz go teraz usunąć laserem. 

Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących laserowego usuwania tatuaży.

Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie tatuaży?

Laserowe usuwanie tatuaży jest złotym standardem usuwania tatuaży. To najlepszy sposób na pozbycie się tatuażu, którego nie chcesz już widzieć na skórze. Istnieją inne sposoby, które obejmują zastrzyki, kremy i otarcia skóry, ale nie działają dobrze i pozostawiają blizny. Laserowe usuwanie tatuażu jest najbezpieczniejszym, najskuteczniejszym i najmniej inwazyjnym sposobem usuwania tatuażu.

Jak działa laserowe usuwanie tatuaży?

Pigment do tatuażu pochłania światło z lasera, który rozbija atrament na drobne cząstki, a następnie układ odpornościowy po prostu je oczyszcza, spłukując te cząstki. 

Czy to boli, czy procedura jest całkowicie bezbolesna?

Zależy to od progu bólu i lokalizacji tatuażu, który chcesz usunąć. Uczucie jest nieco nieprzyjemne, ale kliniki laserowego usuwania tatuaży zwykle oferują kremy przeciwbólowe, które zminimalizują ból podczas zabiegu. I zwykle wdmuchują obszar zimnym powietrzem podczas całej procedury. Jeśli tatuaż znajduje się na jaśniejszej części ciała, ból będzie minimalny, jeśli znajduje się w miejscu kostnym, poczujesz go nieco mocniej. Ale w każdym razie, jeśli byłeś w stanie przejść procedurę tatuażu w pierwszej kolejności, na pewno będziesz w stanie przenieść laserowe usuwanie tatuażu. 

Ile sesji jest potrzebnych do usunięcia tatuażu?

Ile sesji będzie potrzebnych do usunięcia tatuażu zależy od wielu czynników, takich jak wiek tatuażu, jego rozmiar, jakie kolory są obecne w tatuażu, oryginalny jest tatuaż lub przebranie, czy są blizny, czy nie. Zasadniczo możesz oczekiwać, że im mniejszy i łatwiejszy Tatuaż, tym mniej sesji będziesz potrzebować, a im większy i bardziej skomplikowany – tym więcej sesji będziesz potrzebować. Zwykle możesz spodziewać się od 5 do 12 sesji, aby pozbyć się tatuażu. 

Ile czasu zajmie usunięcie tatuażu?

Same sesje depilacji laserowej są dość krótkie i zwykle trwają tylko kilka minut, ale będziesz musiał poczekać od 8 do 12 tygodni między sesjami, aby twoje ciało mogło zmyć atrament. Jest to więc dość długi proces.

Czy laser jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry?

To zależy od tego, jaki rodzaj lasera ma Klinika, ale jeśli mówimy tylko o technologii, to tak – istnieją lasery, które działają dla wszystkich rodzajów skóry.

Czy laserowe usuwanie tatuaży działa na kolorowych tatuażach?

Laserowe usuwanie tatuażu działa najlepiej na czarnym kolorze, jest to najłatwiejszy kolor tatuażu do usunięcia, a dzięki niemu odniesiesz największy sukces. Jeśli chodzi o inne kolory, są trudniejsze do usunięcia, ale na pewno można je dość mocno zakwitnąć, aby nie były tak widoczne, a może na tyle, aby można je było ukryć innym tatuażem. 

Ile kosztuje laserowe usuwanie tatuaży?

Cena naprawdę różni się w zależności od tego, gdzie jesteś na świecie, do której kliniki pójdziesz, wielkości i cech tatuażu, liczby sesji, których będziesz potrzebować, itp. Ale na szczęście dla Ciebie większość klinik oferuje bezpłatne (lub, w niektórych przypadkach, w bardzo rozsądnej cenie) porady, które dadzą ci realistyczny plan, ile sesji zajmie usunięcie tatuażu i ile będzie cię to kosztować. 

Conceptual blog