8 Dzikich Zwierząt Atakujących Nasze Miasta

W przeciwieństwie do lasów i dżungli, miasta wypełnione betonowymi budynkami nie są tak naprawdę najlepszym siedliskiem dla dzikiej przyrody. Przynajmniej dopóki nie weźmiesz pod uwagę wszystkich zalet i wad. Przez cały czas to my, ludzie, najeżdżaliśmy ich domy, a teraz nadszedł czas, aby zapłacić za naszą bezczelność.

Oto osiem przykładów dzikich zwierząt atakujących nasze miasta.

1. Lamparty w Bombaju
Według najnowszych obserwacji co najmniej 47 lampartów ukrywa się w parkach i lasach. Możesz pomyśleć: „Ech, w Bombaju mieszka ponad 20 milionów ludzi, więc kogo to obchodzi?”Jak się okazuje, zabójcze kotki tak naprawdę nie lubią ludzi i wolą psy myśliwskie, a czasem świnie. Ale na wszelki wypadek nie powinieneś spędzać czasu samotnie w nocy.

2. Niedźwiedzie w Osice
Możesz myśleć, że niedźwiedzie są głupimi i niezdarnymi stworzeniami, ale w rzeczywistości są wystarczająco inteligentne, aby dowiedzieć się, jak otwierać kosze na śmieci, wspinać się po balkonach, a nawet wspinać się do samochodów i mieszkań. Tak, mogą włamać się do Twojego domu i zjeść zimną pizzę z lodówki! Niedźwiedzie są tak nieustraszone, że po prostu spacerują ulicą i jedzą, co chcą. Niektórzy włamują się do samochodów w poszukiwaniu jedzenia i psują samochód od wewnątrz.

3. Pytony w kanalizacji Bangkoku
Bangkok to ogromna metropolia z milionami ludzi mieszkających w swoich dziwacznych drapaczach chmur, którzy nie dbają o wszystko. To znaczy, oczywiście, dopóki pytony o długości 7 stóp nie zaczną czołgać się z toalet. Ścieki są ciepłe, wilgotne i, co najważniejsze, pełne soczystych szczurów, więc węże dokonały wyboru. Dżungla i tak jest dla przegranych, prawda? 

4. Hieny w Harare
Kiedy ludzie myślą o hienach, zwykle wracają mentalnie do tych zwariowanych wersji Disneya Króla Lwa, dopóki nie przypomną sobie, że te stworzenia są maszynami do zabijania, zdolnymi rozerwać bawoły na kawałki w ciągu zaledwie kilku godzin. Możesz więc sobie wyobrazić, jak niebezpieczne byłoby trzymanie tych zwierząt w pobliżu dzieci i osób starszych, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że polują w paczce. Dosłownie nie miałbyś szans przeciwko nim. Na szczęście dla mieszkańców Harar udało im się niemal oswoić hieny, regularnie karmiąc ich kości i mięso. To tylko szczenięta. Bardzo nerwowe, potencjalnie krwiożercze szczenięta.   

5. Pawiany w Kapsztadzie
Małpy nie są słodkie i nie jest fajnie spędzać z nimi czas. Są złymi i nikczemnymi stworzeniami, które chcą tylko dwóch rzeczy-jedzenia i patrzenia, jak cierpią ludzie. Te pawiany z Kapsztadu są mistrzami robienia obu jednocześnie. Złapią Twoją torebkę, torbę, plecak, wsiadają do samochodu, ciągną za włosy, krzyczą Ci w twarz za to, że nie masz nic jadalnego, a niektórzy nawet rzucają w ciebie kupą. Wszystko to jest w mieście. Fantastycznie!

6. Szopy w Toronto
W przeciwieństwie do małp, te łajdaki są bez wątpienia urocze, ale nadal stanowią zagrożenie. Są inteligentne, prawie niewidoczne w nocy i rozmnażają się jak króliki. Gdyby nie nasze kosze na śmieci i okazjonalne jedzenie pozostawione na podwórkach, szopy prawdopodobnie nadal będą żuć owady i korzenie gdzieś w lesie. Ale wiesz, co mówią: po spróbowaniu pizzy nie wrócisz już do nudnych starych robaków. UFF!

7. Mewy w Hiszpanii
Głośne, irytujące, wiecznie głodne szczury niebieskie-oczywiście mówimy o mewach. Zawsze gromadzą się wokół jedzenia, a wydobywanie (a raczej kradzież) resztek od ludzi w mieście jest dziesięć razy łatwiejsze niż polowanie na małe ryby w oceanie. Oczywiście ci pierzaste złodzieje wolą trzymać się betonowej dżungli. I poczekaj, aż zobaczysz stada ptaków grzebiących w górach śmieci pełnych pysznych zgniłych owoców, resztek sprzed tygodnia i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Jest w tym pozytywna strona: niektóre gatunki, takie jak bocian, wyzdrowiały z krawędzi wyginięcia dzięki naszym stosom śmieci.

8. Kakadu w Sydney
Kontynuując nasz trend w kierunku” bezpańskich ” zwierząt, porozmawiajmy o papugach, w szczególności o Australijskich Kakadu. Widziałeś, jak wydają śmieszne dźwięki na YouTube, naśladują głosy ludzi i uderzają głową w zwłoki kanibala, więc nic dziwnego, że ci bandyci z woliery są niesamowicie inteligentnymi stworzeniami. Tak bardzo, że otwieranie pojemników na śmieci i okien nie jest dla nich trudne. Niektórzy badacze twierdzą, że ich IQ jest równe IQ 4-latka i wszyscy wiemy, jak chaotyczne mogą być dzieci. Widzisz, ptaki nie tylko szukają pożywienia, ale celowo rozrywają i rozrywają wszystko, do czego może dotrzeć ich dziób, ponieważ są dziurami w królestwie zwierząt. Ale są zbyt słodkie, abyśmy mogli się złościć na ich wybryki. 

Conceptual blog