8 najbardziej ekscytujących scen MCU, które fani uwielbiają oglądać

W tym momencie Wszechświat Filmowy Marvela jest tak rozległy, że każdy może łatwo znaleźć w nim coś, co mu się podoba (lub nie). Fani mają obsesję na punkcie bohaterów, złoczyńców, pisanek i tego, jak połączony jest ten świat, ale przede wszystkim uwielbiamy odtwarzać ich ulubione sceny w kółko.

Oto 8 najlepszych scen MCU, które fani uwielbiają oglądać!

1. „Spider-man: into the Spider Verse „(2018)

Wiem, co myślisz: „Into the Spider-Verse nie jest filmem MCU, ale animowaną kreskówką!”Po pierwsze, dzięki Bogu i teorii multiwersum wszystko może być MCU, a po drugie, czy widziałeś ten zły skok wiary, którego dokonał miles? To czysta sztuka! Ta scena oznaczała fajny i bardzo emocjonalny debiut nowego webhead.

2. „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz „(2014)

Nie wszystkie ulubione sceny fanów są ogromne. W Captain America: The Winter Soldier widzimy najlepsze walki wręcz w historii kina. Oczywiście jest to słynna „bitwa w windzie”, w której Cap niszczy całą grupę agentów Hydry. To naprawdę hipnotyzująca Sekwencja!

3. „Captain America: Civil War „(2016)

Nic nie przebije dobrej staromodnej walki zespołowej. W wojnie secesyjnej bohaterowie są rozdzieleni z powodu zbliżającego się zagrożenia politycznego, co powoduje, że drużyna Cap i drużyna Iron Man walczą na lotnisku. Oprócz wielu niezapomnianych pojedynków 1 na 1, po raz pierwszy zobaczymy Spider-Mana w MCU. Cholera, co za wejście!

4. „Avengers: Infinity War „(2018)

W filmie tak Mega-crossover, jak Infinity War, łatwo jest znaleźć co najmniej tuzin scen, które dokładnie przejrzysz i przeanalizujesz, ale żadna z nich nie uderza tak bardzo jak Snap. Właśnie wtedy, gdy nowa zabawka Thora przecina ramię Thanosa, a publiczność myśli, że to koniec, film wyrywa tę wygodną matę spod naszych stóp. „Powinieneś był celować w głowę” – mówi szalony Tytan, pstrykając palcami w rękawiczkach nieskończoności. I tak nasi ulubieni bohaterowie zaczynają zamieniać się w pył. Odwraca się na lewą stronę, ale nie możemy odwrócić wzroku.

5. „Avengers: Age Of Ultron „(2015)

Możesz powiedzieć wszystko o „erze Ultrona”, ale jest ona bardzo niedoceniana. Tworzy tak wiele wątków w MCU, że po prostu nie możesz się nie martwić o przyszłe filmy. Jeden z takich wątków widzimy w scenie afterparty, w której Mściciele przechadzają się przy stole, a Barton kpi z Thora i próbuje zabrać Mjolnira. Nawet się nie ruszył. Potem pojawiają się Stark i Pojazd bojowy ze Zbroją mocy, ale nawet to nie ma żadnego efektu. Banner dołożył starań, ale najwyraźniej też nie był „godny”. Jednak gdy nadchodzi kolej Capa, młot naprawdę się porusza, powodując, że Bóg grzmotu jest wyraźnie zaniepokojony. Niezły omen!

6. „Thor: Ragnarek” (2017)

Jednym z najbardziej pamiętnych filmów w MCU jest zdecydowanie Thor: Ragnarek. W nim Odinson spotyka swoją siostrę Helę, która miażdży Mjolnira gołą ręką i wysyła go w podróż do Sakkaru. W każdym razie wszystko jest w porządku, ale najbardziej pikantną częścią jest moment, w którym Thor zdaje sobie sprawę, że przez cały czas miał moc błyskawicy. Zabija boginię umarłych wraz z jej armią nieumarłych asgardczyków do piosenki Led Zeppelin „the Immigrant”. Boski!

7. „Doktor Strange „(2016)

Dr Stephen Strange ignoruje zdrowy rozsądek i odpowiada na wiadomość, siedząc za kierownicą swojego „Lambo” (mógł to być „Buick”, nie znam się na samochodach). Katastrofa, złamane palce, rozpacz, tajemnicze schronienie, magiczny kamień, urojenia-urojenia-urojenia. W końcu nasz bohater konfrontuje się z wszechmocną istotą z Mrocznego Wymiaru-Dormammem. Nie ma sposobu, aby pokonać tego złoczyńcę, a strange o tym wie. Jedyną szansą na uratowanie świata jest zawarcie umowy. Tak, Strange musiał umrzeć nieznaną liczbę razy, a obserwowanie jego cierpienia to prawdziwa przyjemność, MBA – haha!

8. „Avengers: Finał” (2019)

Zdecydowanie najbardziej ulubioną sceną fanów w MCU powinien być wielki finał Avengers: Endgame. Ostateczna bitwa wszystkich bohaterów przeciwko Thanosowi i jego poplecznikom kosmitów jest pełna szalonych fragmentów i odniesień, których nie każdy widz zauważy podczas pierwszego oglądania. Ale ze wszystkich scen jedna wciąż się wyróżnia: Młot Thora przelatuje obok właściciela i trafia prosto w rękę Kapitana Ameryki. A potem kultowe zdanie ” Avengers, Zbierzcie się!”Powiedz mi, że nie masz z tego gęsiej skórki.

Conceptual blog