8 Najlepszych Miejsc Kempingowych Na Całym Świecie

Podróżowanie to luksus, szczególnie w te dziwne dni pandemii. Jasne, możesz zatrzymać się w hotelu lub wynająć mieszkanie, jeśli chcesz, ale wielu z nas martwi się interakcją z ludźmi spoza naszej bańki społecznej, więc Biwakowanie brzmi teraz całkiem nieźle. Czego nie można lubić w byciu na wolności, w otoczeniu natury i bez osoby w zasięgu wzroku? Czy to nie jest życie? I masz tak wiele pięknych i malowniczych miejsc na całym świecie do wyboru. Jeśli więc szukasz świetnego miejsca do rozbicia namiotu i podziwiania wspaniałego zachodu Słońca lub wschodu słońca nad horyzontem, oto niektóre z najlepszych miejsc do wyboru.

1. Devon, England

Jeśli w ogóle mnie znasz, nie zdziwiłoby cię to, że kilka pierwszych miejsc, o których wspominam, znajduje się w Wielkiej Brytanii. Zacznijmy od devon w Anglii. To naprawdę niesamowite miejsce, w którym nawet nie czujesz, że jesteś w Anglii. To po prostu wspaniała przyroda, skały i wzgórza z morzem poniżej. Wybrzeże Devon to idealne miejsce do biwakowania i oglądania zachodu słońca nad wybrzeżem.

2. Trossach, Szkocja

Trossachs to niesamowity Rezerwat Przyrody w Szkocji i ma całą masę miejsc kempingowych dla tych, którzy chcą rozbić namiot, a nawet zatrzymać się w furgonetce. Natura jest po prostu hipnotyzująca, wszystkie te wzgórza i zielone łąki oraz piękne jezioro, czego więcej można chcieć?

3. Connemara, Irlandia

Nie jest to najłatwiejsze i najwygodniejsze miejsce do biwakowania, ponieważ w tej części Galway wieje dość silny wiatr, ale widoki naprawdę to nadrabiają. Jest tak wiele wspaniałych ścieżek do odkrycia, a linia brzegowa nie przypomina niczego, co widziałeś wcześniej. Więc jeśli chcesz cieszyć się wspaniałymi widokami i nie boisz się zimnego wiatru z Oceanu Atlantyckiego – to jest to miejsce.

4. Mount Cook, Nowa Zelandia

Nowa Zelandia znana jest z nieziemskiej Natury i jest to częściowo powód, dla którego nakręcono tutaj Władcę Pierścieni i Hobbita. Kiedy widzisz te gatunki, zaczynasz wierzyć, że to nie jest ziemia, a tak naprawdę jesteś w innym świecie, w którym mogą żyć elfy i hobbici. Natura Nowej Zelandii jest tak wyjątkowa, że w niektórych miejscach nie wolno Ci biwakować, ale Park Narodowy Mount Cook jest doskonałym miejscem, w którym jest wiele kempingów.

5. Utah, USA

Kiedy myślisz o biwakowaniu w USA, co przychodzi ci na myśl? Wydaje mi się, że po prostu nie mogą prześcignąć kanionów w tym kraju, są tak piękne i hipnotyzujące. Utah może nie wydawać się najbardziej ekscytującym miejscem dla tych, którzy bardziej lubią życie w mieście, ale dla miłośników przyrody Park Narodowy Zion w Utah jest świętym graalem biwakowania.

6. Tasmania, Australia

Australia jest zdecydowanie pełna egzotycznej przyrody i wielu atrakcji, ale dziś chcemy skupić się na małej wyspie Tasmanii. Naturalny krajobraz tutaj jest po prostu oszałamiający, a około połowa tej wyspy jest zarezerwowana dla rezerwatów przyrody i parków, które chronią tę piękną przyrodę. Wiele z tych miejsc oferuje idealne miejsca kempingowe dla tych, którzy chcą odkrywać przyrodę. Istnieje wiele możliwości rozbicia namiotu, a nawet sporo miejsc do zaparkowania furgonetki, jeśli jest to bardziej w Twoim stylu.

7. Patagonia

Jeśli chcesz wszystko na raz, to jest to miejsce, do którego należy się udać. Patagonia to region w Ameryce Południowej, który rozciąga się między Chile a Argentyną i jest podzielony przez góry ante. To miejsce, które zaoferuje Ci nieskazitelną przyrodę, piękne lodowce, ośnieżone góry i dziką przyrodę, która przewyższa wszystko, co widziałeś wcześniej. To naprawdę wspaniałe i świetne miejsce na randki. A jeśli dopiero zaczynasz biwakować, Patagonia ma możliwości ekologicznego biwakowania i glampingu, które sprawią, że Twój pobyt będzie bardziej komfortowy.

8. Miyajima, Japonia

Miyajima to wyspa w Japonii, do której można dotrzeć łodzią z Hiroszimy. Jest to prawdopodobnie najbardziej cywilizowana możliwość biwakowania ze wszystkich, które tu wymieniliśmy. Wyspa jest absolutnie niesamowita pod względem natury, ma lasy i plaże, a po wyspie wędruje mnóstwo jeleni, które są bardzo przyjazne i udomowione, więc możesz się z nimi spotkać, jeśli chcesz. Można tu wynająć domki, można również wypożyczyć namioty, ale zawsze można przynieść własne, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Conceptual blog