8 najlepszych świątecznych filmów, które mężczyźni uwielbiają oglądać

Boże Narodzenie to czas troski i wspólnego spędzania czasu, co odnosi się również do świątecznych filmów. Ale co robisz, jeśli masz ochotę na coś nieco mniej „ho-ho-ho” i trochę bardziej „Boom-Boom-BAM”, ale nadal zachowujesz świąteczny motyw?

Oto kilka świątecznych filmów dla prawdziwych macho! Słyszałeś mnie. Dziewczyny nie mogą wejść!

1. Gremliny (1984)

Szukając idealnego prezentu dla swojego syna, przyszły wynalazca natrafia na przerażający sklep z antykami w Chinatown, gdzie znajduje uroczego małego Mogwaya-najbardziej uroczego stworzenia, jakie kiedykolwiek widział. Ale kiedy w końcu małe urządzenie przypadkowo spryskuje się wodą, wyskakuje z niego pięć kolejnych futrzanych kulek. I zanim ludzie zaczną rozumieć, co się dzieje, Gang niegrzecznych gremlinów już zamienia małe miasteczko w prawdziwe piekło. AHA, i tak, Akcja filmu rozgrywa się oczywiście w Boże Narodzenie!

2. Miejsca handlowe (1983)

Jeśli nie uważasz, że Dan Aykroyd i Eddie Murphy są przezabawnym duetem komediowym, wszystko, co musisz zrobić, aby zmienić zdanie, To obejrzeć tę genialną komedię. Odnoszący sukcesy Broker i oszust uliczny stają się przedmiotem brutalnego zakładu między dwoma właścicielami firm. Zasadniczo bogaty facet staje się biedny, a biedny facet jest teraz milionerem, stąd nazwa filmu. To, co naprawdę tu błyszczy, to dialogi i żarty. Nawiasem mówiąc, „miejsca handlowe” stały się klasykami świątecznymi we Włoszech, gdzie są emitowane co roku 24 grudnia.

3. Twardy orzech (1988)

Nikt nie organizuje świątecznego przyjęcia w biurze tak, jak Hans Gruber i jego chłopcy. Oczywiście wzięcie całego budynku jako zakładnika może oznaczać, że na zewnątrz jest facet, któremu ten pomysł się nie spodoba. Słuchaj, wszyscy wiemy, kim jest John MacLaine i dlaczego ten film jest skarbem narodowym, więc nie chodzmy tak i ponownie obejrzyjmy ten świąteczny hit! Zrób to dla Alana Rickmana i Najlepszej linii, jaką kiedykolwiek napisano – ” teraz mam Karabin maszynowy. Ho ho ho!”

4. Rocky IV (1985)

Pierwszy „Rocky” był prostą opowieścią o przegranym i jego drodze do zostania mistrzem boksu. Czwarta część jest jednak zupełnie inna, ponieważ jest prawie taka sama. Krótko mówiąc, Rocky leci do ZSRR, po kilku próbach bije Ivana Drago i ostatecznie życzy synowi Wesołych Świąt. Przynajmniej uważamy, że tak powiedział. Czasami z Rocky trudno powiedzieć na pewno.

5. Koszmar przed Świętami Bożego Narodzenia (1993)

Jedną z najbardziej przerażających i imponujących wizualnie animacji poklatkowych w historii kina jest koszmar przed Świętami Bożego Narodzenia Tima Burtona. Co dziwne, fani tej mrocznej komedii podzielili się na dwa obozy: tych, którzy myślą, że to film o Halloween, i tych, którzy myślą, że to film świąteczny. Szczerze mówiąc, to jedno i drugie i nie obchodzi mnie, co myślą inni. Jest wystarczająco dziwaczny, aby przestraszyć dzieci lub dwoje, i wystarczająco zabawny, aby rozpłakać się, gdy Jack zostanie Mikołajem.

6. Edward Nożycoręki (1990)

I od razu przechodzimy do kolejnego hitu Tima Burtona – „Edward Scissorhands”. Samotny Stary naukowiec stworzył człowieka, ale nie miał czasu go ukończyć i zmarł. Człowiek, którego stworzył, skończył bez rąk, więc zamiast tego włożył nożyczki zamiast palców i poszedł spotkać się z sąsiadami, ponieważ był zamknięty w opuszczonym domu w całkowitej samotności. Tego dnia spotyka słodką dziewczynę, która widzi przez jego dziwny wygląd i jest w stanie docenić jego dobre serce.

7. Zły Mikołaj (2003)

Willie, grany przez Billy ’ ego Boba Thorntona, jest niezwykłym Świętym Mikołajem. Raz w roku w Boże Narodzenie on i jego partner Tony Cox rabują domy towarowe. Ponadto odsiedział w więzieniu, był kilkakrotnie żonaty, a teraz jest pożądliwym pijakiem. Jest naprawdę niegrzecznym i nietolerancyjnym Mikołajem, ale jest chłopiec, który wciąż w Niego wierzy, więc will będzie musiał wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu, aby dostosować się do małego faceta.

8. Dzwoń całą drogę (1996)

Howard Langston, grany przez Arniego Schwarzennegera, jest tak pochłonięty swoim biznesem, że nie przywiązuje dużej wagi do własnej rodziny, zwłaszcza do syna, który chce tylko jednego Na Boże Narodzenie — super popularnego filmu akcji. W desperackiej próbie wywyższenia się w oczach syna postanawia znaleźć zabawkę Turboman, nie zdając sobie sprawy, że pozostała tylko jedna z nich i nie jest jedynym złym ojcem szukającym odkupienia.

Conceptual blog