8 Najlepszych Wynalazków Ubiegłego Wieku, Które Nie Były W Stanie Zmienić Rzeczy Na Lepsze

Historia jest pełna wynalazków, które miały zmienić świat. Jedynym problemem jest to, że większość z nich wymiera jeszcze przed etapem prototypu. Wynalazcom niezwykle trudno jest przewidzieć potrzeby społeczeństwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę okres, w którym żyjemy. Niemożliwe jest przewidzenie, jak zmieni się świat i jakie wynalazki będą miały duże znaczenie, więc ludzie zaczęli wymyślać wszelkiego rodzaju gadżety i technologie, aby zobaczyć, co pozostanie. Wszystkie kolejne doohickies i whatchamacallits miały być czymś więcej niż krojonym chlebem, ale w końcu nawet nie pamiętamy, że istniały.

1) Filmy w ciągu dnia światło

W latach 1910 niektórzy uważali, że w pełni oświetlone Kino będzie nowym szaleństwem w Ameryce, ponieważ ciemne miejsca były najwyraźniej zbyt przerażające dla kobiet i dzieci. Koncepcja początkowo zapuściła korzenie, a” Filmy w świetle dziennym ” stały się trendem w całym kraju. Ale skończyło się na jeszcze bardziej ponurych miejscach, znacznie bardziej ponurych filmach i filmach 4D! Właściwie nie mogę powiedzieć, co jest gorsze.

2) Woda zelektryfikowana

Na początku XX wieku „zelektryfikowana woda” była uważana za ideę wielkiego umysłu. Dobry wstrząs elektryczny zwykłej wody miał nadać mu wszelkiego rodzaju nowe wspaniałe cechy. W 1904 r.ludzie używali zelektryfikowanej wody nie tylko do sterylizacji i czyszczenia ubrań bez mydła, ale także do picia i podlewania roślin. Ale to nonsens. W 1920 r. jeden lekarz zasugerował zanurzenie rąk w zelektryfikowanej wodzie, aby pozbyć się kaca! KAC, Coral! Mam nadzieję, że nie muszę ci tego mówić, ale elektryzująca woda nie pomoże i nie jest sterylna.

3) Czytnik Fiske

Kontradmirał Bradley Fiske wynalazł wiele fajnych sztuczek, które mogą wyjaśniać, dlaczego ludzie myśleli, że jego maszyna do czytania odniesie ogromny sukces. Oto jak to działało: książki były drukowane na małych stronach małymi literami, a czytelnicy korzystali z Lup, aby cieszyć się historią. Ten wynalazek obniżyłby koszty drukowania, książki trwałyby dłużej, byłyby łatwiejsze do przenoszenia i przechowywania itp. tak długo, jak wszystko brzmi świetnie, więc co poszło nie tak? Krótko mówiąc-chodzi o pieniądze. W końcu papier to wielki biznes. Być może używanie szkła powiększającego przez kilka godzin każdego dnia było ostatnim gwoździem do pokrywy trumny.

4) rura Podwodna

Okręt podwodny z rurą opadającą był kiedyś uważany za przyszłość fotografii podwodnej. Wynaleziony przez Charlesa Williamsona w 1911 r.aparat ten był przeznaczony do poszukiwania skarbów. Później zmienił melodię na „to niezwykły sposób na zobaczenie Oceanu”. I muszę powiedzieć, że na papierze wygląda to naprawdę zabawnie; jednak wraz z wynalezieniem małych wodoodpornych aparatów w 1940 r.słuchawka opadła na dno.

5) szprychy do samochodów

Opony z powietrzem? Fuj, Fuj, obrzydliwość! Ile jest teraz, rok 1899? Tak myśleli inżynierowie w 1905 roku. Próbowali stworzyć skomplikowane koła szprychowe, aby samochód poruszał się płynniej. W 1914 r.popularna mechanika zasugerowała, że to nowe koło wyśle opony pneumatyczne w przeszłość, ale jakoś tak się nie stało. Jednak ten pomysł wciąż żyje, choć głównie w projektach wojskowych i niektórych rowerach. 

6) Heliomotor

Początek XX wieku był czasem wielkich umysłów, z których jednym był dr William Culver. Heliomotor był jego największym wynalazkiem, który miał dotrzeć do każdego domu w USA, a może nawet na całym świecie. Hmm, nie widzę żadnych Heliomotorów w moim domu, a Ty? Tak, była to jedna z tych ofert typu „słońce jest gorące, a ciepło oznacza darmową energię”. Pomysł użycia luster do skupienia promieni słonecznych był dobry, ale aby ta technologia była skuteczna, potrzebujesz materiałów nadprzewodzących, których nie mamy nawet w 2020 roku.

7) latające samochody

Wiemy, że latające samochody są prawdziwe, ale w najbliższym czasie nie zmienią świata. Chcesz wiedzieć dlaczego? Ponieważ manewrowanie w trzech wymiarach jest znacznie trudniejsze niż w 2D. a patrząc na niszczycielskie statystyki wypadków samochodowych, jasne jest, że nasze umysły nie są gotowe na przejście do 3D. ale być może w przyszłości bardziej rozwinięty system sztucznej inteligencji przejmie tę odpowiedzialność i dostaniemy latające autostrady, jak w filmach. BRB, przejrzę Piąty element!

8) Google Glass

To przyszłość technologii mobilnej! W ten sposób media nazwały Google Glass. Możesz oglądać memy podczas joggingu lub siedząc na nudnym spotkaniu. Czego tu nie kochać? Cóż, gdyby ktoś inny niż Google był odpowiedzialny za ten produkt, ludzie nie byliby tak rozczarowani. Podobnie jak w przypadku innych wynalazków z tej listy, Google Glass miał świetną koncepcję, która nieuchronnie zostanie ulepszona w nadchodzących dziesięcioleciach, ale wykonanie było bardzo niskiej jakości. Poczekajmy jeszcze 20 lat i zobaczmy, co wymyśli Gigant medialny.

Conceptual blog