8 Najpiękniejszych Francuskich Aktorek

Nie jest tajemnicą, że francuskie kino słynie z pięknych aktorek. Niektóre z nich stały się prawdziwymi wzorcami piękna i są niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, a także w wielu innych krajach pozaeuropejskich.

Jeśli kochasz francuskie filmy, z pewnością rozpoznasz większość tych wspaniałych, utalentowanych i bardzo pięknych aktorek. A jeśli tego nie zrobisz, koniecznie sprawdź niektóre z ich prac!

1. Emmanuel Beart

Emmanuelle wykonała świetną robotę zarówno w komedii, jak i dramacie. Mimo że udało jej się dostać do Hollywood (nawiasem mówiąc, pierwsza misja: niemożliwe), jest bardziej pamiętana, oczywiście z pracy we francuskim kinie: „8 kobiet”, „Natalie”, „Piekło” i wiele, wiele innych filmów.

2. Eva Gael Green

Debiut filmowy Ewy miał miejsce w 2003 roku w dramacie „marzyciele”. Greene jest najbardziej znana z roli w dramacie historycznym „królestwo niebieskie”, a także z roli dziewczyny Bonda w filmie akcji”Casino Royale”. Zagrała w wielu niezależnych filmach, takich jak crack, Łona i Perfect Sense. 

3. Audrey Tautou

Audrey jest najbardziej znana ze swoich głównych ról w filmach Amelie i Kod Da Vinci. W 1998 roku wygrała konkurs młodych talentów, który przyniósł jej pierwszą znaczącą rolę filmową — w filmie „Venus Beauty Institute”z 1999 roku. To była dla niej ogromna wygrana, ponieważ uwaga krytyków nadała jej karierze duży impet.

4. Marion Cotillard

Marion jest prawdopodobnie najbardziej znana ze swojej roli we francuskim filmie akcji Taxi i szybko stała się ulubieńcem fanów. W rezultacie zdobyła nagrodę Cesar, Oscara, Złoty Glob, nagrodę BAFTA, a nawet nagrodę Cannes — wszystko w tym samym roku. Po tak udanej karierze Marion wyjechała prosto do Hollywood. Fani mogli ją zobaczyć w filmach takich jak Incepcja, Mroczny rycerz: Odrodzenie legendy i Makbet.

W 2008 roku Marion zdobyła Oscara za film life in pink, w którym zagrała legendarną Edith Piaf. Została drugą aktorką w historii nagrody, której udało się zdobyć Oscara za główną rolę w filmie zagranicznym. Sophia Loren była pierwsza.

5. Louise Bourgoin

Od 2008 roku w każdy piątek wieczorem pojawia się w programie telewizyjnym Le Grand Journal, gdzie dokonuje recenzji książek. A na końcu każdego segmentu widzowie pokazują mały klip, w którym Louise parodiuje postać z książki tego dnia. Jasne, jest także w filmach, ale to nie jest tak zabawne jak „Miłość po ludzku”.

6. Sophie Marceau

Sophie Marceau wpadła na showbiznes przez przypadek: jedna z jej przyjaciół powiedziała jej, że Claude Pinoto rekrutuje nastolatków do swojego nowego filmu. W rezultacie do głównej roli wybrano 14-letniego Marceau, który niemal natychmiast stał się gwiazdą. Film Boom odniósł ogromny sukces, więc nakręcili kontynuację, za którą Sophie zdobyła nagrodę Cesar za najlepszy debiut i najbardziej obiecującą aktorkę. Nie tak źle dla młodej gwiazdy.

7. Laetitia Casta

W wieku piętnastu lat Letizia otrzymała zaproszenie od agencji modelek Madison Models i wkrótce pojawiła się na okładce magazynu Elle. W 1993 roku stała się gwiazdą kampanii reklamowej Guess jeans, aw wieku 18 lat stała się wiodącą modelką Victoria ’ s Secret, występując w reklamach i występując w innych czasopismach. W 1999 roku Letizia zadebiutowała w filmie ” Asterix and Obelix vs. Caesar. Następnie Kasta zagrała w ponad 30 filmach, programach telewizyjnych i teledyskach. 

8. Catherine Deneuve

Catherine zyskała status gwiazdy po pojawieniu się w musicalu „parasole z Cherbourga” w 1964 roku. W następnym roku zagrała w thrillerze psychologicznym Romana Polańskiego „odpychanie”. Pomimo licznych zaproszeń do Hollywood, Deneuve pozostała znana w USA jako „Francuska dama perfum” za bycie gwiazdą wszystkich tych reklam.

Conceptual blog