8 najstarszych hollywoodzkich gwiazd filmowych, które odmawiają przejścia na emeryturę

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kariera większości artystów nie trwa długo. Ponieważ wszyscy młodzi ludzie stąpają po piętach, starsi aktorzy z biegiem lat przestają otrzymywać dobre role, zainteresowanie opinii publicznej słabnie i, szczerze mówiąc, muszą mieć naprawdę obolałe plecy. Ale jak w przypadku wszystkiego, są wyjątki, aw tym przypadku są to legendy filmowe, które tak łatwo nie porzucą swojej pasji.

Oto niektóre z najstarszych hollywoodzkich gwiazd filmowych, które wciąż odnoszą sukcesy.

1. Patrick Stewart, 81 rok

Nawet jeśli nie jesteś fanem Star Trek: TNG, powinieneś przynajmniej pamiętać Patricka Stewarta z filmu X-Men Foxa, w którym grał profesora Xaviera. Oto dziwny fakt: Stewart grał tę samą postać w kilku filmach przez prawie 17 lat, co przyniosło mu Rekord Guinnessa.

2. Chuck Norris, 81 rok

Chuck Norris jest fajnym artystą sztuk walki z brodą podobną do Boga, który zasłynął po tym, jak kopnął złego faceta w filmie Texas Ranger. Od 197 roku Chuck występuje w popularnych filmach, takich jak Delta Force, Missing, Niezniszczalni i in. mimo że Norris ma 81 lat, nie wygląda na to, że się starzeje.

3. Al Pacino, 81

Czy wiesz, że Al Pacino był osiem razy nominowany do Oscara? Nie jest to aż tak dziwne, patrząc wstecz na jego filmografię: Ojciec chrzestny, blizna twarzy, Pewnego razu w Hollywood i, oczywiście, hit Netflix-Irlandczyk-wszystkie były niesamowitymi dziełami kina.

4. Anthony Hopkins, 84

Thriller Silence of the lambs z 1991 roku na zawsze pozostanie znakiem rozpoznawczym Anthony ’ ego Hopkinsa, chociaż przez dwie dekady zajmował się piosenkami i tańcem, zanim dostał rolę Hannibala Lectera. W 2003 roku Hopkins w końcu dostał swoją długo oczekiwaną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. Nawet w wieku 82 lat ten stary człowiek jest powiewem świeżego powietrza i co roku pojawiają się nowe filmy.

5. Jane Fonda, 84 rok

Jane Fonda nigdy nie planowała zostać gwiazdą Hollywood, ale studiując u Lee Strasberga, zdała sobie sprawę, jak ekscytujące może być aktorstwo. Swój pierwszy Oscar zdobyła w 1971 roku za film „klut”, a następnie kolejny w 1978 roku za film „Homecoming”. Dziś nadal gra w filmach, ale przez ostatnie sześć lat Jane grała Grace Hanson w serialu Grace and Frankie. Poza tym zajmuje się aktorstwem głosowym.

6. Morgan Freeman, 84 rok

Se7en, Million Dollar Baby, Bruce Wszechmogący, odkupienie w Shawshank – te i ponad sto innych niesamowitych filmów wahają się od „do obejrzenia” do 10/10, głównie dzięki legendarnemu aktorstwu Pana Freemana. Pięć nominacji do Oscara, dwa Złote Globy, dziesiątki innych nagród-nazwij wszystko, Freeman to zrobił. I chociaż ma 84 lata, wciąż wydaje kilka filmów każdego roku.

7. Robert Redford, 85 lat

Robert Redford jest nie tylko płodnym aktorem i reżyserem, ale także założycielem Festiwalu Filmowego Sundance. Robert był nominowany do wielu nagród, ale zdobycie Oscara za reżyserię „zwykłych ludzi” było prawdopodobnie zwieńczeniem jego kariery. Jego ostatnią dużą rolą był film old man and the gun z 2018 roku oraz krótki występ w Avengers: finał z 2020 roku. Nadal jest przy nim!

8. Clint Eastwood, 91 rok

Ten legendarny 91-letni aktor zyskał sławę dzięki gatunkom western, a może to Gatunek western spopularyzował Clint Eastwood. Nigdy nie poznamy odpowiedzi, ale wiemy, że wśród najlepszych filmów Clinta są Unforgiven, Million Dollar Child, Gran Torino, good, bad and brzydki. Jego ostatnim ogłoszonym projektem jest dramat z 2021 roku „krzyk macho” -historia byłej gwiazdy rodeo i nieudanego hodowcy koni, który próbuje zająć się swoim małym synem po tym, jak zabrał go od matki alkoholiczki. Brzmi jak prawdziwy palant łez.

Conceptual blog