8 produktów dla kobiet wymyślonych przez mężczyzn

Wiele wynalazków ma na celu ułatwienie naszego codziennego życia. Wiele z tych nowych wynalazków zostało opatentowanych przez mężczyzn, co z statystycznego punktu widzenia oznacza, że niektóre produkty dla kobiet również zostały przez nich wynalezione. Niezależnie od tego, czy ich ostatecznym celem było wzbogacenie się, sławę czy pomoc kobietom, te genialne wynalazki są niezwykle przydatne, a wiele z nich niewiele zmieniło swój projekt od dziesięcioleci.

1. Odżywka do włosów

Na początku XX wieku francuski perfumiarz Edouard Pinault zaprezentował na Wystawie Światowej w Paryżu swój nowy wynalazek-środek zmiękczający wąsy i brodę. Zawierał specjalne oleje i lepiej kondycjonował włosy. W pewnym momencie odżywka do włosów stała się podstawą codziennego życia każdej kobiety, a teraz jest używana przez mężczyzn, kobiety, może psy – po prostu każdego, kto ma włosy.

2. Torba

To kobiece akcesorium zostało również wynalezione przez mężczyznę. Samuel Parkinson i jego żona wybierali się w podróż i zauważył, że zwykła torba tekstylna, którą panie zwykle zabierają ze sobą na przedmioty osobiste, może nie wytrzymać długiej podróży. Postanowił spróbować czegoś innego i zamówił kilka małych paczek o różnych rozmiarach w swojej jaskini Tanner-Aich Jay. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak szczęśliwa była żona Parkinsona, kiedy otrzymała te jedyne w swoim rodzaju designerskie torby.

3. Spinka do włosów

Te małe metalowe gadżety zawsze się gubią i nigdy nie kończą się w pobliżu, kiedy ich potrzebujesz. Ponadto, według Hollywood, spinki do włosów są najlepszymi wytrych, jakie można kupić za pieniądze. Więc kto je wynalazł i dlaczego nazywa się je spinkami do włosów? Pamiętasz te stare dobre czasy w latach 50., kiedy co druga kobieta nosiła krótką fryzurę? Ja też, ale Louis Marcus był za to częściowo odpowiedzialny, ponieważ wynalazł te spinki do włosów dla tej konkretnej fryzury.

4. Lokówka włos

Mówiąc o fryzurach, kolejny duży trend z 1872 roku o nazwie „curl Marsylii” był możliwy tylko dzięki Marcel Gateau, który spopularyzował lokówkę. Co dziwne, nie był nawet tym, który to wymyślił. Ta zasługa należy do Khairama Maxima, który opatentował swój dziwny wynalazek w 1866 roku. Jednak Marcel stworzył własną wersję aparatu w 1890 roku, ponieważ stary często palił włosy, gdy był używany przez laika.

5. Sztuczne paznokcie

To bardzo dziwny przypadek. Można by pomyśleć, że jakiś szalony maniak mody lub coś takiego wynalazł sztuczne paznokcie, ale tak naprawdę stworzył je Dentysta. Fred Slack był nieostrożny podczas prac domowych i złamał jeden ze swoich paznokci. Slack nie potrzebował dużo czasu, aby wymyślić sposób, aby to naprawić, tworząc fałszywy. Od tego czasu mężczyźni i kobiety Na Całym Świecie zakładali sztuczne paznokcie w różnych sytuacjach.

6. Dyby

Pierwsze podpaski higieniczne były używane do zatrzymania krwawienia żołnierzy na polu bitwy podczas wojny. Geniuszem, który uratował tysiące istnień ludzkich dzięki temu wspaniałemu produktowi, był Benjamin Franklin. Podpaski higieniczne Franklin zainspirowały również do stworzenia papierowych serwetek, które pomogły dwóm braciom Johnsons założyć ich mało znaną firmę Johnson & Johnson w 1888 roku.

7. Farba do włosów

W 1907 roku chemik Eugene Schuller wynalazł i opatentował pierwszą trwałą i bezpieczną farbę do włosów. Wcześniej kobiety używały henny lub ostrych chemikaliów, aby zmienić kolor włosów. Młody Schuller widział, jak zdenerwowana jest jego żona, że nie była w stanie wybrać odpowiedniego odcienia, więc wymyślił rozwiązanie. Tak narodziła się farba aureole, ale możesz ją znać pod współczesną nazwą-L ’ Oreal.

8. Tusz do rzęs

Tusz do rzęs został wynaleziony w XIX wieku przez angielskiego sprzedawcę kosmetyków Eugene ’ a Rimmela, ale nie stał się popularny, dopóki Terry Williams nie sfinalizował składu i nie wprowadził go do świata filmowego na początku XX wieku. Początkowo jego tusz do rzęs był wykonany z węgla drzewnego i wazeliny, ale był bardzo niestabilny. Z czasem Williams dodał trochę wosku i umieścił go w stożkach z frędzlami.

Conceptual blog