9 Aktorów, Którzy Wykazali Się Prawdziwymi Umiejętnościami W Filmach

Ilekroć widzisz aktora, który robi coś w filmie, do tego zawsze dodaje się poczucie nieufności. Może użyli kaskadera, włączyli jakieś efekty specjalne, zainstalowali jakieś rekwizyty lub po prostu użyli idealnej opcji dziesiątek niepowodzeń. Jednak w niektórych filmach aktorzy wykazywali imponujące umiejętności, w których nie było oszustwa. Rzućmy okiem na niektóre z tych magicznych momentów filmowych.

Tom Holland-Spider-Man

Większość powodów, dla których Tom Holland został wybrany do roli Spider-Mana, poza tym, że jest idealnym Peterem Parkerem, jest to, że jest znakomitym tancerzem i gimnastyczką i faktycznie włożył trochę gimnastyki do swojego nagrania przesłuchań. Tak więc za każdym razem, gdy zobaczysz, jak Spider-Man przewraca się i przewraca, przez większość czasu będzie to sam Holland. Wykonuje większość pracy kaskaderskiej Spider-Mana w pojedynkę!

Lance Henriksen-Obcy

Jedną z najbardziej kultowych scen Alien zawsze będzie sztuczka z nożem, którą Bishop robi, by przestraszyć Hudsona. Okazuje się, że Lance może to zrobić w prawdziwym życiu i musiał to pokazać kilka razy z powodu tej sceny. Jednak nie zawsze okazuje się to idealne: nawet w ujęciu użytym w filmie zaczepił nożem Pinky Billa Paxtona.

Keanu Reeves-Youngblood

W rzeczywistości Keanu zawdzięcza całą swoją karierę umiejętnościom, które tutaj pokazuje. Keanu był znakomitym bramkarzem hokejowym i rzeczywiście zaproponowano mu zakwalifikowanie się do dużego klubu młodzieżowego. Ambicją Keanu nigdy nie było jednak zrobienie kariery w hokeju. Zamiast tego postanowił zająć się aktorstwem i dostał swoją pierwszą dużą rolę w Youngblood jako bramkarz Patrick Swayze. 

Jack Nicholson-Shining

Najbardziej niesławną sceną Lśnienia musi być ta, w której Jack chwyta Topór Strażacki i przecina sobie drogę przez drzwi. Jak to zwykle bywa w takich scenach, początkowo mieli fałszywe drzwi, ale ponieważ Jack Nicholson był wcześniej ochotniczym strażakiem, był zbyt dobry w przecinaniu siekierą. W rzeczywistości musieli umieścić wzmocnione drzwi, aby mógł w pełni wykazać swoją zdolność do dziurkowania drzwi.

Bill Murray-Złodziej w ustawie

W tym filmie Bill Murray zadaje w pewnym momencie trzy proste ciosy. To było naprawdę szczere, a reakcja tłumu była tak realna, jak zobaczenie, jak Bill Murray robi to przy pierwszej próbie. Sam Murray twierdzi, że w ogóle nie trenował przed sceną, a współreżyser Bobby Farrelly już ostrzegł widzów, że chce, aby Bill zadał trzy ciosy, aby mogli tam być przez jakiś czas.

Mandy Patinkin-Princess Bride

Mandy Patinkin był doświadczonym szermierzem, co pozwoliło mu zagrać w scenie szermierki i stworzyć jedną z najbardziej znanych walk na miecze w kinie. Pomimo szkolenia szermierza, nadal musiał trenować osiem godzin dziennie przez ponad dwa miesiące, aby zarówno on, jak i jego gwiazda Cary Elvis mogli zagrać scenę walki lewą ręką i do tyłu. I musieli nawet uczyć się nawzajem ruchów.

Daniel Day-Lewis-ostatni z Mohikanów

Nie jest dla nikogo wiadomością, że Daniel Day-Lewis jest aktorem ekstremalnej metody, ale nigdy nie posunął się tak daleko, jak na planie The Last of the Mohicans. W rzeczywistości żył poza siecią przez sześć miesięcy, przygotowując się, ucząc się wszelkiego rodzaju umiejętności przetrwania. I nawet podczas kręcenia filmu nie chciał jeść żadnego jedzenia, którego sam nie zdobył ani nie zebrał. 

Conceptual blog