9 klasycznych obrazów zamieniło się w genialną kampanię reklamową przeciwko COVIDOWI

Niewielu ludzi interesuje się dziś sztuką klasyczną, w której artyści wkładali swoje serca i dusze w wizję świata i naprawdę wiedzieli, jak malować. Jeśli mnie zapytasz, stopniowo wracamy do malowideł skalnych z epoki kamienia. Ale nie bój się, nie wszystko stracone! Podczas kwarantanny kreatywne pomysły ludzi zaczynają pojawiać się coraz częściej, a niektóre z tych kreacji są cenione na wagę złota. Na szczęście dla nas megabajty są nieważkie, ale nadal możemy docenić wysiłek i koncepcje. Tak więc jedna agencja kreatywna na Ukrainie o nazwie LOOMA wpadła na fantastyczny pomysł: co jeśli połączymy popularne klasyczne obrazy starych mistrzów z najbardziej aktualnym tematem 2020 roku-COVID19? 

Ukraińskie ministerstwo kultury tak bardzo polubiło tę kombinację, że oficjalnie zatwierdziło inicjatywę agencji i na początku tego miesiąca uruchomiło promocyjną kampanię społeczną „Sztuka kwarantanny”. Jeśli spojrzysz na samą okładkę, od razu zrozumiesz, dlaczego stała się wirusowa. Chodzi o to, aby być # relatable. I trochę kontrowersji.

A teraz spójrzmy na te arcydzieła, prawda?

1. Oto modląca się Madonna Salvi w gumowych rękawiczkach. Niektórzy ludzie uważają, że to i niektóre inne koncepcje są bluźniercze. Można się tylko zastanawiać, dlaczego.

2. Młody człowiek Rafaela wie, że mycie rąk może uratować mu życie.

3. Możesz sobie wyobrazić, jak niektórzy ludzie zareagowaliby, widząc zamaskowanego Jezusa.

4. „Orfeusz” Fredericka Laytona stara się jak najlepiej zdystansować od Eurydyki. 

5. Gdyby Napoleon rzeczywiście mógł dostarczyć jedzenie do Twojego domu, byłoby to niesamowite.

6. „Dama z gronostajem” Da Vinci ma zamiar zaopatrzyć się w te zapasy, aby pozostać w domu przez miesiące!

7. Pani Worrell jako Heeby Benjamin West zawsze używa swojej karty, ponieważ tak jest bezpieczniej.

8. Nie sądzę, żeby Syn człowieczy w pełni rozumiał, jak nosić maskę na twarz.

9. „Stworzenie Adama” Michała Anioła, ale z czystością. Bóg mówi: „Wiem, że stworzyłem Cię przed chwilą, ale na wszelki wypadek… * squishy * squishy*”

Conceptual blog