9 wynalazków dokonanych przez dzieci

Przyjmujemy za pewnik, że to dorośli zmieniają nasz świat, wymyślając nowe technologie. Ale co, jeśli powiem ci, że w historii było wiele przypadków, w których najciekawsze odkrycia dokonały inteligentne dzieci?

Oto kilka interesujących wynalazków wykonanych przez dzieci.

1. Samochód śniegowy

W wieku 13 lat Joseph-Armand Bombardier wykonał zabawkową lokomotywę parową z zegara biurkowego, a następnie lokomotywę parową ze starej maszyny do szycia. Kiedy skończył 15 lat, jego ojciec postanowił odciągnąć młodego inżyniera od wynalezienia „bezużytecznych śmieci” i podarował mu stary zepsuty Ford T.

Bombardier pokornie przyjął prezent i natychmiast zaczął majstrować przy samochodzie. Kilka dni później, w 1920 roku, wykonał sanie mechaniczne z silnikiem z samochodu i śmigłem z tyłu.

2. Plastelina

W 1912 r.pewna uczennica wpadła na pomysł użycia środka do czyszczenia sadzy do rzeźbienia interesujących postaci. Chemikalia czyszczące zostały ostatecznie usunięte z giętkiej substancji i dodano kolorowe barwniki, tworząc jedną z najśmieszniejszych substancji, z którymi dzieci mogą się bawić, Play – Doh.

3. Braille ’ A

Syn szewca Louisa Braille ’ a, niewidomy od 3 roku życia, wynalazł specjalną czcionkę dla niewidomych, gdy miał 15 lat. Młody Francuz wziął „czcionkę nocną”, której używał kapitan artylerii Charles Barbier do czytania wiadomości w ciemności i udoskonalił ją. Dziś alfabet Braille ’ a jest specjalną czcionką wolumetryczną, w której każdą literę można rozpoznać za pomocą dotyku.

4. Trampolina

16-letni George Nissen stworzył coś, co każdy Gimnastyk powinien wykonać, nie wspominając o tym, że wszystkie te dzieci czerpią z tego mnóstwo zabawy. Oczywiście mówimy o trampolinie. Z jakiegoś powodu ludzie przed 1930 r.nie myśleli o systemach zabezpieczenia społecznego.

5. Popsicles

11-letni Frank Epperson całkowicie przypadkowo zrewolucjonizował produkcję mrożonych smakołyków. W 1905 roku próbował stworzyć nowy rodzaj napoju gazowanego ze swoim jeszcze nie opatentowanym oryginalnym syropem. Kiedy eksperyment się nie powiódł, Frank zostawił go na noc na zewnątrz. Rano zdał sobie sprawę, że mrożona słodka soda to świetny i łatwy do zjedzenia deser. Rok później maluch zaczął sprzedawać nowość w parkach i kinach, zanim ostatecznie opatentował przepis i wzbogacił się.

6. Lekarstwo na czkawkę

Inny znany Amerykanin, Mallory Cuveman, wynalazł nowy lek w wieku 13 lat. Przede wszystkim społeczność naukowa była pod wrażeniem prostoty jej przepisu: obejmowała cukier, ocet jabłkowy i zwykłe cukierki. Nowość otrzymała dość zwięzłą nazwę-czkawki.

7. Nowa cząsteczka

10-letnia Clara Lazen nieumyślnie skonstruowała nową cząsteczkę w trakcie lekcji chemii. Połączyła tlen, azot i węgiel w sposób, o którym nikt wcześniej nie myślał. Jej nazwisko zostało później wspomniane w profesjonalnym artykule naukowym poświęconym badaniu „nowej cząsteczki”.

8. Płetwa

Pierwsze urządzenia do pływania zostały stworzone przez Benjamina Franklina, gdy miał zaledwie 11 lat. Jednak zamiast przywiązywać te owalne drzewka do nóg, przyszły prezydent USA położył je na rękach jak wiosła. Powiedzmy, że był to tylko pierwszy z jego wielu wynalazków, w tym piorunochron, dwuogniskowe okulary i piec Franklina.

9. Technologia ochrony przed wypadkami

Vadim Khomich, 16-letni mieszkaniec Żytomierza na Ukrainie, wynalazł urządzenie, które blokuje samochód za każdym razem, gdy pijany kierowca jest w środku. Przed uruchomieniem silnika urządzenie pobiera próbkę wydychanego powietrza do analizy. Jeśli system złapie opary alkoholu, silnik zostanie natychmiast zablokowany.

Conceptual blog