Artysta Wizualny Robi Mozaiki Ze Zwierzętami Z Pieniędzy

Istnieje wiele sposobów tworzenia dzieł sztuki. Niektórzy ludzie malują obrazy z pamięci, inni wolą obserwować naturę i rysować ją, niektórzy wymyślają surrealistyczne pomysły i przenoszą je na papier lub malują cyfrowo, a niektórzy wolą tworzyć swoje dzieła sztuki z wcześniej istniejących materiałów. Projektant wizualny Charis Zevis wpadł na dość wyjątkowy pomysł, gdy jego przyjaciel poprosił go o stworzenie dzieła sztuki dla instytucji finansowej. Postanowił stworzyć duże artystyczne mozaiki zwierząt z banknotów różnych krajów. Z daleka wygląda jak kolorowa mozaika zwierząt, ale kiedy przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że wszystkie zwierzęta, a nawet Natura w tle, są wykonane z kawałków banknotów. Charis Zevis używała nowoczesnych banknotów z różnych krajów, a także starych banknotów, które nie są już używane. Rezultat jest absolutnie oszałamiający, a szczegóły zachwycą cię do samego rdzenia.

1. Często słyszymy, że żyjemy w betonowej dżungli i jest to interesująca gra na ten pomysł. Jeśli żyjemy w betonowej dżungli, to właśnie takie zwierzęta nas otaczają.

2. W dzisiejszych czasach cenimy pieniądze bardziej niż siłę, tak oceniamy dynamikę władzy. Najbogatszymi zwierzętami będą te z największą mocą.

3. Często widzimy również, że firmy wybierają potężne zwierzęta jako swoje logo, więc logiczne jest, że instytucja finansowa może być zainteresowana sztuką przedstawiającą potężne zwierzę, ale wykonane z pieniędzy.

4. Taka mozaika artystyczna byłaby odpowiednia w słoiku. Odwróciłoby to uwagę, przypomniłoby o naturze i byłoby istotne ze względu na materiały użyte do stworzenia dzieła sztuki.

5. Ta seria prac wygląda już dość interesująco, po prostu opierając się na fakcie, że jest to wyraźnie mozaika, ale szczegóły tych konkretnych prac są po prostu oszałamiające.

6. Zabawne jest również wyobrażenie sobie, która z instytucji finansowych, które znasz, mogłaby wystawić te dzieła sztuki.

7. Czy bank wolałby odsłonić obraz królika, ponieważ sugeruje on szybkość i szybki wzrost, czy też unikaliby tego obrazu, ponieważ króliki są postrzegane jako słaba ofiara?

8. Moglibyśmy zobaczyć firmę samochodową zainteresowaną zakupem podobnego dzieła sztuki, ponieważ moc jest nadal słowem używanym przy opisywaniu samochodów.

9. Jak myślisz, kto pasowałby do wizerunku LISA? Może firma tak przebiegła jak firma ubezpieczeniowa?

10. Spójrz na szczegóły tego słonia. Czy potrafisz rozszyfrować waluty użyte do stworzenia ciała słonia? A co z niebieskim tłem? Czy to euro?

11. Orły stały się niemal synonimem Ameryki, więc możesz sobie wyobrazić, ile dolarów wykorzystano do stworzenia tego dzieła sztuki, ale które Banknoty są tak żółte jak oko tego orła? Sprawdź inne prace takie jak ta i podobne na stronie Instagram artysty, do której nawiązaliśmy powyżej.

Conceptual blog