Bajkowa Wioska W Holandii Bez Dróg

Czy kiedykolwiek chciałeś mieszkać w bajecznym miejscu? Gdzieś z uroczymi małymi domkami, rzekami i mnóstwem świeżych kwiatów. Dla odmiany możesz nawet wybrać się na przejażdżkę łodzią, a nie samochodem. Takie miejsce istnieje i jest prosto z twoich snów.

Nazywa się Giethorn, to wioska w Holandii, która została założona w 1200 roku i jest absolutnie magiczna, piękna, dziwaczna i ma wszystkie najlepsze rzeczy. I wiesz, co jest najważniejsze? Nie ma dróg.

Każdy dom w tej wiosce wygląda tak, jakby mogła tu mieszkać postać Disneya. Spójrz na to! Czy to nie brzmi jak miejsce, w którym mieszkałaby Królewna Śnieżka? A może Bell spędziłaby tu lato.

Są to jedne z najsłodszych małych domków, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. A kwiaty i otaczające je rośliny, No dalej!

Jest tu 176 mostów, ale nie ma dróg, tylko ścieżki do chodzenia lub kanały. Więc nie możesz wsiąść do autobusu ani dostać się tutaj samochodem. Głównym środkiem transportu w Giethorn jest łódź. Większość ludzi, którzy tu mieszkają, ma szeptane łodzie, które mają ciche silniki, więc nawet ich nie słychać.

Wzmacnia całą bajkową atmosferę tego miejsca. Jest bardzo cicho i spokojnie, a nawet oficjalna strona wioski mówi, że najgłośniejsze dźwięki w wiosce wydają kaczki lub inne ptaki.

Do tej wioski przyjeżdża sporo turystów, ponieważ oczywiście ludzie chcieliby zobaczyć to urocze miejsce i spędzić dzień w zielonym i spokojnym miejscu. Ale ponieważ nie ma transportu, odwiedzający muszą zostawić swoje samochody poza wioską i dotrzeć wszędzie pieszo. Możesz także wypożyczyć jedną z Łodzi whisper samodzielnie lub z lokalnym przewodnikiem, który pokaże Ci okolicę i powie więcej o tym uroczym małym miasteczku.

Ta wioska wygląda równie oszałamiająco przez cały rok. Wiosną i latem jest to Zielona Przystań kwiatów i drzew, jesienią wszystko jest pomalowane na piękne odcienie czerwieni, żółci i pomarańczy. Zimą kanały czasami zamarzają, a wioska zamienia się w zimową krainę czarów.

Naprawdę możesz jeździć na łyżwach po wiosce. Wyobraź sobie, jak słodko to wszystko wygląda na Boże Narodzenie, kiedy wszystko jest pokryte girlandami, a Ty jeździsz na łyżwach pod tymi uroczymi mostami. To zdecydowanie miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku.

Conceptual blog