Co 7 popularnych gatunków gier robi z twoim mózgiem

Współczesny nastolatek będzie grał przez około 10 000 godzin, zanim osiągnie pełnoletność. Tyle samo czasu dzieci spędzają w gimnazjum i liceum. To dużo czasu, oto co mówimy.

Według niektórych kompetentnych osób nastoletni mózg powstaje pod wpływem wszelkich niezapomnianych wrażeń i powtarzających się działań. Oznacza to, że wszystkie te gry, w które grałeś jako dziecko, zasadniczo ukształtowały twój nastoletni umysł. W zależności od gatunku otrzymujesz różne wyniki.

1. Strzelanki

Doskonalisz swoje umiejętności reakcji i koordynację wzrokowo-ruchową, strzelając do wrogów i celów. Niektórzy uważają, że strzelcy robią z Ciebie krwiożerczych zabójców, ale są to dinozaury, których opinia jest tak przestarzała jak memy rage. Jeśli Twoje dziecko lubi strzelanki, ceni dokładność i pracę zespołową bardziej niż Cham.

2. Gry strategiczne

Gry strategiczne i taktyczne wpływają na obszary mózgu związane z logicznym myśleniem i planowaniem wydarzeń. Oznacza to, że nic złego nie stanie się z tymi, którzy lubią grać w XCOM lub Warcraft, ponieważ będą gotowi na każdą możliwą opcję.

3. Gry sportowe, wyścigowe i walki

Naukowcy nazywają je bezużytecznymi, ponieważ umiejętności wypracowane podczas grania w te gry nie mają w żaden sposób zastosowania w rzeczywistości. Ale co, jeśli powiemy ci, że profesjonalne granie w te gry może uczynić cię bogatym człowiekiem? Tak, mogą nie mieć żadnych „prawdziwych” korzyści poza poprawą krytycznego myślenia, ale jeśli możesz dostać pieniądze za grę, czy to nie to samo, co bycie sportowcem?

4. Gry na co dzień

Nawet bezmyślni zabójcy czasu mają swoją niszę. Na przykład coś takiego jak The Fall Guys w ogóle nie pomoże Ci rozwinąć żadnych przydatnych umiejętności, ale po prostu chwytając tę koronę, dostaniesz słodką dawkę dopaminy, co jest więcej niż kiedykolwiek praca w kabinie. Robienie przerw jest bardzo ważne!.

5. Gry przygodowe

Eskapizm nie zawsze jest najlepszą odpowiedzią, ale nie możesz go porzucić tylko dlatego, że Twoje życie układa się dobrze. Ludzie zanurzają się w przygody z wielu powodów: nudy, eksploracji, próbowania czegoś nowego itp. To miejsce, w którym każdy może wykazać się kreatywnym myśleniem, budując pomniki, miasta, a nawet kraje. Powiedz mi, że nie jest to warte wysiłku i równie dobrze możesz pluć w twarz każdemu artyście, jaki kiedykolwiek istniał.

6. Gry edukacyjne

Istnieje wiele różnych gier edukacyjnych dla różnych grup wiekowych i, jak sama nazwa wskazuje, są one używane do nauczania ludzi różnych przedmiotów, od matematyki i gramatyki po astronomię i fizykę! Ale prawdziwe korzyści z tych gier można osiągnąć tylko wtedy, gdy poświęcisz wystarczająco dużo czasu i uwagi na ten temat. W tym momencie są bardziej jak dodatkowa praca, która psuje przyjemność, więc trzymaj je z dala od siebie, gdy tylko jest to możliwe.

7. Gry wirtualnej rzeczywistości

Dzisiaj technologia jest wystarczająco zaawansowana, aby naśladować rzeczywistość. To nie jest idealne – daleko od tego-ale zdarzały się już przypadki, w których ludzie stawiali czoła swoim największym obawom w wirtualnej rzeczywistości i okazywali się znacznie silniejsi. Niektóre gry VR mogą pomóc ludziom poradzić sobie ze strachem przed wysokością, pająkami, głębokością itp., a inne mogą dać ci spocony trening. To niesamowite narzędzie terapeutyczne, którego nie można przeoczyć.

Conceptual blog