Co To Jest Dom Klubowy I Dlaczego Tak Wiele Się O Nim Mówi?

W ciągu ostatnich kilku dni wszyscy i ich chomiki aktywnie dyskutowali o tej dziwnej aplikacji o nazwie The Clubhouse. Ta usługa to nowa sieć społecznościowa, ale nie możesz po prostu wejść do niej jak na jakimś zapomnianym przez Boga Facebooku lub TikTok. Musisz mieć kogoś w środku, aby otrzymać zaproszenie. Ale aby wyjaśnić, dlaczego potrzebujesz tej aplikacji i dlaczego ma ona prawdziwy wzrost popularności, zacznijmy od początku.

Co to jest dom klubowy?

Dom klubowy polega na czatach głosowych lub, jak nazywa je aplikacja,”pokojach”. Tutaj członkowie mogą rozmawiać ze sobą na określone tematy, używając tylko wiadomości audio. Oznacza to brak memów, zabawnych filmów i wiadomości tekstowych. Format przypomina nieco podcasty lub konferencje online. Aplikacja Clubhouse otworzyła swoje wirtualne drzwi w lutym 2020 r., ale pozostała prawie niezauważalna przez cały rok.

Jakie są jego cechy?

Jedną z dwóch głównych funkcji aplikacji są „pokoje” z wiadomościami głosowymi, które znikną po pewnym czasie, niezależnie od tego, czy je „czytasz”, czy nie. Użytkownicy mogą wybrać dowolny „pokój” zgodnie z ich zainteresowaniami: sport, styl życia, sztuka, rozrywka, polityka, Finanse i wiele innych dziedzin. Ale kolejną cechą, na którą wszyscy szaleją, jest kontakt z celebrytami, takimi jak Drake, Jared Leto, Ashton Kutcher, Chris Rock, Oprah i wiele innych. Po prostu wyciągnij rękę i dotknij gwiazd!

Jak się w nim zarejestrować?

Do tej pory tylko użytkownicy Apple mogą korzystać z aplikacji, ale programiści pracują nad wersją Androida podczas rozmowy. Ale posiadanie odpowiedniego urządzenia nie daje automatycznego dostępu do Klubu. Możesz zarejestrować się w sieci tylko za pomocą zaproszenia w postaci linku. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zaprosić Cię do Klubu. A ponieważ wielu uważa aplikację za zamknięty klub dla wybranych, jej członkowie niechętnie rozdają zaproszenia. Zamiast tego niektórzy członkowie zaczęli je sprzedawać. Możesz także stanąć w wirtualnej kolejce, aby dostać się do środka, lub skontaktować się z użytkownikami Twittera lub Reddit, aby otrzymać bezpłatne zaproszenie.

Dlaczego właśnie teraz?

Mimo że Clubhouse istnieje już od prawie roku, usługa zwróciła uwagę opinii publicznej dopiero w lutym 2021 r., częściowo dzięki wywiadowi Ilona Muska specjalnie dla The Clubhouse. Następnie Mark Zuckerberg zapukał do drzwi, wzbudzając jeszcze większy entuzjazm wśród ludzi w związku z usługą. Od tego czasu wielu przedsiębiorców, polityków i hollywoodzkich celebrytów również dołączyło do klubu VIP.

Dlaczego miałbyś się martwić o wejście do środka?

W Clubhouse nie ma cenzury, co pozwala użytkownikom rozmawiać na dowolny temat. Kolejnym dużym plusem jest możliwość słuchania, jak sławni ludzie dzielą się swoimi pomysłami z branży. Jeśli masz szczęście, mogą nawet odpowiedzieć na twoje pytanie! Główną zaletą klubu jest jednak to, że jest to platforma do dyskusji i Komunikacji, w której każdy może swobodnie dzielić się swoimi opiniami.

Conceptual blog