Czy Rosjanie spowodują drugą katastrofę nuklearną w Czarnobylu?

Szalona inwazja Putina spowodowała już śmierć tysięcy cywilów, nie mówiąc już o całkowicie zniszczonej infrastrukturze i domach w wielu ukraińskich miastach. Ale jeśli uważasz to za Dzikie i szalone, poczekaj, aż dowiesz się, że Rosja ucieka się również do barbarzyńskiego terroryzmu nuklearnego, który zagraża całej Europie, jeśli nie całemu światu.

Elektrownie jądrowe w Czarnobylu i Zaporożu są pod kontrolą rosyjskich okupantów Czeczenów Kadyrowa. Pracownicy tych elektrowni nadal pracują w obiektach, ale według niektórych niepotwierdzonych doniesień Czeczeni uciekają się do tortur z jakiegokolwiek powodu i utrzymują personel pod stałym nadzorem.

9 marca okazało się, że z powodu działań rosyjskich szumowin Elektrownia jądrowa w Czarnobylu i miasto Sławutycz zostały odłączone od sieci elektrycznej. Zwykle nie byłby to duży problem, ale w obecnym stanie rzeczy System chłodzenia magazynowania paliwa jądrowego prawdopodobnie przestanie działać, co może spowodować wyciek. A ponieważ walki trwają, nie można naprawić i przywrócić zasilania elektrycznego.

Tylko małe przypomnienie: elektrownia została zaatakowana pierwszego dnia tej strasznej wojny. Pracownicy nie chcą już wyjeżdżać, ponieważ rozumieją, co się stanie. Kilka dni temu podjęto próbę przekupienia ich pomocą humanitarną, ale Ukraińcy wykazali swój niezachwiany patriotyzm i odmówili jego przyjęcia.

System monitorowania materiałów jądrowych w Czarnobylu przestał już przesyłać dane do MAEA. Elektrownia jądrowa jest również pod kontrolą rosyjskich bandytów, ale przynajmniej działa. Na dziś.

Ile czasu mamy, zanim Generatory zapasowe zabraknie paliwa? Według ekspertów, zakładając, że czeczenowie nie mają zapasowego paliwa w swoich ciężarówkach, zajmie to około 48 godzin. Oznacza to, że zanim to przeczytasz, sytuacja albo się poprawi, albo nadal będziemy powoli zbliżać się do drugiej katastrofy ekologicznej w Czarnobylu.

Nadal jednak istnieje nadzieja, że zimna pogoda może pomóc w chłodzeniu zbiorników. W tym przypadku mamy do tygodnia na naprawę linii energetycznych. To najlepszy scenariusz, z wyjątkiem tego, że terroryści się poddadzą.

Schwytani pracownicy cierpliwie czekają, aż armia ukraińska przyjdzie i ich uratuje, ale jednocześnie w pełni współpracują z rosyjskimi terrorystami, aby powstrzymać tych idiotów przed wyrządzeniem jeszcze większej szkody.

Miejmy nadzieję, że dobrzy faceci wygrają, zanim będziemy musieli dowiedzieć się, czy jesteśmy skazani na zagładę, czy nie.

Chwała Ukrainie!

Conceptual blog