Czy Zabiłoby Cię, Gdybyś Codziennie Chodził Na Siłownię?

Regularne treningi, pod warunkiem prawidłowego wykonywania ćwiczeń i zrównoważonego harmonogramu rozkładu obciążenia, pomogą utrzymać ciało w doskonałej formie fizycznej. Ale co, jeśli zrezygnujesz z harmonogramu i zaczniesz ładować jak Super Saiyan Goku przez cały dzień, każdego dnia? Treningi przekształcają nie tylko twoje ciało, ale także łagodzą stres i poprawiają nastrój, więc czy nie byłoby więcej korzyści dla Twojego ciała, gdybyś ćwiczył codziennie?

Mówiąc delikatnie, codzienne ćwiczenia nadal nie są zalecane. Ciało musi wyzdrowieć po stresie. Jeśli nie ma powrotu do zdrowia, tylko pogorszysz się. W każdym razie, zanim zaczniesz ćwiczyć na siłowni, powinieneś skonsultować się z osobistym trenerem. 

Wiek, płeć, poziom treningu — na podstawie tych parametrów wybiorą dla ciebie najbardziej optymalny program, dzięki któremu będziesz nadal silniejszy i, miejmy nadzieję, nie umrzesz z wyczerpania wyczerpującymi treningami. Jeśli ciało nie ma czasu na prawidłową regenerację, istnieje ryzyko zepsucia układu odpornościowego, nerwowego i hormonalnego.

Częstotliwość i czas trwania określonych ćwiczeń zależy od ich orientacji. Ale wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że regularny trening siłowy jest bardzo niebezpieczny dla organizmu. Regeneracja wymaga energii, a im bardziej wyczerpujący trening, tym więcej siły potrzebuje ciało, aby wszystko wróciło do normy. Jeśli nie będziesz pilnować siebie, z czasem zmęczysz się ćwiczeniami na siłowni coraz szybciej. 

Poczucie słabości zawsze będzie towarzyszyć każdemu ruchowi w ciągu dnia; Twoja ogólna wydajność zacznie spadać, a z każdym treningiem będziesz coraz bardziej rozdrażniony. A ostatnią wisienką na tym gównianym wypełnieniu będzie to, że pewnego dnia wszystkie te złe wibracje i zmęczenie sprawią, że całkowicie przestaniesz ćwiczyć, i tam właśnie zaczynają się prawdziwe problemy. Problemy z sercem, niska mobilność, niestrawność, Wrzody i kto wie, jakie inne choroby będą cię prześladować w codziennym życiu.

Jak często należy ćwiczyć? Po pierwsze, musisz ustalić swój osobisty cel, ale ogólnie rzecz biorąc, chodzenie na siłownię 3-4 razy w tygodniu to optymalna ilość. Nie musisz zmuszać się do ćwiczeń każdego dnia, ponieważ nic nie osiągniesz, robiąc to częściej. Pozwól swojemu ciału odpocząć, aby układ mięśniowy miał czas na regenerację. Dla początkujących zaleca się ćwiczenie nie więcej niż godzinę dziennie. Z doświadczeniem ten przedział czasu wydłuży się do półtorej, a nawet dwóch godzin, lub możesz po prostu uczynić trening bardziej intensywnym.

Conceptual blog