Dlaczego Psy Skaczą Na Ciebie, Gdy Przytulasz Partnera

Psy są najlepsze. Zrobią dla ciebie wszystko i ochronią Cię kosztem własnego życia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jednak kiedy jesteś w związku, to zupełnie inna historia. Często stają się nadmiernie defensywni i terytorialni, próbując zdobyć twoją miłość ponad miłość partnera. Jednym z wyraźnych znaków tego jest to, że pies skacze na ciebie, gdy przytulasz partnera. Ale skąd pochodzi takie zachowanie i co to oznacza?

Psy skaczące na ciebie są w rzeczywistości dość łatwe do wyjaśnienia. Chociaż możemy myśleć, że przytulanie jest przyjemne dla psów, większość psów nie uważa tego za naturalne, a nawet zabawne zachowanie. Chociaż dla nas jest to uspokajające i oznaką intymności, dla psów jest to, gdy ktoś unosi się nad tobą i otacza całe twoje ciało całą swoją wagą. Czy wydaje ci się to romantyczne czy groźne? Tak, to też nie jest dobre dla psów. I dlatego przytulanie nie jest naturalnym sposobem, aby psy okazywały uczucia.

Wyobraź sobie więc, że twoja bratnia dusza obejmuje cię, a twój pies cię obserwuje. Teraz ten pies myśli: „ktoś dusi szefa na śmierć!”I pamiętaj, że szef jest jedyną osobą na całym świecie, która wie, gdzie są wszystkie najsmaczniejsze smakołyki boi. Jest tylko jedna możliwa odpowiedź na to pytanie: uratuj osobę!

Inny powód może wystąpić, gdy twój pies już zdał sobie sprawę, że uściski nie zabijają ludzi. Wtedy twój pies może po prostu dojść do punktu, w którym chce uwagi – a jeśli kogoś przytulisz, oznacza to, że ta osoba otrzymuje całą uwagę. W tym momencie może to zakończyć się tylko uściskiem trójki lub Twoja bratnia dusza będzie musiała poczekać na swoją kolej, ponieważ pies dostanie wszystkie zadrapania za uchem jako pierwszy.

Jak sobie z tym radzisz? Cóż, najlepszym sposobem radzenia sobie z niepożądanym zachowaniem jest zignorowanie go. Każda odpowiedź może być interpretowana jako nagroda, co oznacza, że w przyszłości będzie się to zdarzać tylko częściej. I chociaż bycie zaatakowanym przez psy to nic innego jak Rajska błogość, nie wszyscy ludzie mogą cieszyć się, że twój psi przyjaciel idzie prosto do drugiej bazy.

Krótko mówiąc: pamiętaj, skąd pochodzą psy przerywające uściski i staraj się je zignorować, gdy na to zareagują. Prędzej czy później same się zatrzymają, a na koniec będziesz miał pięknego psa, który pozwoli Ci przytulić wszystkich ludzi, których chcesz, bez próby wzięcia udziału w tej akcji. I bądźmy szczerzy, kiedy twoja randka wyjdzie za drzwi, nadal wrócisz przytulając się do swojego psa!

Conceptual blog