Dlaczego Wszyscy Wirtualni Asystenci Używają Kobiecych Głosów?

Większość z nas prawie codziennie korzysta z wirtualnych asystentów w iPhone ’ ach, nawigatorach GPS i innych urządzeniach mówiących. Pytamy, jaka będzie pogoda, która godzina, co to jest 4×4, jak jechać i tak dalej. Ale nigdy nie zadajemy sobie pytania, dlaczego zdecydowana większość odpowiedzi, które otrzymujemy, jest wymawiana kobiecym głosem.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że znalezienie kobiecego głosu, który wszyscy lubią, jest znacznie łatwiejsze niż modulowanie męskiego głosu. Kojarzy się z głosem matki, więc większość ludzi ma tendencję do pozytywnego reagowania na niego.

Poprzednikami wirtualnych asystentów, takich jak dyspozytorzy i sekretarze, były głównie kobiety. W latach 40. piloci amerykańskich sił POWIETRZNYCH ” czule „nazywali system ostrzegania samolotu” suką Betty ” za swoistą intonację głosu mechanicznego. Pod koniec XX wieku, kiedy systemy głosowe przeniosły się z samolotów na samochody, producenci zaczęli otrzymywać skargi na wbudowany Nawigator GPS mówiący kobiecym głosem. Nie chcieli „słuchać kobiety”, która mówi im, co mają robić. Ponadto oczywiste jest, że te skargi pochodziły od wściekłych mężczyzn.

Automatyczne systemy sygnalizacji głosowej i gadające roboty są projektowane i tworzone przez ludzi, co oznacza, że ich skłonności, uprzedzenia społeczne natychmiast stały się podstawą procesu rozwoju. Z psychologicznego punktu widzenia osoba jest po prostu bardziej skłonna do kobiecych głosów. W badaniu opublikowanym w 2014 r.stwierdzono, że na etapie prenatalnym płód reaguje na głosy obojga rodziców, a noworodek już woli głos matki niż ojca. Inne badanie z 2010 r.wykazało, że mężczyźni najczęściej wolą słyszeć kobiecy głos, choć nie lubią się do tego przyznawać. Z drugiej strony kobiety też wolą kobiecy głos, więc jest to korzystne dla wszystkich!

Dziś słyszymy automatyczne głosy wszędzie, od słuchawek i laptopów po domy, a nawet inteligentne lodówki. Zasadniczo, jeśli ma głośnik, istnieje sposób, aby mówić miękkim, kojącym kobiecym głosem.

Weźmy na przykład Karen Jacobsen. Jest znana z tego, że obdarowała swoim pięknym głosem „Australijską Karen”. Ma nawet własną stronę internetową i stronę wiki.

Głos Carolyn Hopkins ostrzega pasażerów na dworcach kolejowych i lotnisku w Nowym Jorku. Co ludzie zrobiliby bez jej wskazówek?

Ci z Was, którzy mają urządzenie z systemem Windows, z pewnością słyszeli o Cortanie. Osobiście nigdy nie potrzebowałem jej pomocy, ale miło jest wiedzieć, że możemy na niej polegać. AHA, i mówi głosem Jen Taylor.

Susan Bennett jest prawdopodobnie najbardziej znanym głosem na świecie. Tak, to SIRI jest Twoim wirtualnym asystentem zaprojektowanym przez Apple. Każdego dnia pomaga milionom właścicieli iPhone ’ ów i iPadów znaleźć najbliższy sklep spożywczy.

Inżynierowie modulowali wiele głosów męskich, żeńskich, a nawet neutralnych pod względem płci dla wszelkiego rodzaju urządzeń i usług online, ale wydaje się, że nic nie przebije głosu prawdziwej osoby. A przynajmniej jeszcze nie. Jeszcze kilka masowych kwarantann, takich jak ta, a społeczeństwo zacznie się rozpadać w poszukiwaniu kogoś, z kim można porozmawiać. A sztuczna inteligencja zawsze będzie gotowa wysłuchać naszego narzekania.

Conceptual blog