Dzień rozmycia? Pand-demic? Wygląda Na To, Że Mamy Jakiś Nowy Żargon Pandemiczny, Który Staje Się Wirusowy!

Angielski jest płynny i ciągle się zmienia. Odkąd Szekspir zaczął wyciągać słowa ze swojego „kapelusza”, jakby były pizzą Pringles, nasze słownictwo gwałtownie się rozwinęło. Za każdym razem, gdy pojawiała się potrzeba określonego opisu, poeci, Bardowie, a czasem uczeni wymyślali słowa, których nigdy wcześniej nie używano. Chociaż etymologia większości starych słów była mieszanką łaciny, greki i sanskrytu, współczesne neologizmy są znacznie łatwiejsze do zrozumienia.

UrbanDictionary jest doskonałym źródłem tych współczesnych słów. Czasami wszystko, czego potrzeba, aby wprowadzić nowe definicje, polega na tym, że miliony ludzi utknęły w domu podczas pandemii i nie miały nic innego do roboty, jak tylko wymyślać śmieszne nazwy rzeczy. Tutaj znajdziesz ironiczne neologizmy i świeże idiomy, które pojawiły się lub nabrały nowego znaczenia podczas pandemii. Zobaczmy, czy coś z nich słyszałeś!

1. Pomalowana barwami ochronnymi peleryna maskująca

Osoba, która nie nosi prawidłowo maski. Najczęściej pod nosem, na brodzie lub z tyłu głowy.

2. Przewijanie Losu

Przeglądając Twittera, Facebooka i inne media społecznościowe, odczuwasz niepokój z powodu wszystkiego, co dzieje się na świecie.

3. Covidiot

Cwaniak, który ignoruje wszelkie ostrzeżenia dotyczące zdrowia publicznego lub bezpieczeństwa podczas covid, takie jak: noszenie maski, Przebywanie w domu lub prawidłowe mycie rąk.

4. Tusza barwena

Body mullet to zestaw odzieży wyłącznie na konferencje Zoom. Zwykle jest to modny i oficjalny top i nic więcej niż Bielizna poniżej talii.

5. NOWID-19

To dziwne, upiorne uczucie, które pojawia się, gdy zaczynasz odczuwać ból gardła i zdajesz sobie sprawę, że możesz zostać zarażony po zbyt bliskiej interakcji z nieznajomym bez maski.

6. Nadmierny opór

5 stóp? Spróbuj zamiast tego 15 stóp! Niektórzy ludzie bardzo poważnie podchodzą do swojej osobistej przestrzeni.

7. Dystans emocjonalny

Świadomie unikając ważnych decyzji dotyczących relacji, a nawet ich dyskusji. Czerwona nić. Cztery serca izolowane na białym tle

8. Covideo

Krótki film zrobiony podczas kwarantanny, w którym dzieje się coś uroczego, zabawnego i / lub okropnego. Czasami nic się nie dzieje, a to tylko Cichy krzyk o pomoc.

9. Pewnego dnia, nie każdego dnia, którego dzień, kiedy dzień, niewyraźny dzień, dlaczego dzień, nie ma znaczenia dzień

Podczas kwarantanny czasami trudno jest śledzić dni tygodnia, więc dostaliśmy te obrzydliwości.

10. Powiększenie ciała-morfina

Kiedy wydaje ci się, że twój wizerunek na czacie grupowym jest tak nieatrakcyjny, że nie możesz skupić się na innych problemach.

11. Kworum.

Minimalna liczba członków rodziny potrzebnych do podjęcia decyzji, co oglądać w telewizji.

12. Pand-demic

Potencjalnie niebezpieczny nawyk pieczenia dużej ilości świeżego chleba w domu podczas kwarantanny.

13. COVID-30

30 to liczba funtów zdobytych przez przeciętnego dorosłego w czasie kwarantanny.

14. Schronienie przed bałaganem

Pewien moment podczas kwarantanny, kiedy zdajesz sobie sprawę, że w Twoim domu panuje chaos i po prostu chcesz krzyczeć: „do diabła z tym wszystkim, wyjdźmy na zewnątrz. Co z tego, że jeszcze kilka osób umrze? “

Conceptual blog