Fascynująca historia życia Adama Sandlera

Żaden inny aktor z Hollywood nie był w stanie tak zachwycić publiczności jak największy komik — Adam Sandler. Adam jest żywym dowodem na to, że choć może to być absurdalny film, nadal może pokonać kasę, jeśli wystąpi w nim Sandler. To szczególne podejście Sandlera do komedii i aktorstwa definiowało jego karierę przez te wszystkie lata.

Sandler rozpoczął swoją płodną karierę w The Cosby Show, gdzie występował gościnnie w latach 1987-1988. Jego pierwszym filmem był film z 1989 roku „wyjście za burtę”, który ostatecznie doprowadził Adama do serca biznesu rozrywkowego — show stand-up. W jednym z takich programów nienaganne poczucie humoru Sandlera zostało zauważone przez Dennisa Millera, który następnie polecił Adamowi spróbować swoich sił w Saturday Night Live. I, jak mówią w showbiznesie – „reszta to historia”. Ale cofnijmy się trochę, aby zobaczyć, skąd pochodzi Adam Sandler i dokąd zmierza.

Małysz Adam

Adam Sandler urodził się na Brooklynie 9 września 1966 r.w rodzinie nauczyciela przedszkola i inżyniera elektryka. Jego rodzice, Judith i Stanley, byli uchodźcami pochodzenia żydowskiego, co oznaczało, że mały Adam miał albo piękne dzieciństwo, albo okropne. Dorastał w Manchesterze po przeprowadzce tam w wieku sześciu lat, a kiedy był nastolatkiem, Sandler dołączył do BBYO-żydowskiego ruchu nastolatków, który chce zaangażować więcej nastolatków w bardziej znaczące żydowskie doświadczenia.

Złote dni Adama Sandlera

Po pojawieniu się na SNL Sandler w końcu znalazł swoją wygodną niszę w branży. W 1990 roku dostał swoją pierwszą pracę jako scenarzysta i zaczął tworzyć szkice i piosenki Komediowe, które naprawdę określiły przyszłość jego kariery. Przed opuszczeniem SNL w 1995 roku zagrał już w dwóch swoich najbardziej udanych filmach „air Heads” (1994) i „Billy Madison” (1995). Oba filmy nie stały się wówczas wielkimi hitami kasowymi, ale rok później pojawił się Święty Graal komedii z Lat 90.—Happy Gilmore. Sam ten film sprawił, że Sandler stał się gwiazdą, ale nie zamierzał na tym poprzestać. W ten sposób otrzymaliśmy „water Boy” (1998) — film, który sam umieścił Sandlera na mapie gwiazd Hollywood.

Epoka „Patrz, Co Się Trzyma”

Wiele projektów Sandlera otrzymuje negatywne lub mierne recenzje zarówno od widzów, jak i krytyków, ale mimo to ludzie nadal lubią patrzeć, jak ta głupia, charyzmatyczna osoba robi z siebie głupca na ekranie. Chociaż ma wiele filmów, które strasznie zawiodły, wciąż przypomina nam o swoim prawdziwym talencie — nadprzyrodzonej wytrwałości. Drunk Love (2002), jeden z jego najczęściej recenzowanych filmów, był idealną reprezentacją tego, co Sandler był w stanie zrobić, gdy miał najlepsze scenariusze i najlepsze historie.

Sandler nadal budowałby swoje imperium Komediowe przez lata, stając się jednym z najlepiej opłacanych aktorów swojego pokolenia. Zaczął otrzymywać oferty o wartości do 20 milionów dolarów na wiele filmów, a nawet otrzymał udział w sprzedaży biletów. To nie jest coś, o czym każdy przeciętny aktor mógłby nawet marzyć. Jedna z jego najlepiej opłacanych ról w filmie Anger Management (2003), za którą otrzymał około 63,5 miliona dolarów — 25 milionów dolarów za pracę i 25% całkowitej sprzedaży.

Adam Sandler, autor tekstów

Jest też mniej znane hobby Sandlera, które również przynosi mu dodatkowe pieniądze – jego muzyka. Na wypadek, gdybyś nie wiedział, Adam napisał najśmieszniejsze piosenki wszechczasów. Chociaż od dłuższego czasu nie wydał żadnych nowych albumów, co najmniej dwie jego płyty stały się dwukrotnie platyną. To musi coś znaczyć.

Królowa dramatu

Oprócz zabawnych filmów Sandler odważył się również zanurzyć w mrocznym świecie teatru jako reżyser wielu dramatów kasowych, w tym Power On Me (2007) i jego niewątpliwego hitu – The Stories of Meyerowitz (2017).

Szczęśliwe produkcje Gilmore ’ a

Oprócz tworzenia i głównych ról w komediach, dramatach i innych gatunkach filmowych Sandler stał się biznesmenem. Czy jest lepszy sposób na zwiększenie wartości netto niż założenie firmy produkcyjnej i nazwanie jej Happy Gilmore Productions? Oczywiście stworzył tę firmę nie tylko po to, by być swoim własnym szefem, Sandler wyprodukował także kilka projektów swoich innych aktorów.

Co dalej?

Sandler nie wykazuje oznak spowolnienia po złapaniu złotej gęsi o nazwie Umowa Netflix. Teraz, gdy Sandler jest na właściwym kursie, aby zarobić jeszcze więcej milionów dolarów, bez wątpienia będzie nadal kręcił nowe niesamowite i być może niezbyt wspaniałe filmy w ciągu najbliższych kilku lat. Zobaczmy, czy wszystko, czego dotyka, zmieni się w złoto lub kupę.

Conceptual blog