Filmy, W Których Fajnie Byłoby Żyć

Filmy mają sposób na rozszerzenie wyobraźni do tego stopnia, że naprawdę stają się wiarygodne. Mieszają rzeczy, które znamy z prawdziwego świata z elementami, które graniczą z niemożliwym, ale mieszają je tak idealnie, że przez 90 do 120 minut wpatrujesz się w ekran z podziwem, wierząc, że może to być w jakiś sposób prawdziwe.

Rzućmy na chwilę naszą nieufność i rzućmy okiem na niektóre światy filmowe, w których życie byłoby po prostu niesamowite.

Harry Potter

Jest z tym małe zastrzeżenie: życie we wszechświecie Harry ’ ego Pottera byłoby fajne tylko wtedy, gdy jesteś prawdziwym czarodziejem. Jeśli masz zamiar być brudnym mugolem, praktycznie nie ma różnicy między światem fantasy Harry ’ ego Pottera a prawdziwym życiem. A w prawdziwym życiu nie wszystko jest tak zabawne.

Powrót do przyszłości

Nawet jeśli nie jesteś bohaterem tego filmu, czy przyszłość w tym filmie nie wydawała ci się o wiele fajniejsza niż dzisiejsza rzeczywistość? Nadal nie mamy hoverboardów ani podróży w czasie, co po prostu rozczarowuje mnie badaniami i rozwojem produktów oraz fizyką w równym stopniu. Miałeś jedną pracę, chłopaki.

Big Lebowski

Rzeczywistość nie musi wprowadzać wielkich zmian, aby stać się bardziej atrakcyjnym niż już jest. Wyobraź sobie, że życie kręci się wokół chodzenia na kręgle z nieco niezrównoważonymi przyjaciółmi i niemożności wejścia do domu, w którym nie ma białych Rosjan gotowych do jedzenia w ogromnych ilościach.

Pulp Fiction

Ten klasyk Tarantino z pewnością sprawia, że tęsknisz za latami 70., prawda? I choć może to być okrutny świat, przynajmniej jest bardziej interesujący i kuszący niż ten, w którym musimy dziś żyć. Mam na myśli, bądźmy szczerzy, czy rzeczywistość jest naprawdę mniej brutalna niż film Tarantino? Wiem tylko, że w prawdziwym życiu nie ma wystarczającej liczby tańców Johna Travolty ani monologów Samuela L. Jacksona.

Zacząć

Chociaż sam film miał bardzo mało sensu i był zbyt skomplikowany w typowy dla Nolana sposób, pomysł, by wejść w czyjeś sny, naprawdę wprowadza bardzo potrzebne zmiany w rzeczywistości. Nie byłoby już wojen, tylko grupa ludzi o dziwnych snach.

Macierz

Albo żyjesz prawie w tym samym miejscu, co my teraz, albo stajesz się nadludzkim mistrzem kung fu, działaczem na rzecz sprawiedliwości, który bije programy komputerowe. Ponieważ we wszechświecie Matrix ten wybór jest bardzo często rzucany w twoją twarz, nie ma prawdziwej wady wyboru, prawda?

Star Wars

Nie musisz nawet być Jedi, aby cieszyć się futurystyczną zachodnią atmosferą wszechświata Gwiezdnych Wojen. Jasne, inspirowana latami 40. supermocarstwo kontrolujące większość planet tak naprawdę nie jest na sprzedaż, ale jestem pewien, że większość ludzi na Tatooine dobrze się bawi. I wyobraź sobie życie na Coruscant! I zostaw to do początku odcinka VII, jak sądzę. To rodzaj przygody.

Conceptual blog