Najbardziej niezwykłe designerskie dywany na świecie

Dywany są zwykle bardzo piękne i mają skomplikowane wzory, na które można patrzeć godzinami. W wielu krajach dywany są zawieszone na ścianach, a nie na podłodze, ponieważ są uważane za bardzo modne i stylowe. Ale w cywilizowanym świecie Styl Retro stopniowo zanika, a dywany są traktowane jak dekoracyjne dywaniki podłogowe. Fantazyjne dywany pod twoimi stopami mogą całkowicie zmienić pokój, czyniąc go bardziej kolorowym, zwiększając przestrzeń lub odwrotnie, czyniąc go mniejszym. Wszystko zależy od kształtu, koloru i projektu dywanu jako całości.

Zobaczmy, jak dziwne mogą być dywany!

1. Rzeźbiony drewniany dywan Selva Aparicio

Dobrze słyszałeś. To nie jest prawdziwy dywan. Zamiast tego projektantka Selva Aparicio stworzyła misterną rzeźbę, która wygląda jak prawdziwy dywan. To dzieło sztuki rzekomo symbolizuje „ukrywanie i ujawnianie, traumę i dawanie świadectwa” i być może traumę z dzieciństwa. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, ile umiejętności i poświęcenia jest potrzebne, aby to piękne dzieło sztuki stało się rzeczywistością.

2. Dywany Akrylowe Jasona Kasa ogniotrwała

Obserwując, jak Jason Seif pracuje nad swoim kolejnym arcydziełem, możesz pomyśleć: „dlaczego ten facet jeździ pędzlem po dywanie?”Okazuje się, że maluje „dywany” akrylem i tuszem do rzęs, starannie malując skomplikowane perskie wzory. Jego niesamowite obrazy – dywany ukośne mogą być używane do dekoracji każdego wnętrza!

3. Niesamowity dywan T ejo Remy

Każdy mógłby zrobić taki zabawny dywan, gdyby spróbował. W końcu jest zrobiony z przetworzonych kawałków koców, które przygotował Tejo Remy. Chociaż na pierwszy rzut oka wygląda to dziwnie, po prostu nie można nie zakochać się w tym cudownym dywanie. Z pewnością zaskoczy Twoich gości swoim niezwykłym kształtem i piękną kombinacją kolorów.

4. Perski dywan od Katrin Sonnleitner

Oto wyjątkowy perski dywan wykonany z puzzli wykonanych z gumy pochodzącej z recyklingu. A oto najfajniejsza rzecz: Ta mata jest modułowa, co oznacza, że możesz ustawić jej części tak, jak chcesz i za każdym razem tworzyć różne kombinacje!

5. Dywan z wbudowanymi kapciami

Kiedy masz gości, zdecydowanie muszą założyć kapcie, aby zakryć swoje brudne stopy, prawda? Czy nie byłoby wspaniale, gdyby kapcie były tego samego koloru co dywan i również były jego częścią? Liz El Syed znalazła rozwiązanie tego problemu, projektując niezwykły dywan, który zawiera kapcie wykonane z tego samego materiału co dywan. Teraz wszyscy twoi goście będą szczęśliwi i ciepli.

6. Dywany ścienne Alexandra Kehayoglu

Alexandra Kehayoglu jest niezwykle utalentowaną artystką z Buenos Aires. Tworzy wyjątkowe dywany, które każdy chce zabrać do domu i zawiesić na ścianie, zwłaszcza, że niektóre z nich są zaprojektowane specjalnie do tego celu. Wykorzystując resztki z rodzinnej fabryki, młody projektant tworzy dywaniki ogrodowe, które zaczynają się na podłodze i kontynuują na ścianie. Łączy naturalne dywany z gobelinami, uzyskując idealne kreatywne połączenie.

7. Zepsute dywany Faiga Ahmeda

Te niezwykłe dywany są tworzone przez azerskiego artystę Faiga Ahmeda. Są to oszałamiające tradycyjne dywany z cyfrowymi awariami, które są powszechnie spotykane w świecie komputerów. Niektóre z jego dywanów wyglądają jak częściowo przesłane zdjęcia, podczas gdy inne wyglądają, jakby zostały sfotografowane przez nowicjusza. Wszystkie są jednak dość spektakularne!

Conceptual blog