Nowe sztuczki techniczne, które pomogą poradzić sobie z pandemią COVID-19

Wierzcie lub nie, przemysł technologiczny został również dotknięty przez szalejącą pandemię. Zawieszenie produkcji, przerwy w łańcuchu dostaw i zamknięcie wielu sklepów offline poważnie osłabiły zyski korporacji technologicznych.

Ale jak mówią, każdy kij ma dwa końce. COVID-19 pomógł firmom dostosować się do nowej rzeczywistości handlu online i zmusił naukowców do poszukiwania nowych sposobów wykorzystania zaawansowanych technologii w celu zmniejszenia potencjalnych zagrożeń dla zdrowia w przyszłości. W ten sposób otrzymujemy nowe i ekscytujące gadżety mające na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się nie tylko COVID-19, ale także innych chorób.

1. Unikalna Maska Na twarz R-PUR FFP3

Ta maska jest rewolucyjna! Nanomask R-PUR składa się z dwóch łatwych do wymiany części: filtra wielowarstwowego i podstawy tkaniny wielokrotnego użytku. Aplikacja mobilna ocenia potrzebę wymiany filtra na podstawie jakości powietrza w lokalizacji użytkownika i powiadamia go, gdy potrzebuje nowego filtra. Te super maski mają wiele warstw, które odfiltrowują pyłki, zanieczyszczone powietrze, bakterie i oczywiście wirusy. Jedynym minusem jest koszt-130 euro. Cholera!

2. Samoczyszczące Się Klamki

Niektórzy ludzie wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, jak brudne są ich klamki. Możesz znaleźć wszystkie rodzaje grzybów, wirusów i bakterii żyjących za darmo w Twoim domu, a zwłaszcza na klamkach drzwi. Na szczęście ten szwajcarski startup wprowadził rozwiązanie a-samoczyszcząca się klamka! Jak to działa? Mały zbiornik wewnątrz spryskuje uchwyt silnym środkiem dezynfekującym, natychmiast niszcząc szkodliwe substancje.

3. Zaawansowany aparat do wentylacji mechanicznej

Ten awaryjny respirator Covid pomoże ludziom oddychać i jednocześnie dezynfekować powietrze w pomieszczeniach. Ma bardzo prostą konstrukcję, nie wymaga dyplomu inżyniera, aby go zbudować, a koszt to ułamek ceny. Ten aparat do wentylacji mechanicznej może nie być tak skuteczny jak droga wersja, ale jest lepszy niż nic.

4. Karta telefoniczna

Wiesz, co zbiera jeszcze więcej nieprzyjemnych zarazków niż klamki? Twój telefon z dużym ekranem. Bakterie i wirusy tak łatwo dostają się z brudnych palców do telefonu, a następnie bezpośrednio na twarz! Oto nowy gadżet, który pomoże Ci zabić 99,9% tych nieznośnych zarazków-PhoneSoap. Wystarczy umieścić telefon w aparacie UV i odczekać kilka minut. Czysta magia!

5. Naklejka wykrywająca COVID-19

Bioprzycisk można umieścić na górnej części klatki piersiowej, aby stale monitorować temperaturę ciała, częstość oddechów i tętno, poziom aktywności i sen. Producent, BioIntelliSense, twierdzi, że w ciągu kilku dni BioButton może zebrać wystarczającą ilość danych, aby pomóc ustalić, czy pacjent ma objawy możliwej infekcji koronawirusem, nawet jeśli jeszcze tego nie zauważył.

6. Dostawa dronów samolotów

Usługi dostawcze stały się niezwykle atrakcyjną inwestycją w ciągu ostatnich dwóch lat, a usługa dostarczania dronów Manna stara się wykorzystać ten skok od zeszłego roku. Ich drony mogą przewozić małe lub średnie przedmioty, które mogą zmieścić się w pudełku po butach: leki, jedzenie, karty Pokémon i inne niezbędne rzeczy.

7. Smartwatche nowej generacji

Programiści z firmy Withings zaprezentowali swój niesamowity nowy gadżet o nazwie ScanWatch, który nie tylko ma zestaw podstawowych funkcji smartwatcha, ale także łączy dwie funkcje monitorowania zdrowia: wykrywa migotanie serca i mierzy poziom tlenu we krwi podczas snu. Dzięki tym funkcjom można zidentyfikować bezdech, który można obecnie zdiagnozować u pacjentów podczas badania snu obejmującego monitorowanie częstości oddechów, częstości akcji serca i aktywności mózgu. Zegarek wygląda również dość szykownie i kosztuje mniej niż 300 euro.

Conceptual blog