Oszałamiające freski sztuki ulicznej na poparcie Ukrainy

Współczesne wojny to coś więcej niż tylko żołnierze strzelający do siebie pociskami i pociskami. W obecnej wojnie, którą Rosja prowadzi przeciwko Ukrainie, jest już wyraźny zwycięzca. Przynajmniej wolny świat wybrał już stronę kochającego wolność kraju Ukrainy, który jest bezlitośnie wyśmiewany przez swojego gniewnego sąsiada.

W miarę jak inwazja trwa, coraz więcej muzyków, pisarzy i artystów angażuje się w tę twórczą żyłę, aby uczynić świat lepszym miejscem, wzywając do pokoju lub po prostu kpiąc z żołnierzy orków i ich słabego przywódcy.  

Bycie artystą ulicznym wymaga odwagi, ponieważ pokazujesz nie tylko swoją kreatywną stronę, ale także umiejętności rysowania. Ci ludzie malują i rozpylają przenikliwą propagandę antywojenną na ścianach i innych konstrukcjach miejskich, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Niektórzy artyści trzymają się rodzinnego terytorium i malują mury ukraińskich miast, a inni informują wszystkich, że są #standwithukraine, malując malowidła ścienne na całym świecie.

Te arcydzieła mówią same za siebie: musimy zająć stanowcze stanowisko i przypomnieć wolnym ludziom na świecie, że wojna Putina z Ukrainą to coś więcej niż tylko walka w Europie Wschodniej. Dziś To Ukraina, jutro Warszawa, Paryż, Lisabon itd. mdły głód rosyjskiego imperializmu nie ma końca.

Rzućmy okiem na niektóre z najbardziej niesamowitych fresków wspierających Ukrainę i potępiających Rosję.

Brytyjski artysta uliczny MyDogSighs: „nie mam żadnego wpływu poza tym, że używam mojej sztuki, aby ludzie przestali się zastanawiać”

Mural Setha Globpantera symbolizuje nadzieję i lepszą przyszłość dla naszych dzieci.

Oto ogromny” Gołąb pokoju ” Justusa Beckera (@corone_artist) z Frankfurtu. 

Artysta Gregosart wie, że jego obraz nie pomoże Ukraińcom wygrać wojny, ale ważne jest, aby okazać solidarność.

Wygląda na to, że Putin ma tylko jedną rzecz na głowie, a Harry Greb to złapał.

Ten Vlademort traumatyzuje teraz dzieci w Poznaniu w Polsce.

Dziękuję, NATO, za umożliwienie pokojowym ukraińskim mężczyznom, kobietom i dzieciom śmierci, gdy jesteś głęboko zaniepokojony. Obraz Johna D ’ Au.

Nieznany artysta pokrył całą ścianę w Gdańsku trójzębem pięknie przekształconym w gołębia.

Syryjczycy w Idlibie wspierają Ukraine po ataku Rosji. Obraz Ali Hajj Suleiman.

Tylko odwiedzający NorCal będą mogli zobaczyć to wyjątkowe dzieło sztuki Griffin One.

Conceptual blog