Panna Marvel (Kamala Khan) jest pierwszą muzułmańską superbohaterką

Projekty Disney+ wypełniają martwą przerwę między ważnymi wydaniami kinowymi Marvela od ponad roku. Mieliśmy już WandaVision, Falcon and Bucky, loki, Hawkeye i Moon Knight, aw tym tygodniu otrzymamy Miss Marvel z jeszcze większą liczbą tytułów, takich jak Woman Hulk i Secret Invasion, które pojawią się w najbliższej przyszłości.

Jak widać, znakiem rozpoznawczym platformy były historie oparte na wszechświecie Marvela, z których większość obraca się wokół postaci, które już znamy lub tych, których historie należy opowiedzieć, ale nie można ich jeszcze wykorzystać w filmach. Tak właśnie stało się z naszą nastoletnią superbohaterką-Kamalą Khan, znaną również jako Panna Marvel. Po raz pierwszy pojawiła się w powieści graficznej Captain Marvel w 2013 roku, aw 2014 roku miała własną serię solową.

Kamala Khan to pakistańsko-amerykańska muzułmanka Z New Jersey, która ma obsesję na punkcie pisania fan fiction o superbohaterach i grania w gry wideo. W serialu Disney + wydaje się, że nie dogaduje się zbyt dobrze ze swoimi kolegami z klasy, ale wkrótce staje się to mniej ważne, gdy Kamala otrzymuje swoje supermoce.

W komiksach Kamala była nieludzką z jakimś sprężystym, niemal Kreskówkowym ciałem. Mogła powiększać części ciała, podobnie jak Luffy z jednego kawałka. Wiesz, co mówią: „Jeśli zamierzasz kraść, kradnij od najlepszych”. Teraz, w serii, jej moce wydają się bardziej oparte na technologii obcych, gdy widzimy te projekcje energii pochodzące z jej rąk i ciała. Nadal nie znamy pełnego pochodzenia tych umiejętności, ale jedno jest pewne – na ekranie wyglądają naprawdę fajnie.

Jeśli wierzyć plotkom i teoriom fanów, nowe umiejętności Pani Marvel pochodzą od Nega – grup-artefaktu wyrwanego prosto ze stron komiksu. Ale dlaczego te potężne przedmioty zostały przekazane dziecku? Dowiemy się wszystkiego w odpowiednim czasie.

Krytycy już zauważają, że debiut Kamali może być punktem zwrotnym dla Marvela, ponieważ podobnie jak Peter Parker, Pani Marvel jest realistyczną nastolatką, która oprócz ratowania świata może mieć do czynienia z bardziej przyziemnymi i istotnymi problemami, w tym zastraszaniem w szkole i być może komentarzami religijnymi..

Młoda, ale bardzo obiecująca aktorka Iman Vellani zagra Kamalę Khan, ale zanim jeszcze zobaczymy, czy serial się nie powiedzie (tak się nie stanie), Iman jest już zarezerwowany na film Marvela z 2023 roku — „cuda”. Czy możesz zgadnąć, kto jeszcze będzie w nim uczestniczył? Oto mała wskazówka: największym idolem Kamali jest Kapitan Marvel, który w komiksach nosił tytuł „Pani Marvel” przed Kamalą. Mało tego, kilka lat wcześniej była kolejna Panna Marvel, która później zmieniła nazwę na Photon.

To prawie potwierdza, że Monica Rambo, znana również jako Photon, znana również jako Kapitan Marvel, która, jak widzieliśmy, zdobyła swoje moce w WandaVision, rzeczywiście będzie trzecim „Marvelem”. Kto wie, może pewnego dnia zobaczymy Marvella, aby naprawdę zmylić przypadkowych widzów.

Tak czy inaczej, nadchodzący program MS Marvel wygląda bardzo obiecująco, a jako fan tej postaci naprawdę chcę, żeby był dobry, nawet jeśli nie wygląda jak komiks.

Conceptual blog