Prawdziwa telekineza czy ściśle tajna chińska technologia?

Ostatnio w świecie nauki pojawiła się ważna wiadomość: naukowcy udowodnili, że możesz kontrolować rzeczy na odległość.

Wyniki nowego badania są pierwszym krokiem w kierunku przyszłego odkrycia możliwości ludzkiego umysłu, a mianowicie telekinezy. Poruszanie przedmiotami siłą myśli było mokrym marzeniem wielu botaników, odkąd nasz wspólny przodek nie był w stanie dotrzeć do soczystych owoców rosnących wysoko. Potem była cała era Gwiezdnych wojen z mocą, ale dziś chińscy naukowcy aktywnie pracują nad tym, aby stało się to rzeczywistością, donosi SciTechDaily.

Naukowcy z Big Brain z China Air Force University of Engineering zrobili pierwszy krok w kierunku zdalnego sterowania metamateriałami za pomocą fal ludzkiego mózgu. Metamateriały są sztucznie wytworzonymi materiałami o niezwykłych właściwościach fizycznych, w tym właściwościach elektromagnetycznych, które nie występują w przyrodzie. Dwuwymiarowe metamateriały nazywane są metapowierzchniami, które mają bezprecedensową kontrolę nad falami elektromagnetycznymi. Według naukowców możliwe jest tworzenie programowalnych metapowierzchni o różnych funkcjach, którymi można zdalnie sterować za pomocą ludzkiego umysłu.

Powszechnie wiadomo, że fale elektromagnetyczne powstają, gdy ludzie używają swoich mózgów. Naukowcy postawili hipotezę, że fale mózgowe, które można wykorzystać jako sygnały, mogą napędzać metapowierzchnie. W badaniu chińskim naukowcom udało się osiągnąć zdalne sterowanie metapowierzchnią poprzez przesyłanie ludzkich fal mózgowych do specjalnego odbiornika. Naukowcy chcieli mieć pewność, że ludzie mogą kontrolować reakcję elektromagnetyczną programowalnej metapowierzchni. Osiągnęli to, Pokazując użytkownikowi zdalne sterowanie sekwencją kodowania metapowierzchni za pomocą specjalnego modułu brainwave wpływającego na tryb rozpraszania fal elektromagnetycznych.

Wyniki eksperymentu wykazały, że człowiek skuteczniej kontrolował funkcje metapowierzchni za pomocą fal mózgowych niż za pomocą urządzeń ręcznych. Teraz naukowcy planują kontynuować podobne eksperymenty, aby poprawić jakość zarządzania metapowierzchnią za pomocą ludzkiego umysłu.

Naukowcy uważają, że tę technologię prototelekinezy można zastosować do metapowierzchni w różnych obszarach, w tym w monitorowaniu zdrowia pacjentów, transmisji danych w sieciach 5G i 6G oraz innych zastosowaniach.

Daj mu jeszcze kilka lat, a implanty TK staną się rzeczywistością!

Conceptual blog