Prowokująca do myślenia Sztuka uliczna od JPS

Niektórzy uważają, że graffiti jest jedynym rodzajem sztuki ulicznej i nie mogą się bardziej mylić. Wiele z tych dziwnych słów napisanych na ścianach słusznie uważa się za wandalizm, ale z drugiej strony mamy mnóstwo utalentowanych artystów ulicznych, których wyobraźnia ustępuje jedynie ich umiejętnościom artystycznym. Ich prace można znaleźć prawie wszędzie: niektóre dobre, inne raczej wątpliwe, ale żadna z nich nie jest obrzydliwa ani wulgarna.

Jednym z takich artystów jest jamie Paul Scanlon, którego możesz znać jako JPS. Ten facet nigdy nie może się oprzeć pokusie zbombardowania wszystkich tych skał, łańcuchów i innych drobnych szczegółów, których większość ludzi prawdopodobnie nie zauważyłaby podczas spokojnego spaceru po mieście. Jamie patrzy na swoje otoczenie i próbuje organicznie włożyć w to swoje koncepcje. Dla niego chodzi o właściwą lokalizację. Można powiedzieć, że jest czymś więcej niż zwykłym bombowcem ściennym. To cały styl życia!

JPA mieszkał na ulicach swojego rodzinnego brytyjskiego miasta, kiedy postanowił odwiedzić wystawę legendarnego podziemnego artysty Banksy ’ ego. Ta mała poboczna misja pomogła Jamiemu odkryć swój własny talent artystyczny, zmieniając w ten sposób całe jego życie. W dzisiejszych czasach praca JPS koncentruje się głównie na zabawnych wizualnych kalamburach, które sprawią, że nagle wydychasz powietrze przez nos, a może nawet jeden z kącików ust podniesie się. Jeśli to nie jest prawdziwa sztuka, to co to jest?

Conceptual blog