Realistyczny Haft Jedzenia, Z Którego Płyną Śliny

Możesz myśleć, że w tym momencie widziałeś wszystko i nic już cię nie zaskoczy, ale jestem prawie pewien, że ta artystka hafciarska sobie z tym poradzi. Obserwują @ipnot na Instagramie, a ich haft jest tak realistyczny, że będziesz zaskoczony. Zaufaj mi, Kiedy mówię, że nigdy wcześniej nie widziałeś haftu, który wyglądałby tak fajnie.

Powiedzielibyśmy, że nie pochodzi z tego świata, ale w rzeczywistości temat jest bardzo powszechny i graniczy z codziennością. Artystka tworzy hafty głównie na bazie żywności, ale jej technika i realizm są po prostu niesamowite.

Ta japońska artystka hafciarska zapoznała się z haftem od najmłodszych lat. Widzieli, jak robi to ich babcia i zainspirowali się do opanowania tego rzemiosła. Wypróbowali wiele technik haftu, ale ich ulubionym jest francuski węzeł. Jest to sposób na tworzenie haftu jeden węzeł na raz. Mówią, że używają nici i igły w taki sam sposób, w jaki artyści używają pędzla, tworząc swoje dzieła jednym pociągnięciem pędzla lub, w tym przypadku, jednym węzłem na raz.

Rezultat jest po prostu genialny. Ipnot nie tylko udało się dopasować idealne kolory nici do reprezentowania każdego kęsa jedzenia. Odpowiednio dobrali teksturę, a co najważniejsze, wygląda legalnie. Ich haft jest całkowicie trójwymiarowy i wygląda jak miniaturowa wersja prawdziwej rzeczy.

Udaje im się nawet zostawić kilka pasm i wyglądają jak elastyczny ser lub makaron, który zaraz połkniesz, ciesząc się dobrym talerzem Ramen. Musisz oddać go do Ipnot. Używają wszystkich możliwych sztuczek, aby ich haft wyglądał jeszcze bardziej realistycznie. To zdecydowanie wystarczająco dobre samo w sobie, ale robią wszystko, co w ich mocy.

Ich posty na Instagramie są zasadniczo mistrzowską klasą kreatywnej fotografii. Każdy kąt jest przemyślany, oświetlenie jest bezbłędne, a rekwizyty naprawdę działają, aby jeszcze lepiej przekazać wizję artystów. Naprawdę imponujące jest to, jak wiązka kolorowych nici może przekształcić się w bardzo realistyczny produkt spożywczy w rękach prawdziwego mistrza haftu.

Nie możemy zdecydować, co nas bardziej uderzyło: dbałość o szczegóły lub jak dokładnie odzwierciedlić samą ideę tworzenia haftu, który w rzeczywistości jest trójwymiarowy i ma ruch. Kawa musi być jedną z naszych ulubionych potraw, podobnie jak pizza. Sposób, w jaki te ochraniacze rozciągają się dokładnie tak, jak ser się rozciąga, jest po prostu szalony. Co za genialny ruch!

Conceptual blog