Romantyczni partnerzy na ekranie z największą różnicą wieku

W większości filmów i programów telewizyjnych widzimy pary mniej więcej równe pod względem wieku. Ale niektórzy scenarzyści i reżyserzy łamią tę zasadę, wybierając aktorów na przeciwległych krańcach spektrum wiekowego. Czasami jest to uzasadnione historią, a innym razem po prostu się dzieje.

Oto kilka filmów, w których aktorzy grający pary mają ogromną różnicę wieku.

1. Sześć dni i siedem nocy-różnica 27 lat

Kiedy Ivan Reitman oddał główne role w six days and seven nights 56-letniemu Harrisonowi Fordowi i 29-letniej Anne Heche, nie wiedział, że ludzie go nienawidzą. Po pierwsze, romans na ekranie wyglądał zupełnie fałszywie z powodu ogromnej różnicy wieku. Po drugie, tuż przed rozpoczęciem zdjęć dowiedział się, że Heche Mieszka z aktorką Ellen DeGeneres. Tak więc sceny miłosne na ekranie były bolesne do sfilmowania i nie można było ich oglądać bez drżenia.

2. Blaze-różnica 28 lat

45. gubernator Luizjany Earl Long przeszedł do historii, wykonując swoją pracę w szpitalu psychiatrycznym w pewnym momencie. Co i jak tutaj nie jest ważne. Dlatego to interesujące. Jednym z powodów hospitalizacji Longa był jego romans ze znaną striptizerką i gwiazdą burleski Blaze Starr. Kilkadziesiąt lat później ta skandaliczna historia została włączona do biografii komediowej Rona Sheltona Blaze, z udziałem 64-letniego Paula Newmana i 28-letniej Lolity Davidovich.

3. Osoba trzecia-różnica 32 lat

Musisz przyznać reżyserowi Paulowi Haggisowi uznanie za trzymanie się swojej decyzji castingowej. Oczywiście film z perspektywy trzeciej osoby jest uważany za mierny, ale nie z powodu 29-letniej Olivii Wilde i 61-letniego Liama Neesona. Różnica 32 lat jest dziwnym zjawiskiem w świecie romantycznych opowieści, ale przynajmniej film nie przedstawia tego związku jako czegoś słodkiego i godnego podziwu. Wręcz przeciwnie, jest całkiem jasne, że życie postaci Neesona byłoby łatwiejsze, gdyby został z żoną, graną przez Kim Basinger, która na szczęście jest w jego wieku. Ale miłość jest ślepa i często bardzo głupia.

4. Ekspedientka-różnica 34 lat

Czasami trudno jest być gwiazdą Hollywood. Dziś grasz juliette i całujesz młodego Leonarda DiCaprio, a jutro twoim partnerem ekranowym jest 60-letni Steve Martin. Ale jeśli jesteś 26-letnią aktorką o imieniu Claire Danes, nadal robisz wszystko, co w twojej mocy. Przynajmniej pod koniec filmu jej bohaterka wybiera znacznie młodszego ogiera. Chociaż Jason Schwartzman też nie jest DiCaprio.

5. Pułapka-różnica 39 lat

Po obejrzeniu filmu Johna Emiela o związku między profesjonalnym złodziejem a detektywem z firmy ubezpieczeniowej możemy potwierdzić, że jedynymi, którzy zostali „uwięzieni” tutaj, są widzowie. Chcieliśmy tylko zobaczyć, jak 30-letnia Catherine Zeta-Jones ma romans z jakimś przystojnym diabłem, ale zamiast tego dostaliśmy 69-letniego Seana Connery ’ ego. Mógł być jej dziadkiem!

6. Harold i Maud-różnica 52 lat

W 1971 roku, u zarania Nowej Ery Hollywood, reżyser Hal Ashby wydał mroczną komedię o mężczyźnie z obsesją na punkcie śmierci, który nawiązuje romans z 79-letnią kobietą. Ich dziwny związek między biegunowymi przeciwieństwami zaszczepił w nim bardziej pozytywne spojrzenie na życie. Główne role w filmie zagrali 24-letni Bud Court i 76-letnia Ruth Gordon, która, nawiasem mówiąc, rozpoczęła karierę aktorską, gdy Kino nieme było jeszcze rewolucyjne.

Conceptual blog