Rosja Rozpoczęła Wojnę Na Pełną Skalę Przeciwko Ukrainie

Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą w 2014 r., zajmując Krym oraz części obwodu ługańskiego i Donieckiego. Świat nazwał to „konfliktem na Wschodzie”, „sytuacją”, czymkolwiek innym niż w rzeczywistości. Ale 24 lutego 2022 r.wszystko się zmieniło. Rosja rozpętała wojnę na pełną skalę przeciwko Ukrainie. 24 lutego obudził mnie telefon mojego ojca, jego pierwsze słowa brzmiały: „rozpoczęła się wojna”.

Budynki trafione rosyjskimi rakietami na Ukrainie

W ciągu ostatnich 5 dni Rosja wystrzeliła pociski na nasze lotniska, bazy wojskowe, mosty i inne ważne obiekty infrastrukturalne. Ich rakiety uderzają w nasze domy mieszkalne, szpitale, szkoły i przedszkola, zabijając ludzi i dzieci. Ludzie w całym kraju ukrywają się w piwnicach i metrze. Kobiety i dzieci próbują uciec do Polski, Węgier, każdego sąsiedniego kraju na Zachodzie. Wszędzie są korki, a ludzie utknęli w samochodach i pociągach od kilku dni, na środku drogi, na otwartej przestrzeni, widząc i słysząc wybuchy i strzały. 

Czernihów, Ukraina

Charków, Ukraina

Ale Ukraińcy się nie poddają. Ukraińska armia robi wszystko, co w jej mocy, aby chronić nasz naród, nasz kraj, naszą suwerenną ziemię. Walczą do końca. Rosyjski okręt wojenny skontaktował się z ukraińskimi strażnikami granicznymi na wyspie Snake i powiedział, że jeśli się nie poddadzą, zostaną uderzeni. Nie poddali się, odpowiedzieli: „rosyjski okręt wojenny, idź do diabła”. 

Kijów, Ukraina Budynek mieszkalny w Kijowie uderzony rosyjską rakietą

Cywile zapisują się w obronie swojej ojczyzny. Ludzie otrzymują Broń. Ci, którzy nie mają broni, robią koktajle Mołotowa w domu i wrzucają je do rosyjskich czołgów i transportu wojskowego. Ludzie w miastach, miasteczkach i wioskach dosłownie spotykają rosyjskie czołgi gołymi rękami i stoją na drodze, aby ich nie przegapić. Cywile łączą siły, aby chronić swoje domy i schwytać sabotażystów i rosyjskich żołnierzy.  Ukraińcy w Kijowie biją rosyjskie czołgi domowej roboty koktajlami Mołotowa Ukraińcy próbują powstrzymać rosyjskie czołgi gołymi rękami

Ukraińscy patrioci w okupowanych miastach nieustraszenie gromadzą się obok budynków rządowych, aby zaprotestować przeciwko rosyjskim marionetkom, które są obecnie u władzy. Śpiewają hymn narodowy, domagają się, aby rosyjscy żołnierze wrócili tam, skąd przybyli, i informują okupantów, że „Putin to drań”. Ukraińcy śpiewają Ukraiński hymn obok budynku okupowanego przez Rosjan

Gdzie indziej energiczni i bystrzy wieśniacy zastraszają rosyjskich żołnierzy i holują porzucone czołgi na dziedzińce swoich domów. Ukraina, Ukraiński ciągnik holuje skradziony rosyjski czołg

Ukraiński duch pozostaje niezłomny. Słowa naszego hymnu narodowego służą jako zachęcające nucenie, motto-proroctwo spełniające się w czasie rzeczywistym:

Ukraina jeszcze nie umarła

Ani Jego chwały, ani woli

Los uśmiechnie się do nas, ukraińskich braci

Nasi wrogowie zginą jak rosa w słońcu

Bracia Ukraińcy, będziemy rządzić własną ziemią

Oddamy nasze ciało i duszę za naszą wolność

I pokażemy, że jesteśmy braćmi z rodu Kozaków!

Tutaj możesz zobaczyć Ukraińca grającego hymn na trąbce, a w tle słychać eksplozje.

Rosyjskie kanały państwowe nie zgłaszają strat, mówią wprost, że wszystko idzie dobrze, nie ma strat, ale Ukraińcy uważają, że Rosjanie zasługują na poznanie prawdy. Publikujemy statystyki, aby Rosjanie mogli poznać prawdę. 

Statystyki strat Rosji za 28 lutego o 6 rano:

 • Rosyjscy żołnierze-5300 (i liczone)
 • Samoloty-29
 • Czołgów – 191
 • Bojowe pojazdy pancerne-816
 • Murarstwo kanoniczne-74
 • Kompleks rakietowy ” Buk ” – 1
 • BM – 21 Grad-21
 • Pojazdów-291
 • Cysterny-60
 • Drony Wojskowe-3
 • Statki-2
 • Środki obrony powietrznej-5 

Rosjanie, którzy poddali się lub zostali wzięci jako zakładnicy, są traktowani humanitarnie. Mogą dzwonić do swoich rodzin. W razie potrzeby otrzymują pomoc medyczną. 

Przekaż darowiznę armii Ukraińskiej tutaj i tutaj. To dosłownie jedyna rzecz, która stoi między Rosją a Europą.

 • Savelife.in.ua
 • UAhelp

Conceptual blog