Technologia, Która Nigdy Nie Ujrzy Światła Dziennego

Ponieważ gatunek science fiction staje się coraz bardziej popularny i zauważalnie bardziej popularny niż kilka dekad temu, jesteśmy bombardowani dziwnymi i nowymi technologiami, które nie zostały jeszcze opracowane. Niezależnie od tego, czy nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek, czy po prostu zbyt nierealne do produkcji, prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy tych wspaniałych próbek technologii w naszym życiu.

Rzućmy okiem na niektóre z najbardziej szalonych technologii wymyślonych przez ludzi i zobaczmy, dlaczego nie jest to bardzo realne do opracowania w krótkim okresie.

Nie żyjąc w podstawowej rzeczywistości

Zasadniczo jest to fabuła filmów Matrix. Ponieważ technologie rzeczywistości wirtualnej i sztucznej inteligencji robią ogromne postępy, coraz więcej osób zakłada, że być może ludzie nie żyją w podstawowej rzeczywistości. Oznacza to, że wszyscy utknęlibyśmy w symulacji komputerowej, ale z oczywistych powodów nie przedstawiono żadnych dowodów na tę teorię.

Jedzenie w tabletkach

Chociaż technicznie możliwe jest gotowanie w tabletkach, nasze spożycie kalorii wymagałoby od nas spożywania pół funta tabletek każdego dnia. Jeśli musisz zjeść pół funta czegoś, aby pozostać przy życiu, wątpię, czy pigułki zajmą wysokie miejsce w menu. Lub nawet zająć miejsce w menu.

Świetlny miecz

Chodzi mi o to, że miecze świetlne są doskonałym przykładem, że Gwiezdne Wojny to bardziej fantazja w kosmosie niż science fiction z elementami fantasy. Harvard i Massachusetts Institute of Technology zbadali pomysł opracowania miecza świetlnego lub przynajmniej czegoś podobnego do niego i odkryli, że ponieważ cząsteczki fotoniczne nie mają masy, nie będą w stanie oddziaływać ze sobą. Krótko mówiąc: nigdy nie byliby w stanie uformować ostrza.

Cyfrowa nieśmiertelność

Możliwość przesłania mózgu na dysk twardy, a nawet do Internetu, była tematem wielu historii science fiction, ale pozostanie niczym więcej.

Promienie rozpadu

Bez względu na to, jak bardzo science fiction próbuje przekształcić to w rzeczywistość, nigdy nie będzie to rzeczywistość. Wielu próbowało to zrobić, ale ani razu nikt nie zbliżył się nawet do zrozumienia koncepcji działania wiązki dezintegracji.

Fotosynteza człowieka

Wyobraź sobie, że możesz żyć po prostu spacerując po słońcu, nie potrzebując dodatkowego odżywiania ani innych sposobów na uzyskanie energii. Niestety nie jest to możliwe. Uniwersytet Oksfordzki badał możliwość fotosyntezy u ludzi, ale przeciętny człowiek z ciałem pokrytym zielonymi komórkami wytworzyłby tylko 1% energii potrzebnej do przeżycia.

Portal

Chociaż koncepcja portali była szeroko stosowana w grach wideo i filmach, portale nie różnią się naukowo od stabilnych tuneli czasoprzestrzennych. Biorąc pod uwagę, jak mało wiemy o tunelach czasoprzestrzennych, prawdopodobieństwo, że pewnego dnia będziemy w stanie je kontrolować i kształtować do woli, aby złagodzić nasze problemy transportowe, wydaje się nieco daleko idące.

Klonowanie ludzie

Próby klonowania zwierząt były często dość udane, ale etyczna tajemnica, która pojawia się podczas klonowania ludzi, prawdopodobnie nie zostanie wkrótce rozwiązana. I chociaż klonowanie zwierząt zostało wykonane, jedyne, co naprawdę robi, to stworzenie genetycznie podobnego potomstwa, ale nie identycznego.

Conceptual blog